دوره GCSE

تحصیل برای GCSE در کالج بلربیز

دوره GCSE علامت اختصاری «گواهی عمومی آموزش عالی» است. مدرک‌های GCSE را باید قبل از رفتن به سراغ A Levels یا Foundation کسب کرد. اگر می‌خواهید تحصیلاتی در انگلستان داشته باشید که به ورود به یکی از دانشگاه‌های این کشور ختم شود، گرفتن نمره‌های مناسب در دوره GCSE به شما کمک خواهد کرد تا به این هدف برسید.

تحصیل برای GCSE در کالج بلربیز

GCSE علامت اختصاری «گواهی عمومی آموزش عالی» است. مدرک‌های دوره GCSE را باید قبل از رفتن به سراغ A Levels یا Foundation کسب کرد. اگر می‌خواهید تحصیلاتی در انگلستان داشته باشید که به ورود به یکی از دانشگاه‌های این کشور ختم شود، گرفتن نمره‌های مناسب در دوره GCSE به شما کمک خواهد کرد تا به این هدف برسید.
ما طیف وسیعی از دوره‌ها با موضوعات مختلف و متناسب با علایق افراد گوناگون ارائه می‌کنیم. برای پیدا کردن برنامه‌‌ای (programme) که با سن و توانایی‌های شما تناسب داشته باشد، می‌توانید سراغ دوره Pre-GCSE، برنامه فشرده GCSE (intensive GCSE programme)، یا برنامه مسیردار دو ساله GCSE (2 Year GCSE Pathway Programme) بروید.

کدام دوره GCSE برای من مناسب است؟

در همه برنامه‌های ما تدریس با کیفیت بالا انجام می‌شود، تعداد افراد در هر کلاس کم است، و شما می‌توانید به طور انفرادی از کمک و حمایت‌های مربیان بهره‌مند گردید. در برنامه دو ساله ما، مسیر‌های (pathways) آموزشی مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید با توجه به علایقتان از بین این مسیرها انتخاب کنید.

ما همچنین یک برنامه فشرده GCSE (intensive GSCE programme) ارائه می‌کنیم که سه یا چهار ترمه است. برای کسانی که تحصیلاتشان را دیرتر از معمول آغاز کرده‌اند و آن افرادی که می‌خواهند سریع‌تر وارد تحصیلات پیشرفته‌تر شوند، برنامه فشرده گزینه ایده‌آلی است. اگر ۱۴ یا  ۱۵ سال دارید و لازم است قبل از ورود به ترم ۳ GCSE، نمره IELTS خود را بالا ببرید، می‌توانید به مدت یک، دو یا سه ترم در برنامه Pre-GCSE شرکت کنید.

برنامه مسیردار دو ساله (۲Year GCSE Pathway Programme)

در این برنامه، محصلان معمولا ۹ درس می‌گذرانند. امتحانات این دروس در پایان دوره دو ساله گرفته می‌شود. شما می‌توانید بر مبنای علایق شخصی خود و دانشگاه‌هایی که آرزویشان را دارید، یکی از پنج مسیر تحصیلی را انتخاب کنید. در برنامه مسیردار دو ساله دوره GCSE، شما خواهید توانست آن دسته از مهارت‌های زبانی، یادگیری و فرهنگی را به دست بیاورید که برای موفقیت در دنیای بسیار رقابتی آموزش عالی، لازم هستند. شما در محیطی گرم و دوستانه، در کنار محصلانی از سرتاسر دنیا تحصیل خواهید کرد:

دوره­ ی کسب و کار و اقتصاد

انگلیسی، ریاضی، علوم، اقتصاد و مطالعات کسب و کار.

غنی ­سازی مرتبط: شرکت­های جوان و اقتصاد توسعه­ای.

دوره ­های خلاقانه­ی هنر

انگلیسی، ریاضی، علوم، ICT و هنر.

غنی­ سازی مرتبط: هنر و طراحی و کدگذاری خلاقانه.

دوره­ ی علوم انسانی

انگلیسی، ریاضی، علوم، تاریخ و دیدگاه­های جهانی.

غنی ­سازی مرتبط: امور جاری و باشگاه فیلم.

دوره­ ی علوم و مهندسی

انگلیسی، ریاضی، زیست­شناسی، شیمی، فیزیک و جغرافی.

غنی ­سازی مرتبط: دانشمند جوان، ریاضی­دان جوان و باشگاه شطرنج.

دوره­ ی Oxbridge جوان

انگلیسی، ریاضی، زیست­شناسی، شیمی، فیزیک، زبان خارجی جدید و یا تاریخ یا جغرافی.

غنی­سازی مرتبط: دانشمند جوان، آثار کلاسیک و سخن­وری.

دروس اضافه

محصلان برنامه مسیردار دوساله دوره GCSE، دو یا سه درس اضافه هم می‌گذرانند. به این دروس، «دروس اختیاری» (option subjects) گفته می‌شود و هدف از آنها، گسترش دادن علایق شما و تحت تاثیر قرار دادن دانشگاه‌هاست. دروسی که از بین آنها

می‌توانید انتخاب کنید عبارتند از: هنر، مطالعات تجاری، نمایش، اقتصاد، فرانسه، جغرافی، چشم‌اندازهای جهانی، تاریخ، ICT، عکاسی، روانشناسی، و اسپانیایی.

فرصت‌های غنابخشی

شما همچنین می‌توانید از فرصت‌های غنابخشی (enrichment) ما استفاده کنید. این فرصت‌ها به محصلان اجازه می‌دهند تا با عضو شدن در کلوب‌ها، وزرش، یا با برداشتن دروس اضافه در موضوعات مورد علاقه‌شان، بتوانند بیرون از کلاس هم به یادگیری ادامه دهند. غنابخشی راه خیلی خوبی برای گسترش دانش خود و آماده‌شدن برای آینده است.

این برنامه مرا به کجا خواهد رساند؟

وقتی برنامه مسیردار دو ساله GCSE را در مسیر انتخابی خودتان به پایان رساندید، می‌توانید تحصیلاتتان را با طی برنامه‌های A Level یا Foundation ادامه دهید. دروس متنوعی در این برنامه‌ها وجود دارد، و با طی آنها می‌توانید مهارت‌های لازم برای حضور در دانشگاه‌های درجه یک انگلستان و سرتاسر دنیا را به دست بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *