دوره A Level

دوره A Level چیست؟

دوره A Level (سطوح پیشرفته)، مدرک‌هایی هستند که در مدارس انگلستان برای یک موضوع درسی خاص ارائه می‌شوند. محصلان بین‌المللی معمولا سه یا چهار درس A Level را در طول دو سال می‌گذرانند. همه دانشگاه‌های انگلستان، کسانی که دوره A Level را شرکت کرده اند، قبول دارند و این مدارک در سرتاسر دنیا به رسمیت شناخته می‌شوند. این یعنی با گرفتن آنها، شما می‌توانید برای دانشگاه‌ها و مدرک‌هایی که دوره Foundation را قبول ندارند، اپلای کنید.

به عنوان مثال ورود به آکسفورد، کمبریج، LSE، کالج ایمپریال، UCL، و دوره‌های علوم پزشکی همه مستلزم گذارندن دوره A level است.

در پایان سال اول تحصیل، شما مورد ارزیابی قرار می‌گیرید تا اطمینان حاصل شود که در مسیر کسب نمرات مورد نیازتان قرار دارید. نمره‌های این ارزیابی معمولا در نمره A Level نهایی شما تاثیر ندارند، اما راه موثری برای بررسی میزان پیشرفت شما و نمونه‌ خوبی از سوالات امتحان نهایی هستند. ارزیابی نهایی شما در پایان سال دوم انجام می‌شود و متشکل از چندین امتحان مختلف است.

چرا ایده خوبی است که برنامه A Level ما را انتخاب کنید؟

تحصیل برای دوره A Level در بلربیز، به این معناست که شما می‌توانید دانشگاه‌های مورد علاقه‌تان را همین زمانی که در انگلستان هستید، انتخاب کنید. همچنین از توصیه‌های متخصصان بهره ببرید، و بتوانید در طول تحصیل به پردیس (campus) دانشگاه‌های مختلف سر بزنید.

  • امکان اپلای برای هر دانشگاه و دوره‌ای در انگلستان؛ از جمله آکسفورد، کمبریج، LSE، کالج ایمپریال، و UCL.
  • دریافت کمک و حمایت در انتخاب دروسی که برای گرفتن مدرک مناسب شما و رسیدن به شغل ایده‌آلتان لازمند: از پر کردن فرم اپلیکیشن گرفته تا شروع برنامه.
  • دریافت کمک و حمایت مفصل برای اپلای کردن، از جمله امکان تمرین مصاحبه و کمک گرفتن برای نوشتن personal statement.
  • جلسات هفتگی با مربی شخصی برای راهنمایی کردن شما در مورد گزینه‌هایی که دارید.
  • فرصت بازدید از پردیس دانشگاه انتخابی شما در زمانی که در انگلستان هستید.
  • دیدار با دانشگاه‌ها و بررسی گزینه‌ها در نمایشگاه دانشگاهی (university fair) ما که سالی دو بار برگزار می‌شود.
  • آماده‌سازی تخصصی محصلان علاقمند به تحصیل پزشکی در آکسفورد و کمبریج
  • مجموعه گسترده‌ای از فعالیت‌های غنابخشی ساختاریافته که علایق شما و رشته دانشگاهی مورد علاقه‌تان تناسب دارند.
  • تعداد کم نفرات در هر کلاس، به طور میانگین هشت نفر.

انتخاب دروس A Level

گزینه‌های موجود

بسته به این که شما به چه دروسی نیاز داشته باشید، دوره A Level ما می‌تواند بین ۳ تا ۶ ترم زمان ببرد. همچنین ما این فرصت را فراهم می‌کنیم که شما بتوانید کل برنامه A Level را طی یک سال یا سه ترم، در کالج برایتون ما بگذرانید.

در بلربیز کمبریج، شما می‌توانید دروس بین‌المللی دوره A Level را بگذرانید که برای محصلان بین‌المللی طراحی شده‌اند. در این دروس، امتحانات AS در پایان سال اول تحصیل گرفته می‌شود. اگر در AS Level CIE (A Levelهای بین‌المللی کمبریج) حداقل سه نمره B یا بالاتر گرفته باشید، می‌توانید وارد سال دوم (A2) برنامه دوره A Level شوید.

دروس تسهیل‌کننده

بعضی از دروس در دوره A Level، بیشتر از بقیه برای ورود به دانشگاه‌ها لازم می‌شوند. به این دروس، دروس تسهیل‌کننده (Facilitating) گفته می‌شود؛ زیرا برداشتن آنها راه را برای رسیدن به طیف وسیعی از گزینه‌ها برای رشته دانشگاهی، باز می‌کند. اگر هنوز در مورد رشته دانشگاهی‌تان تصمیم نگرفته‌اید، پیشنهاد می‌کنیم دو درس تسهیل‌کننده بردارید تا راه رسیدن به طیف وسیعی از رشته‌ها برایتان باز باشد.

کمک و حمایت برای محصلان

سبک تدریس در بلربیز به طور خاص برای محصلان بین‌المللی طراحی شده است و به محصلان خارجی کمک می‌کند تا بتوانند در سیستم آموزشی انگلستان موفق گردند. علاوه بر ارائه تحصیلات باکیفیت، ما در زمان امتحانات و در فرآیند اپلای به دانشگاه‌ها هم به محصلانمان کمک می‌کنیم.

کمک‌ها و حمایت‌های بلربیز، طیف گسترده‌ای را در بر می‌گیرد: از UCAS و نوشتن personal statement گرفته تا حضور در برنامه مرور عید پاک (Easter Revision Programme). شما می‌توانید از تعطیلات عید پاک برای بهبود تکنیک‌های امتحان‌دهی و فهم بهتر دروس پایه همچون ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست و اقتصاد استفاده کنید.

امتحانات و ارزیابی‌ها

در پایان سال اول تحصیل، شما مورد ارزیابی قرار می‌گیرید تا اطمینان حاصل شود که در مسیر کسب نمرات مورد نیازتان قرار دارید. نمره‌های این ارزیابی معمولا در نمره A Level نهایی شما تاثیر ندارند، اما راه موثری برای بررسی میزان پیشرفت شما و نمونه‌ خوبی از سوالات امتحان نهایی هستند. ارزیابی نهایی شما در پایان سال دوم انجام می‌شود و متشکل از چندین امتحان مختلف است.

نمراتی که در ارزیابی سال اول می‌گیرید، تنها در صورتی بر نمره نهایی اثر خواهند گذاشت که در حال گذراندن برنامه A Level در کالج بلربیز کمبریج باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *