آیا کرونا ویروس تاثیری بر برنامه دانشگاه شما در انگلستان خواهد گذاشت؟

blank

هزاران دانش اموز از مدت ها قبل برای شروع تحصیل در دانشگاه برنامه ریزی هایشان را انجام داده بودند. بنابراین ، در این مدت ، از آنجا که همه گیری کرونا ویروس هنوز هم جریان دارد ، بسیاری از دانشجویان نگران این هستند که آیا برنامه های دانشگاه آنها متاثر از شرایط پیش امده خواهد بود یا خیر. دانشگاه ها در انگلستان تمام تلاش خود را برای مقابله با اوضاع و غلبه بر آن انجام می دهند و در تلاشند آموزش با وقفه ی کمتری انجام شود. با موسسه کالج ملل همراه باشید.

کرونا ویروس در دانشگاه ها

بیماری همه گیر کرونا ویروس درست در زمان جذب دانش آموز و دانشجو و اوج سفرهای داخلی و خارجی ، چه برای اهداف مطالعاتی و چه برای کار و تجارت به وقوع پیوست. بسیاری از کشورها از جمله انگلستان تصمیم به محدودیت سفرها گرفته اند. کلاسها در دانشگاه ها به صورت غیرحضوری تشکیل شده و امتحانات تابستان امسال لغو شده اند. تمامی این تصمیم ها به جهت جلوگیری از انتشار این ویروس گرفته شده اند.

به عنواون یک متقاضی تحصیل در انگلستان طبیعی ست که نگران آینده تحصیلی خود در این برهه از زمان باشید . در حال حاضر دانشگاه اعلام کرده اند که ثبت نام دانشجویان انجام میشود و پذیرای متقایان هستند اما در صورتی که این شرایط بیشتر از زمان تخمین زده شده طول بکشد باید منتظر تصمیمات بعدی دانشگاه ها باشیم.

آیا در زمان شیوع کرونا ویروس دانشگاهها متقاضیان را پذیرش خواهند کرد؟

دانشگاه ها اعلام کرده اند که حتی در طول همه گیری کرونا ویروس ، از دانشجویان متقاضی پذیرش می کنند. اگرچه تاکنون مشخص نیست که امتحانات تابستانی برای دوره های GCSEs ، AS و A-Level برگزار میشود یا خیر. این احتمال زیاد است که دانش آموزان بدون نیاز به امتحان و ارزیابی انها در طول ترم ارزیابی شوند. این تغییر همچنین  به نفع داتش اموزان هست که مطالعه دروس را به شب امتحان موکول نکرده و سعی کنند در طول ترم تمام تلاش خود را کنند.

ثبت نام در دانشگاه آکسفورد هم اکنون در حال انجام است و برای هرگونه سؤال و ثبت نام به صورت آنلاین  فرم مربوطه در وب سایت دانشگاه ارائه شده است. دانشگاه کمبریج تا اطلاع ثانوی کلیه برنامه های حضوری را لغو کرده است و به دانشجویانی که قرار از قبل تعیین شده از دانشگاه دارند اعلام شده که تمامی قرار ها به تعویق افتاده است. دانشگاه کمبریج به منظور کاهش تأثیر این ویروس در ثبت نام و مراحل پذیرش در حال پیگیری با UCAS (سرویس پذیرش دانشگاه و کالج ها) است.

دانشگاه کالج لندن (UCL) نیز در زمان همه گیری کرونا ویروس در حال پذیرش  متقاضیان میباشد و در تلاش است روند ثبت نام و شروع کلاس ها به تعویق نیافتد. تمامی برنامه های دانشگاه منچستر لغو شده اما ، با این حال ، روند پذیرش متوقف نشده است و کارکنان بهترین تلاش خود را برای پردازش برنامه ها دارند. سرویس پذیرش دانشگاه و کالج ها (UCAS) به دانشجویان اطلاع داده است که به دلیل شیوع کرونا ویروس و لغو امتحانات ، در فرآیند پذیرش افزایش و انعطاف پذیری وجود خواهد داشت.

 دانشجویان بین المللی که به آزمون زبان انگلیسی نیاز دارند

دانشجویان بین المللی متقاضی دانشگاه های انگلستان ، موظف به شرکت در آزمون تسلط به زبان انگلیسی هستند. دانشگاه ها به طور معمول متقاضی را با نمرات کسب شده در تست هایی مانند IELTS یا  TOEFL می سنجند. با بسته شدن اکثر موسسات آموزشی به طور موقت ، حتی مراکز آزمون بسته شده اند. این امر امتحان دانشجویان را دشوار می کند.

برخی از دانشگاه های انگلستان ، مانند دانشگاه کالج لندن (UCL) با شیوع کرونا ویروس  آزمون های جایگزینی را برا یارزیابی دانش انگلیسی متقاصیان در نظر گرفته اند. برای اطلاعات بیشتر میتواندی با دانشگاه خود در رابطه با این مسئله در ارتباط باشید.

چه گزینه های دیگری دارم؟

این یک دوره زمانی نامشخص نه تنها برای دانشگاه ها بلکه برای اکثریت جهان است. کرونا ویروس در حالی که زندگی روزمره ما را تغییر داده و اقتصاد را نیز به خطر می اندازد ، روی سلامت جمعیت تأثیر می گذارد. در حال حاضر مهم است که  سالم و ایمن ماندن در برابر ویروس از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. آرامش خود را حفظ کنید ، اقدامات ایمنی مناسبی مانند رعایت فاصله اجتماعی و رعایت بهداشت فردی را انجام دهید و از خود و همچنین اطرافیان بخصوص افرادی که در برابر ویروس آسیب پذیرتر هستند ، محافظت کنید.

اگر این مقاله را میخوانید احتمالا درحال انجام پروسه ارسال مدارک به دانشگاه هستنید و الان به دلیل شرایط کنونی در دوراهی مانده اید. از درخواست خود صرفنظر نکنید. دوره های آنلاین بیشماری وجود دارد که میتوانید ثبت نام اقدام کنید ،تا زمانی که منتظر هستید تا همه گیری پایان یابد، می توانید مهارت های زبان انگلیسی خود را تقویت کنید یا یک زبان جدید بیاموزید. حتی ممکن است درباره موضوعاتی که قصد مطالعه آنها را دارید اطلاعات بیشتری کسب کنید. به سادگی کمی از وقت آزاد خود را برای یادگیری و پیشرفت دانش خود استفاده کنید ، چیزی که  صد در صد در درازمدت به شما کمک کند.

به عنوان یک گزینه جایگزین ، شما همچنین ممکن است تصمیم به تعویق در تحصیل بگیرید تا سال ۲۰۲۱ تحصیل خودر را شروع کنید. یک سال شکاف معمولاً در صورت انجام عاقلانه با پذیرش دانشگاه می تواند مفید باشد. میتوانید با مشغول شدن در مشاغل کوتاه مدت یا کارآموزی یک CV خوب برای خود تهیه کنید که برای دانشگاه ها نیز از اهمت ویژه ای برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *