کالج هامبر کانادا و هر آنچه باید در مورد آن بدانید

کالج هامبر

کالج هامبر از مقاصد تحصیلی دانشجویان ایرانی در کاناداست. این کالج در سال ۱۹۶۷ در تورنتو تاسیس شد و دارای سه پردیس به نام های North، Lakeshore  و Orangeville است.

چرا تحصیل در کالج های کانادا به صرفه است؟

دانشجویان ایرانی مهاجرت تحصیلی را به سایر روش ها ترجیح می دهند چراکه ارزان تر است و سریع تر و مطمئن تر به نتیجه می رسد. همچنین، امکان تبدیل آن به ویزای کاری پس از فارغ التحصیلی وجود دارد. تحصیل در کالج های کانادا ارزان تر از دانشگاه های این کشور است.

به علاوه، کالج های کانادا با فراهم کردن محیط آموزش عملی توانسته است متخصصان مفید و کارآزموده ای را به بازار کار کانادا معرفی کند. از این رو، تحصیل در این کالج ها کاملا مطمئن و معتبر است.

اغلب دانشجویان این کالج ها در مدت زمان کوتاهی جذب بازار کار می شوند به نحوی که فارغ التحصیلان کالج هامبر رضایت ۷۷ درصدی خود را از تحصیل در این کالج اعلام کرده اند و نرخ اشتغال به تحصیل آنان پس از فارغ التحصیلی بالاتر از ۸۰ درصد است که از این میان درصد بالایی اعلام کرده اند که ظرف مدت کمتر از شش ماه موفق به یافتن شغل شده اند. نرخ ترک تحصیل در این کالج نیز بسیار پایین است. این باعث می شود که تحصیل در این کالج با امنیت روانی برای دانشجویان بین المللی همراه باشد، چراکه می دانند به راحتی می توانند به ویزای کاری کانادا دست یابند.

از سوی دیگر، در بعضی رشته ها، دانشجویان در حیل تحصیل در کالج می توانند دوره کاراموزی با حقوق داشته باشند.

دوره کاراموزی بهترین فرصت برای کسب تجربه کاری در کانادا و تامین مخارج دانشگاه در ترم های باقیمانده و پربارتر کردن رزومه برای یافتن شغل پس از فارغ التحصیلی است.

مشخصات پردیس های کالج هامبر

پردیس North

این کالج با حدود ۳۰ هزار دانشجوی تمام وقت و ۶۰ هزار دانشجوی نیمه وقت در شمال غربی تورنتو واقع شده است. امکان اقامت حدود هزار دانشجو در خوابگاه این کالج نیز وجود دارد.

پردیس Lakeshore

این پردیس در کنار دریاچه انتاریو واقع شده است. بر اساس آمارها بیش از ۸۰ درصد از فارغ التحصیلان آن در کمتر از شش ماه موفق به یافتن شغل شده اند. ظرفیت پذیرش خوابگاه آن حدود ۴۰۰ نفر است.

 پردیس Orangeville

این کالج در خیابان آلد واقع شده است و علاوه بر کلاس ها و کتابخانه دارای آزمایشگاه کامپیوتر، باشگاه ورزشی و استخر، زمین هاکی و رستوران است.

 رشته های تحصیلی در کالج هامبر چیست؟

این کالج دارای بیش از ۱۸۰ رشته در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دوره های کارآموزی و فنی و حرفه ای است که در دانشکده های فناوری کاربردی، تجارت، هنرهای خلاقانه و نمایشی، علوم بهداشت، گردشگری، علوم انسانی، فناوری اطلاعات و علوم اجتماعی تدریس می شوند.

پذیرش کالج هامبر به چه مدارکی نیاز دارد؟

مهلت ارسال درخواست برای این کالج اول فوریه است. اگر بعد از این تاریخ درخواست خود را ارسال کنید، باید منتظر تصمیم گیری در مورد درخواست های ارسال شده در مهلت قانونی باشید. پس از آن در صورت وجود ظرفیت به درخواست های خارج از موعد رسیدگی می شود. پس برای اطمینان از شرایط بهتر، درخواست خود را در این بازه زمانی مجاز ارسال کنید.

اگر برای مقطع کارشناسی اقدام می کنید، به ترجمه مدرک دیپلم و ریز نمرات ۳ سال آخر خود نیاز دارید.

برای ارسال درخواست جهت مقطع کارشناسی ارشد، باید مدرک کارشناسی خود را توسط سیستم WES تایید کنید. این کار به یک ماه زمان نیاز دارد.

همچنین، برای قبولی در این کالج به مدرک زبان نیاز دارید. در این کالج به حداقل نمره ۶ آیلتس و ۵۵۰ تافل نیاز دارید. این نمره برای دوره های کارشناسی ارشد و پرستاری به ترتیب ۶٫۵ و ۷ است.

اگر نمره آیلتس نداشته باشید می توانید در دوره های زبان انگلیسی این کالج شرکت کنید. هزینه شرکت در این دوره ۳۵۰۰ دلار به ازای هر ترم است. تعداد ترم هایی که باید در این دوره بگذرانید به سطح دانش شما از انگلیسی بستگی دارد که می تواند حداقل ۲ ماه تا یک سال طول بکشد.

هزینه تحصیل در این کالج چقدر است؟

هزینه تحصیل در این کالج برای دانشجویان بین المللی بر اساس رشته متغییر است، اما چیزی در حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار در سال تمام می شود. این هزینه شامل بیمه درمانی دانشجو نیز هست. هزینه تحصیل در این کالج از دانشگاه های اروپایی و آمریکایی و نیز از دانشگاه های کانادایی ارزان تر است.

در عین حال، امکان انجام کار پاره وقت برای پوشش دادن بخشی از هزینه های تحصیل وجود دارد. دانشجویان این کالج می توانند در آزمایشگاه‌ کامپیوتری، باشگاه های ورزشی، کتابخانه، تورهای دانشگاهی و دفاتر دانشگاهی کار کنند.

کالج هامبر

اقامت و خوابگاه

کالج هامبر برای دانشجویان خود خوابگاه هایی را در محوطه پردیس در نظر گرفته است. پس از اخذ پذیرش با تکمیل فرم اقامت دانشجویان بین المللی می توانید از مزایای اقامت در خوابگاه بهره مند شوید.

خوابگاه های هامبر دارای امکانات رفاهی مناسب از قبیل رستوران، کافه تریا، سالن های ورزشی، خشکشویی، اتاق بازی و تماشای فیلم و کتابخانه است که تقریبا تمام نیازهای دانشجویان را پوشش می دهند. در پردیس این کالج، دانشجویان می توانند عضو تیم های مختلف ورزشی شوند، در فعالیت های داوطلبانه اجتماعی شرکت کنند و عضو گروه های فرهنگی و علمی مختلف دانشگاه شوند.

آیا امکان اخذ بورسیه وجود دارد و به چه کسانی تعلق می گیرد؟

برای دریافت بورسیه از این کالج معیارهای متعددی وجود دارد از جمله:

  • شایستگی تحصیلی
  • مشارکت های اجتماعی
  • توصیه نامه
  • انگیزه نامه دانشجویان

همچنین، با اتمام موفقیت آمیز سال اول، بسته به نمرات و وضعیت تحصیلی خود، می توانید از بورسیه ۵ هزار دلاری کالج بهره مند شوید.

یکی از گزینه های خوب ادامه تحصیل در کانادا کالج هامبر در انتاریو است. انتاریو شهری زیبا با تعداد زیادی مهاجر و دانشجوی بین المللی است. از این رو، دارای فرهنگ پذیرش مهاجر و تفاوت های فرهنگی است.

به علاوه، نرخ اشتغال در انتاریو بالاست و این باعث شده است که بسیاری از دانشجویان آن را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند. پس از فارغ التحصیلی می توانید به راحتی در کمترین بازه زمانی یک پیشنهاد کاری خوب دریافت کنید و ویزای خود را به ویزای کاری کانادا تبدیل کنید.

منبع:

https://humber.ca/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *