پزشکی در آمریکا و همه نکاتی که باید بدانید

تحصیل پزشکی در آمریکا

تحصیل پزشکی (پزشکی و دندانپزشکی) در ایالات متحده از نظر زمان، هزینه‌ها و تلاش فکری بسیار چالش برانگیز است. معیارهای پذیرش بسیار دقیق و تحصیلات بسیار فشرده است؛ اما دانش‌آموزان پس از فارغ‌التحصیلی دارای مهارت‌هایی برای کمک به نیازمندان و ایجاد تغییر واقعی در زندگی افراد هستند. این نکته ارزش ساعت‌ها کار سخت را دارد. دانشجویان بین‌المللی که دوست دارند به مردم کمک کنند و با تجربه‌های جدید و چالش‌برانگیزی روبرو شوند، ممکن‌است بخواهند تحصیل پزشکی در آمریکا را در نظر بگیرند. این مسیر طولانی و دشوار است، اما پاداش آن دسته از دانشجویانی که می‌خواهند پزشکی بخوانند شغلی امن و پردرآمد است که می‌توانند به آن افتخار کنند.

ظهور علم پزشکی در آمریکا

علم پزشکی امروزه در ایالات متحده و سایر نقاط جهان از یک رویکرد علمی پیروی می‌کند. اما پزشکی علمی با پیشرفت تدریجی در تاریخ جهان است. جوامع ماقبل تاریخ بیماری را به خدایان خشمگین یا به ارواح شیطانی نسبت می‌دادند. توسعه علم پزشکی از آن زمان به بعد یکی از بینش‌های جامعه شناسی را نشان می‌دهد: نوع جامعه بر باورهای آن در مورد سلامتی و روش‌های بهبود تأثیر می‌گذارد.

ریشه‌های پزشکی علمی امروز به تمدن‌های باستان در خاورمیانه، آسیا، یونان و روم برمی‌گردد که از نظر علمی تا حدودی سلامتی و بیماری را مشاهده کردند. به عنوان مثال، در مصر باستان، پزشکان برخی از داروها مانند داروهای ملین که هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرند را تولید کردند و همچنین در زمینه درمان زخم‌ها و سایر آسیب‌ها پیشرفت‌هایی داشتند. چینی‌های باستان داروهای مختلفی ازجمله آرسنیک، گوگرد و تریاک تولید کردند که هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. هند باستان نیز بیهوشی، پادزهر برای گزش مارهای سمی و چندین روش جراحی از جمله قطع و تخلیه آبسه را ابداع کرد.

پزشکی در آمریکا: مراقبت‌های بهداشتی و جهان صنعتی

پزشکی در ایالات متحده تجارت بزرگی است. هزینه‌های مربوط به مراقبت‌های بهداشتی، تحقیقات بهداشتی و سایر موارد در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است. اکنون سالانه بیش از ۲٫۶ تریلیون دلار هزینه مراقبت پزشکی برای کشور وجود دارد (نگاه کنید به شکل ۱ هزینه های مراقبت های بهداشتی ایالات متحده، ۱۹۸۰-۲۰۱۰ (به میلیاردها دلار)). این مطلب به بزرگترین رقم سرانه در جهان صنعتی ترجمه می‌شود. با وجود این هزینه‌ها، همانطور که قبلا نیز مشاهده کردیم، ایالات متحده از نظر چندین شاخص مهم از بسیاری دیگر از کشورهای صنعتی عقب است.

مراقبت‌های بهداشتی در ایالات متحده

همانطور که قبلا بحث شد، سایر کشورهای غربی دارای سیستم‌های ملی مراقبت‌های بهداشتی و بیمه درمانی هستند. در تضاد کامل با این کشورها، ایالات متحده به یک سیستم مستقیم هزینه متکی است که در آن از بیماران انتظار می‌رود هزینه‌های پزشکی را با کمک بیمه درمانی خصوصی، معمولا از طریق کارفرمای خود پرداخت کنند. درصد زیادی از آمریکایی‌ها را می‌توان مشاهده کرد که از منابع مختلف بیمه درمانی دارند یا اصلا بیمه نیستند. جدول زیر درصد افراد مختلف را نشان می‌دهد. (همه ارقام مربوط به دوره قبل از تصویب قانون اصلی اصلاحات مراقبت‌های بهداشتی توسط دولت فدرال در اوایل سال ۲۰۱۰ است.)

اخلاق پزشکی و تقلب پزشکی در آمریکا

مجموعه نهایی موضوعات پزشکی آمریکا مربوط به سوالات اخلاق پزشکی و کلاه‌برداری پزشکی است. انواع مختلفی از ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی، از جمله پزشکان، دندانپزشکان، شرک‌ت‌های تجهیزات پزشکی و خانه‌های سالمندان، در انواع مختلف تقلب در مراقبت‌های بهداشتی فعالیت می‌کنند. در یک نوع کلاهبرداری معمول، آن‌ها گاهی اوقات بیمه شرکت‌هایی که وجود ندارند، محاسبه می‌کنند یا حتی «بیماران ارواحی» را که هرگز وجود نداشته‌اند تشکیل داده و یا برای بیمارانی که فوت کرده‌اند، صورتحساب می‌دهند. برای مثال، گروهی از پزشکان نیویورک برای ۵۰،۰۰۰ جلسه روان درمانی که هرگز اتفاق نیفتاده است، برنامه Medicaid ایالت خود را بیش از ۱٫۳ میلیون دلار اعلام کردند.

شرایط ورود به رشته پزشکی در آمریکا چیست؟

الزامات بین دانشکده‌های مختلف پزشکی متفاوت است؛ بنابراین بهتر است اگر مطمئن نیستید، این موارد را با خود دانشکده بررسی کنید. با این حال، تمام دانشکده‌های پزشکی ایالات متحده به تکمیل یک مدرک کارشناسی ارشد چهار ساله در مقطع کارشناسی در یک موضوع مرتبط نیاز دارند و از شما می‌خواهند دانش علمی خود را در زمینه‌های زیست‌شناسی، شیمی عمومی و شیمی آلی به اثبات برسانید. به همین دلیل، بسیاری از دانشجویان ترجیح می‌دهند دوره‌های کارشناسی زیست‌شناسی یا شیمی را بگذرانند و به MCAT خود کمک کنند.

نمره خوب MCAT برای تحصیل پزشکی در ایالات متحده آمریکا نیز یک نیاز مهم است زیرا تعیین‌کننده پذیرش شما در یک دانشگاه خوب است. MCAT توانایی تفکر انتقادی و دانش علمی شما را آزمایش می‌کند، بنابراین بسیار مهم است که شما برای این آزمون تلاش ‌کنید. شما باید یک سال قبل از شروع تحصیل در پزشکی این آزمون را انجام دهید بنابراین مطمئن شوید که به موقع برای MCAT خود ثبت نام کرده‌اید!

تحصیل پزشکی در آمریکا

چگونه می‌توان برای تحصیل پزشکی در آمریکا اقدام کرد؟

برای درخواست برای اکثر دانشکده‌های پزشکی در آمریکا، شما با استفاده از سرویس کاربردی کالج پزشکی آمریکا (AMCAS) اقدام خواهید کرد.

AMCAS کل رزومه و برنامه شما را شامل می‌شود. موارد موجود عبارت‌اند از:

  • جزئیات مربوط به تجربه کاری
  • متن درسی
  • فعالیت های خارج از برنامه
  • نمره MCAT به مدارس پزشکی مورد نظر شما

برخی از دانشکده‌های پزشکی همچنین مطالب اضافی را به صورت مقاله یا توصیه‌نامه درخواست می‌کنند. این به عنوان یک برنامه ثانویه شناخته شده است و ممکن است هزینه اضافی برای این فرآیند وجود داشته باشد.

هزینه AMCAS برای اعمال در یک دانشکده پزشکی ۱۶۰ دلار است و افزودن هر مدرسه اضافی به برنامه شما ۳۸ دلار اضافه هزینه دارد. به همین علت، برنامه کمک هزینه برای کمک به دانشجویان نیازمند مالی با این هزینه‌ها و همچنین با هزینه‌های MCAT همواره در دسترس است. به طور کلی، پروسه‌های درخواست در هفته اول ماه می باز می‌شوند و تا پایان زمان ارسال مقاله در ژوئن باز می‌مانند. مطمئن شوید که مهلت را تحت نظر دارید تا آن را از دست ندهید!

حرف آخر

در این مطلب به تاریخ پزشکی در آمریکا پرداختیم و شما را با چگونگی پیشرفت پزشکی در جهان و آمریکا آشنا کردیم. سپس شرایط درخواست در دانشگاه‌ها را توضیح داده از موارد موردنیاز نام بردیم. امیدواریم مطلب فوق برای شما مفید بوده باشد. سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید، پیشنهاد می کنیم مقاله روش های مهاجرت به آمریکا ۲۰۲۱، را مطالعه کنید. اگر در فکر اقامت بعد از تحصیل در آمریکا هستید هم مقاله مرتبط با این موضوع را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین می توانید مقالات شرکت در لاتاری آمریکا ۲۰۲۲ و آنچه باید بعد از قبولی در لاتاری آمریکا انجام داد را مطالعه کنید. همچنین این مقاله در وب سایت Expat Insider به شما کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *