ویزای دانش آموزی کانادا و هر آنچه باید از آن بدانید

ویزای دانش آموزی کانادا

تحصیل در دبستان ها و دبیرستان های کانادا یکی از فرصت های اخذ اقامت و پیشرفت در زندگی مهاجران محسوب می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای دانش آموزی کانادا با این مطلب همراه باشید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانش آموزی کانادا

 • اصل پاسپورت
 • یک قطعه عکس ۳٫۵*۴٫۵
 • ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی
 • نامه تمکن مالی به همراه مبلغ مبدل دلار کانادا
 • رزرو بلیط و رزرو هتل
 • نامه بانک از کانادا در صورتی که پولتان را به کانادا فرستاده اید
 • ترجمه سند ملکی و گردش حساب ۴ حامی مالی کودک
 • فیش واریزی تحصیلی
 • کارت واکسیناسیون
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات
 • نامه پذیرش مدرسه

شرایط درخواست ویزای تحصیلی دانش آموزی

حداقل سن برای تحصیل در کانادا و درخواست ویزای دانش آموزی کانادا چهار سال است. در عین حال، به نام پذیرش از یکی از مدارس کانادا نیز نیاز دارید که باید مورد تایید اداره مهاجرت باشد. داشتن تمکن مالی مناسب برای حمایت از تحصیل فرزند تا حداقل یک سال از دیگر شروط آن است.

همچنین، لازم است که کودک دارای قیم یا والدی در کانادا باشد و محل سکونت او به مدرسه نزدیک باشد.

برای اخذ پذیرش از مدارس کانادا باید چه مراحلی را طی کرد؟

در مرحله اول باید از یکی از مدارس کانادا که مورد تایید اداره مهاجرت است پذیرش بگیرید. سپس، ضمن ارائه مدارک مورد نیاز، شهریه مدرسه را پرداخت کرده و ثبت نام کنید. پس از ارسال مدارک، باید حدود چند هفته صبر کنید. طول این زمان در هر مدرسه متفاوت است و گاهی ممکن است تا یک سال نیز طول بکشد. برای برخی از مدارس دادن یک مصاحبه ویدئویی نیز ضروری است که زمان آن از قبل مشخص می شود.

پس از آنکه پذیرش شما در مدرسه قطعی شود، برای شما فاکتور یا invoice صادر می شود که در آن هزینه های تحصیل و شماره حساب مدرسه آمده است. پس از واریز مبلغ، نامه پذیرش قطعی برای شما ارسال می شود که در آن تاریخ شروع کلاس ها و برنامه درسی ثبت شده است.

در آخر باید برای تشکیل پرونده جهت اخذ ویزای دانش آموزی کانادا اقدام کنید.

سیستم آموزشی کانادا

ترم تحصیلی در کانادا از سپتامبر شروع می شود و تا ژانویه طول می کشد. ترم دوم نیز از فوریه تا ژوئن به طول می انجامد. دانش آموزان ۵ روز در هفته در کلاس ها شرکت می کنند و طول ساعت آموزشی ۶ ساعت است. در اکثر موارد ناهار در مدرسه صرف می شود، اما در صورت نزدیکی مسافت، دانش آموز می تواند ناهار را در کنار خانواده خود باشد که البته بسیاری از دانش آموزان محیط مدرسه را ترجیح می دهند.

در کانادا دو مقطع دبستان و دبیرستان تدریس می شوند که در مجموع ۱۲ سال را تشکیل می دهند. دبستان از ۵-۶ سالگی شروع می شود و تا کلاس ۸ ادامه می یابد و پس از آن دبیرستان در مقطع ۹ تا ۱۲ ادامه می یابد. در حالی که ممکن است استان ها سیستم های آموزشی مخصوص به خود را اجرا کنند، اما مشابهت های زیادی بین آنها وجود دارد.

تنوع نژادی و قومی در مدارس کانادا هم در بین دانش آموزان و هم معلمان دیده می شود و از این نظر پذیرش و همزیستی بالایی بین افراد وجود دارد.

ویزای دانش آموزی کانادا

انواع مدارس در کانادا

مدرسه دولتی

این مدارس برای شهروندان کانادا کاملا رایگان هستند، اما دانش آموزان خارجی باید شهریه ای در حدود ۱۴ تا ۱۵ هزار دلار را برای آن بپردازند. قبل از شروع سال تحصیلی، از فرزند شما آزمون تعیین سطح گرفته می شود و همچنین در صورت لزوم برای او دوره آموزش زبان انگلیسی برگزار می شود.

مدرسه خصوصی

هزینه تحصیل در این مدارس دو تا چهار برابر مدارس دولتی است. هر چند مدارس دولتی کانادا جز باکیفیت ترین و بهترین مدارس دنیا به شمار می روند، اما مدارس خصوصی کیفیت بسیار بالاتری دارند و به قبولی در رشته های خوب در دانشگاه های مهم دنیا کمک می کنند.

مدارس شبانه روزی

اقامت و تحصیل به طور همزمان در این مدارس وجود دارد و شهریه آن تقریبا معادل مدارس خصوصی است.

دریافت ویزای همراه برای والدین دانش آموزان

دانش آموزان زیر ۱۰ سال باید همراه با والد وارد کانادا شوند. والدین می توانند همراه با درخواست اخذ ویزای دانش آموزی کانادا برای خود نیز ویزای گاردین ۶ ماهه تا ۵ ساله درخواست کنند.

برای دانش آموزان ۱۰ تا ۱۸ سال این امکان وجود دارد که در مدارس شبانه روزی اقامت کنند یا اقامت آنها تحت شرایط home stay قرار گیرد که در آن کودک در خانه یک خانواده کانادایی معتبر اقامت می کند. این خانواده یک اتاق مستقل به همراه وعده های غذایی به کودک می دهند. بر وضعیت تحصیل او نظارت می کنند و اگر مشکلی یا سوالی داشته باشد، آن را حل می کنند. کودک از طرف خانواده حمایت عاطفی می شود و زندگی با آنان به تقویت مهارت های زبانی و یادگیری فرهنگ جامعه کمک می کند.

هزینه کلی زندگی در کانادا برای دانش آموزان

میزان هزینه کلی به نوع مدرسه، استان، محل سکونت، نوع اقامت (قیم یا home stay) و سبک زندگی شما بستگی دارد. به طور کلی، به غیر از هزینه های رایج برای اخذ ویزای دانش آموزی کانادا و پس از رسیدن به کانادا، برای اقامت به روش homestay باید چیزی حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار بپردازید در حالی که این عدد برای خوابگاه ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار است. اگر مایل به اقامت خانوادگی هستید باید بدانید که اجاره خانه در کانادا در یک آپارتمان یک خوابه حدود ۲۰۰۰ دلار و برای آپارتمان دو خوابه نزدیک به ۳۰۰۰ دلار است.

برای حمل و نقل و خورد و خوراک (برای زندگی مستقل) باید حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه کنار بگذارید.

دبیرستان بادول در کانادا

اگر به دنبال یک مدرسه بین المللی شبانه روزی برای فرزندتان هستید و نگران آینده تحصیلی و امنیت او هستید، دبیرستان بادول گزینه ای است که تمام این مزایا را در کنار یکدیگر دارد. این دبیرستان در شهر ونکورر و در فاصله ۲۰ دقیقه ای شمال شرقی آن واقع شده است.

این دبیرستان در سال ۱۹۹۱ تاسیس شد و پس از آن طی چند سال به مرکز توجه دانش آموزان سراسر جهان بدل شد. به دلیل رشد سریع، در سال ۲۰۰۳ پردیس جدیدی به آن اضافه شد که امکانات بیشتری را در اختیار دانش آموزان قرار می داد. در بیستمین سالگرد تاسیس این مدرسه، پردیس آن تکمیل شده و فضاهای بیشتری به آن الحاق شد به نحوی که ظرفیت آن را به ۵۰۰ دانش آموز نزدیک کرد.

دبیرستان بادول از مدارس شبانه روزی محبوب و بسیار معتبر کاناداست که دروازه ورود به دانشگاه های معتبر کانادایی و اروپایی به شمار می رود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای دانش آموزی کانادا با ما تماس بگیرید.

منبع:

canada.ca

 

1 دیدگاه برای “ویزای دانش آموزی کانادا و هر آنچه باید از آن بدانید

 1. اشتراک‌ها: ویزای دانش آموزی کانادا و هر آنچه باید از آن بدانید - شفقنا اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *