ویروس کرونا و تاثیر بر سیستم آموزشی کشور انگلستان

ویروس کرونا

در حال حاضر ویروس کرونا شرایط کاری و زندگی را نه تنها در انگلستان بلکه در تمامی جهان تغییر داده است. اکثر کارخانه ها وصنوف به دلیل جلوگیری از انتشار این ویروس به دور کاری روی آورده اند ، سیستم آموزشی انگلستان هم به دلیل همه گیری این ویروس و به جهت حفظ سلامتی دانش جویان و مدرسین تحصیل غیرحضوری را راه اندازی کرده است. در ادامه با موسسه کالج ملل همراه باشید.

ویروس کرونا

انگلیس بیش از ۲ میلیون دانشجو در مؤسسات آموزش عالی دارد، از این تعداد ۴۸۵٫۶۴۵ دانشجوی بین المللی هستند. این کشور به دلیل تخصص و موفقیت تحصیلی هر سال به نسبت سال قبل از محبوبیت بیشتری نزد مردم برخوردار است. تعدادی از برترین دانشگاه های دنیا در این کشور هستند و با توجه به اتفاقات اخیر در جهان ، در مورد ویروس کرونا ،  مشخص نیست که انتشار ویروس چه تاثیری در آموزش عالی خواهد داشت.

ویروس کرونا چگونه منتقل می‌شود ؟

COVID-19 از طریق تماس شخص با فردی دیگر گسترش می یابد ، به این معنی که در تماس بدنی نزدیک با شخصی که آلوده است ممکن است منجر به عفونت با ویروس شود. سرفه یا عطسه کردن اصلی ترین راه انتقال است ، به همین دلیل لازم است که هنگام سرفه / عطسه کردن با دستمال یا  آرنج خود ، دهان را بپوشانید. مهمتر از همه ، بهداشت دست است. هر کدام از نقش به سزایی در جلوگیری از انتشار این ویروس همه گیر داریم.

برگزاری آنلاین کلاس‌ها در پی شیوع ویروس کرونا

در نتیجه بیماری کروناویروس ، دانشگاه های انگلستان تصمیم گرفته اند که کلاس های خود را بصورت آنلاین تشکیل دهند. با توجه به دوره ای که جهان و به ویژه انگلستان در حال حاضر با آن روبرو است ، این یک تصمیم اساسی بود که باید گرفته میشد و به علاوه با توجه به گفته های پزشکان به جهت پیشگیری از این ویروس و خودداری از حضور در مکان های پر جمعیت و حفظ فاصله حداقل ۲ متر با افراد ، از آنجایی که عمل به این توصیه ها در کلاس های عادی دشوار است ، اگر کلاس ها به طور مرتب ادامه پیدا کنند ، ویروس با سرعتی بیشتر از آنچه در حال حاضر است گسترش می یابد.

دانشجویان بین المللی ای که به کشور های خود بازگشته اند یا دانشجویانی که در حال حاضر در انگلستان هستند در حالی که در کلاس های دیجیتالی خود هستند از آسایش اتاق های خود در انگلستان هم بهره ببرند. ما می دانیم که دانشجویان بین المللی سود زیادی را به موسسات آموزش عالی انگلیس یا جاهای دیگر می دهند. این یک وضعیت دو سر برد است، زیرا دانشگاه های انگلستان دارای آموزش های با کیفیت هستند که به دانشجویان کمک می کند مهارت های لازم را برای موفقیت در بازار جهانی کار کسب کنند. افزایش تعداد دانشجویان بین المللی در چند سال گذشته نیز گواهی ست بر سیستم آموزش حرفه ای انگلستان.

راهکارهای دانشگاه‌ها در انگلستان

اگر دانشگاه های انگلستان زیرساخت های لازم برای “روش جدید تدریس” را در موعد مقرر ، انجام دهند از وضعیت فعلی سود می برند. روش دیجیتالی تدریس از طریق کلاسهای آنلاین ، تماسهای ویدیویی یا سمینارها در واقع روشی مناسب و قابل انعطاف است که تقریباً برای هر دانش آموز مناسب است. بنابراین ، در طولانی مدت ، هنگامی که همه چیز به “عادی بودن” بازگردد ، دانشگاه های انگلستان در تدریس اینترنتی تخصص خواهند داشت و این به نفع دانشگاه و دانشجویان خواهد بود.

متأسفانه ، اگر وضعیت کنونی ویروس برای مدت زمان طولانی به طول بیانجامد ، دانشگاه هایی که بیشتر از همه تحت تأثیر این وضعیت قرار می گیرند ، دانشکده و کلاس های عملی یا صرفا حضوری خواهند بود. ، دانشگاههایی که (تجربه عملی) نیاز دارند، بدون داشتن تجهیزات و آزمایشگاه های لازم (که به احتمال زیاد کسی در خانه ندارد) ، یادگیری روش عملی انجام کاری به همان اندازه تماشای یک فیلم درباره نحوه نواختن پیانو بدون داشتن پیانو بی فایده خواهد بود. البته که غیرممکن نیست اما  بسیار دشوارتر و چالش برانگیز خواهد بود.

اولویت دانشگاه‌ها انگلستان در زمان شیوع ویروس کرونا

آنچه در حال حاضر دانشگاه ها باید روی آن تمرکز کنند ، توسعه سیستم عامل های آنلاین است. که خوشبختانه خیلی گران نیست. با تمرکز بر ارائه سخنرانی های با کیفیت به طور واقعی ، برای تعداد زیادی از دانشجویان ، در یک دوره آسیب پذیر مانند این موفقیت مؤسسات آموزش عالی در انگلیس است. شیوع  ویروس کرونا ممکن است این امکان را برای مردم هم فراهم کند که در یکی از دوره های آنلاین ثبت نام کنند که بسیاری از دانشگاه های انگلستان ارائه می دهند. بنابراین ، از نظر مالی و در کوتاه مدت ، کلاس های آنلاین بعید است به آموزش عالی انگلیس آسیب برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *