وضعیت حمل و نقل عمومی در کانادا

وضعیت حمل و نقل عمومی در کانادا

حمل و نقل عمومی یکی از مهم‌ترین مسائل برای مردم هر کشور است. در طول روز ممکن است مسائل گوناگونی پیش بیاید و برای رسیدگی به موقع به کارهای روزانه، بهترین چیز استفاده از وسایل نقلیه‌ی عمومی است. نکته‌ی مهم اینجاست که برنامه‌ریزی‌های دولت برای حمل و نقل عمومی، باید به نحوی بی‌نقص و دقیق باشد تا مردم در طول روز مشکلی در تردد در سطح شهر نداشته باشند. کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است که هر ساله، بسیاری از مردم در سراسر جهان برای اقامت در این کشور و اخذ ویزا اقدام می‌کنند. حمل و نقل عمومی در کشور کانادا از طریق استفاده از وسایل نقلیه‌ی گوناگونی چون اتوبوس و تاکسی، مترو، دوچرخه و همچنین استفاده از اوبر امکان پذیر می‌باشد.

می‌توان گفت که سیستم حمل و نقل عمومی در کانادا به عنوان یکی از سیستم‌های حمل و نقل عمومی برتر در جهان شناخته می‌شود و می‌تواند، به عنوان یک الگو برای سایر کشورها شناخته شود. علاوه بر آن باید اشاره کرد که دولت کانادا طرح‌های خاصی برای استفاده‌ی آسان مردم از سیستم حمل و نقل عمومی در کانادا تدارک دیده است که از جمله‌ی این طرح‌ها می‌توان به تخفیف‌های کوتاه مدت، طرح‌های اختصاصی و عرضه‌ی ژتون‌های TTC اشاره کرد.

بطور کلی در صورت آشنایی با روند فعالیت حمل و نقل عمومی کانادا، افراد می‌توانند چند قدم در زندگی خود جلو افتاده و یک زندگی مقرون به صرفه و ارزان را در این کشور تجربه کنند؛ دولت کانادا نیز طرح‌های ویژه‌ای برای پیشبرد این هدف تدارک دیده است که، می‌توانند یاری‌رسان مردم برای تردد آسان در سطح شهر باشند. حمل و نقل عمومی در کشور کانادا با استفاده از اتوبوس و تاکسی، مترو، دوچرخه و همچنین استفاده از اوبر امکان پذیر می‌باشد.

حمل و نقل عمومی با اتوبوس و تاکسی در کانادا

از جمله روش‌های مرسومی که مورد استفاده‌ی مردم برای حمل و نقل عمومی در کانادا و سایر کشورهای جهان قرار دارد، استفاده از تاکسی و اتوبوس‌ها است. حدود ۱۲۰۰۰ اتوبوس در سراسر کشور کانادا، مشغول به فعالیت و خدمت رسانی به مردم برای حمل و نقل عمومی در کانادا می‌باشند که مردم برای دسترسی آسان به مقصد مورد نظر خود، می‌توانند به سادگی از این وسایل نقلیه استفاده کنند. در واقع با وجود این تعداد از وسایل نقلیه در کشور کانادا، جابه‌جایی مردم در سطح شهرهای این کشور بسیار سهل و آسان خواهد شد. استفاده از اتوبوس‌های برقی که در نقاط مختلف شهر مشغول به فعالیت در حیطه‌ی حمل و نقل عمومی هستند و بیشتر در حوالی شهر عملیات حمل و نقل عمومی را انجام می‌دهند نیز، در چند دهه‌ی اخیر در کشور کانادا بسیار مرسوم شده است‌.

استفاده از اتوبوس‌های عادی و همچنین اتوبوس‌های برقی، می‌تواند سفری بسیار به صرفه را برای مردم کشور کانادا به ارمغان آورد و به بیان دیگر، این روش از حمل و نقل عمومی در کانادا نسبت به سایر روش‌ها بسیار به صرفه و ارزان است. علاوه بر آن طرح استفاده‌ی رایگان معلولین از اتوبوس‌های فعال در سطح شهر، استقبال مردم از این روش از حمل و نقل عمومی در کانادا را افزایش داده است. روش دیگر انتخابی توسط مردم کانادا،استفاده از تاکسی برای تردد در سطح شهرهای این کشور می‌باشد که روشی سریع‌تر برای رسیدن به مقصد دلخواه می‌باشد؛ با این حال باید به این نکته اشاره کرد که، استفاده از تاکسی برای حمل و نقل عمومی نسبت به سایر روش‌ها گران‌تر تمام خواهد شد.

blank

حمل و نقل عمومی در کانادا با اتوبوس بصرفه‌تر است.

استفاده از اوبر در کانادا

از جمله آسان‌ترین روش‌های حمل و نقل عمومی در کانادا که تردد در سطح شهرهای این کشور را به ساده‌ترین و راحت‌ترین شکل ممکن تبدیل می‌کند، استفاده از تاکسی‌های اوبر است. اوبر در واقع یک روش حمل و نقل مشابه با اسنپ است و افراد می‌توانند از طریق نصب اپلیکیشن‌های مشخص در تلفن همراه خود، به سریع‌ترین روش ممکن یک تاکسی بگیرند و به مقصد مورد نظر خود برسند.

باید گفت که هزینه‌ی استفاده از اوبر مشخص نبوده و با توجه به مسافت سفر در سطح شهر و همچنین زمان سفر، این هزینه متفاوت خواهد بود. استفاده از اوبر برای حمل و نقل عمومی در کانادا به عنوان یک روش کاملا مرسوم و جا افتاده بین مردم این کشور شناخته می‌شود که علاوه بر تسریع سفر، باعث می‌شود تا افراد یک سفر امن و بی‌دردسر داشته باشند؛ اوبر را می‌توان به عنوان یک تاکسی ارزان قیمت برای تردد در سطح شهرهای کانادا در نظر گرفت.

اوبر به عنوان یکی از روش‌های معروف حمل و نقل، در سال ۲۰۱۲ در کشور کانادا آغاز به کار کرد و خیلی سریع در بین مردم مرسوم شد و به یک رقیب اصلی برای تاکسی‌های معمولی تبدیل شد. با این حال استفاده از اوبر علاوه بر داشتن طرفدار زیاد مخالفانی هم دارد که استفاده از این روش حمل و نقل عمومی را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنند و اعتقاد دارند که، استفاده از اوبر یک روش غیر ایمن و پرهزینه برای سفر بوده و رانندگان تاکسی‌های اوبر، نکات ضروری که در باب حمل و نقل عمومی وجود دارد را رعایت نمی‌کنند‌ و افرادی بی‌احتیاط هستند‌.

وضعیت حمل و نقل عمومی در کانادا

اوبر به عنوان تاکسی ارزان قیمت در کانادا شناخته می‌شود.

طرح‌های مختلف مربوط به حمل و نقل عمومی در کانادا

همانطور که قبلا اشاره کردیم، دولت کانادا برای پیشبرد بی‌نقص حمل و نقل عمومی و تردد آسان مردم در سطح شهرهای این کشور، طرح‌های بی‌شماری را تدارک دیده که مردم با در نظر داشتن این طرح‌ها می‌توانند کاملا به صرفه و ارزان در سطح شهرهای کانادا سفر کنند. از جمله طرح‌های مرتبط با حمل و نقل عمومی در کانادا می‌توان به طرح تخفیف‌های کوتاه مدت اشاره کرد که به وسیله‌ی این طرح، می‌توان به شکل مقرون بصرفه‌تر و با پرداخت هزینه‌ی کمتر در سطح شهرهای مختلف این کشور تردد کرد.

مردم از طریق تلویزیون و همچنین آگهی‌های مختلف در سطح شهر، می‌توانند از این تخفیف‌ها آگاه شوند و از آن‌ها استفاده کنند. در کشور کانادا، کودکان زیر دو سال هیچ نیازی به استفاده از بلیط و پرداخت هزینه‌های مربوط به سفر با اتوبوس را نداشته و می‌توانند کاملا رایگان از این وسایل نقلیه استفاده کنند. همچنین در کشور کانادا با از طریق ژتون‌های TTC، می‌توان به دفعات زیادی با استفاده از وسایل نقلیه‌ی عمومی در سطح شهرهای کانادا تردد کرد.

با استفاده از این ژتون‌ها می‌توان از چند وسیله‌ی نقلیه‌ی عمومی، مثل مترو و اتوبوس استفاده کرد. علاوه بر آن دانشجویانی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند، هزینه‌های کمتری را نسبت به سایر افراد برای تردد با وسایل نقلیه در سطح شهرهای کانادا می‌پردازند. علاوه بر آن، قیمت بلیط وسایل نقلیه برای سالمندان نسبت به دیگر افراد کمتر می‌باشد. همه‌ی این نکات باعث شده است که سیستم حمل و نقل عمومی در کشور کانادا در خدمت رسانی به مردم این کشور، به عنوان الگوی سایر کشورهای جهان شناخته شود.

وضعیت حمل و نقل عمومی در کانادا

دولت کانادا طرح‌های مختلفی را برای تردد مردم در سطح شهرهای این کشور تدارک دیده است‌.

منبع:
mohajeranweb.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *