وضعیت حمل و نقل عمومی در انگلستان

وضعیت حمل و نقل عمومی در انگلستان

یکی از مسائل مهم برای مردم هر کشوری، برنامه‌ریزی درست دولت برای حمل و نقل عمومی است. پیش از تصمیم گیری برای مهاجرت به انگلستان، یا هنگام سفر به یک کشور، ممکن است به جابه‌جایی در آن کشور و مراجعه به مکان خاصی احتیاج پیدا کنیم؛ مسئله‌ی مهم در این زمان، دست‌یابی به مناسب‌ترین وسیله‌ی نقلیه برای جابه‌جایی است‌. حمل و نقل عمومی در انگلستان با توجه به برنامه‌ریزی دولت این کشور در این باره، از وضعیت بسیار مناسبی برخوردار است. ستاد مربوط به حمل و نقل عمومی در انگلستان که از جمله پیشرفته‌ترین متدهای حمل و نقل جهان را برای مردم این کشور ارائه می‌دهد، برنامه‌ریزی‌های بسیار دقیق و بی‌نقصی را جهت پیش بردن پروسه‌ی حمل و نقل به بهترین شکل ممکن پی‌ریزی کرده است

دولت انگلستان روش‌های گوناگونی را برای حمل و نقل عمومی در نظر گرفته و بدین ترتیب، انتخاب‌های زیادی برای مردم جهت جابه‌جایی در سطح کشور وجود دارد. از جمله وسایل نقلیه‌ی عمومی می‌توان به اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها، خطوط حمل و نقل زیرزمینی، قطارهای داکلندز، اتوبوس‌های دریایی، قطارهای محلی و ترامواها اشاره کرد. هر یک از این وسایل نقلیه‌ی عمومی ابزاری بسیار مناسب برای جابه‌جایی و حمل و نقل مردم در سطح شهر هستند که امکان تردد افراد در شهرهای مختلف انگلستان را بدور از هر گونه مشکلی برای مردم این کشور فراهم کرده‌اند‌. حمل و نقل عمومی در این کشور با توجه به برنامه‌ریزی دولت این کشور در این باره، از وضعیت بسیار مناسبی برخوردار است.

حمل و نقل عمومی با اتوبوس در انگلستان

از جمله وسایل نقلیه‌ی بسیار پرطرفدار حمل و نقل عمومی در این کشور و سایر کشورهای جهان، اتوبوس‌ها هستند که روزانه تعداد زیادی از آن‌ها در سطح شهرهای مختلف جهان تردد دارند. اتوبوس‌های دو طبقه در کشور انگلیس که از جمله وسایل نقلیه‌ی عمومی سنتی در این کشور هستند، امکان جابه‌جایی را با سرعتی مناسب و بصرفه‌ترین قیمت در سطح شهر فراهم می‌کند. این اتوبوس‌ها با تردد در خیابان‌های مختلف شهرهای انگلستان، مسیر را برای افراد جذاب‌تر خواهد کرد و امکان دید و بازدید از سطح شهر را برای آن‌ها فراهم خواهد کرد. نکاتی در باب حمل و نقل عمومی به وسیله‌ی این اتوبوس‌ها وجود دارد که باید آن‌ها را در نظر گرفت؛ برای مثال امکان پرداخت هزینه‌ی حمل و نقل با این اتوبوس‌ها به صورت نقدی وجود ندارد و این هزینه، باید به وسیله‌‌ی اویسترکارت‌ها پرداخت شود.

کرایه‌ی این اتوبوس‌ها یک و نیم پوند برای مسیرهای یک‌طرفه می‌باشد. این اتوبوس‌های به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کنند و در سطح شهرهای انگلستان مشغول به کار هستند. در هنگام استفاده‌ی عموم از متروها برای حمل و نقل، اتوبوس‌های شبانه نیز مشغول به خدمت رسانی به مردم هستند. نکته‌ی جالب توجه در باب استفاده از این اتوبوس‌ها، رایگان بودن سفر بعد از یک ساعت استفاده از آن‌ها برای حمل و نقل جابه‌جایی در سطح شهر است.

وضعیت حمل و نقل عمومی در انگلستان

در هنگام استفاده‌ی عموم از متروها برای حمل و نقل، اتوبوس‌های شبانه نیز مشغول به خدمت رسانی به مردم هستند.

حمل و نقل زیرزمینی در کشور انگلستان

از جمله دیگر روش‌های پرطرفدار حمل و نقل عمومی در این کشور و سایر کشورهای جهان، استفاده از خطوط حمل و نقل زیرزمینی و متروها برای جابه‌جایی در سطح شهر است. روش حمل و نقل عمومی زیرزمینی در انگلستان که با عنوان خطوط تیوب شناخته می‌شود، مناسب‌ترین روش برای جابه‌جایی در سطح شهرهای انگلستان و نواحی اطراف شهر به شمار می‌آید. مترو در شهر لندن در بین ۹ منطقه‌ی مختلف جابه‌جا می‌شود که، لندن مرکزی به عنوان اولین منطقه در این شهر محسوب می‌شود. هزینه‌ی پرداختی برای جابه‌جایی با مترو، با توجه به مسافت و زمان سفر متغیر بوده و می‌تواند کم یا زیاد باشد. با پرداخت هزینه‌ی سفرهای یک طرفه با مترو در سطح شهرهای انگلستان از طریق اویستر کارت، این هزینه کم‌تر خواهد شد و به صرفه تمام می‌شود.

حمل و نقل عمومی در انگلستان از طریق خطوط زیرزمینی از ساعت ۵ صبح شروع می‌شود و تا پاسی از شب ادامه دارد؛ در برخی از مناطق انگلستان، متروها به صورت شبانه‌ روزی فعالیت می‌کنند. متروها در کشور انگلستان در بیشتر روزهای هفته، یعنی از دوشنبه تا شنبه خدمت‌رسانی می‌کنند و در روزهای یکشنبه نیز بصورت نیمه وقت و با کاهش ساعات کار، مشغول به خدمت رسانی و حمل و نقل عمومی در سطح شهرهای انگلستان هستند.

وضعیت حمل و نقل عمومی در انگلستان

روش حمل و نقل عمومی زیرزمینی با عنوان خطوط تیوب شناخته می‌شود.

استفاده از قطار سبک داکلندز، قطارهای محلی و ترامواها

از دیگر امکانات در نظر گرفته شده توسط دولت برای حمل و نقل عمومی در این کشور، استفاده از قطارهای محلی، داکلندز و تراموا برای جابه‌جایی در سطح شهرها می‌باشد. قطارهای داکلندز نسل جدیدی از وسایل نقلیه‌ی عمومی هستند که کاملا سبک بوده و بدون راننده در سطح شهرهای مختلف انگلستان از جمله لندن، مشغول به جابه‌جا کردن مردم و حمل و نقل آن‌ها هستند. خطوط این قطار به شبکه‌ی متروی شهرهای انگلستان متصل می‌شود؛ مردم می‌توانند هزینه‌ی حمل و نقل با این قطارها را از طریق اویستر کارت بپردازند. از دیگر روش‌های حمل و نقل عمومی در انگلستان، استفاده از قطارهای عمومی است که می‌توان از آن‌ها، برای سفر در سطح شهرهای انگلیس و محدوده‌های خارج از شهر استفاده کرد.

این قطارها، از محدوده‌ی خطوط متروها نیز فراتر می‌روند و امکان جابه‌جایی در بین مناطق خارج از شهرهای انگلیس را فراهم می‌کنند. هزینه‌ی جابه‌جایی با این وسیله‌ی نقلیه را می‌توان از طریق اویستر کارت و ترول کارت پرداخت کرد. استفاده از ترامواها نیز، امکان جابه‌جایی در سطح شهرهای انگلستان را برای عموم مردم فراهم کرده است. استفاده از ترامواها برای افراد معلول هزینه‌ای در پیش ندارد و کاملا رایگان است. همانند سایر روش‌های حمل و نقل، هزینه‌ی حمل و نقل با این نوع وسیله‌ی نقلیه را نیز می‌توان از طریق اویستر کارت پرداخت کرد.

وضعیت حمل و نقل عمومی در انگلستان

استفاده از ترامواها نیز، امکان جابه‌جایی در سطح شهرهای انگلستان را برای عموم مردم فراهم کرده است.

حمل و نقل عمومی با اتوبوس دریایی در لندن

یکی از روش‌های جذاب حمل و نقل عمومی در این کشور، استفاده از اتوبوس‌های دریایی است که در رودخانه تیمز در شهر لندن مشغول به خدمت رسانی به به مردم هستند. این روش جذاب علاوه بر جابه‌جایی مردم در سطح شهر، سرگرمی مناسبی برای توریست‌ها بوده و مناظر جذاب موجود در بین راه، باعث اشتیاق بیشتر افراد به استفاده از این وسیله‌ی نقلیه می‌باشد. هزینه‌ی جابه‌جایی با این نوع وسیله‌ی نقلیه برای کودکان زیر پنج سال رایگان است و این هزینه برای بزرگسالان، برابر با ۱۷ پوند می‌باشد. هزینه‌ی حمل و نقل با این وسیله‌ی نقلیه را می‌توات از طریق اویستر کارت پرداخت کرد.

وضعیت حمل و نقل عمومی در انگلستان

از روش‌های جذاب حمل و نقل عمومی در این کشور، استفاده از اتوبوس‌های دریایی است.

اویستر کارت چیست؟

یکی از آسان‌ترین روش‌های پرداخت هزینه‌ی حمل و نقل در سطح شهرهای انگلیس، استفاده از اویستر کارت است. از طریق این کارت‌های هوشمند، می‌توان هزینه‌ی سفرهای یک طرفه با وسایل نقلیه‌ی عمومی در سطح شهرهای لندن را بصورت آنلاین پرداخت کرد. برای پرداخت هزینه‌ی سفر با وسایل نقلیه‌ی عمومی مختلف در سطح شهرهای انگلستان، کارت اویستر را بر روی کارت خوان قرار گرفته در جلوی در وسایل نقلیه‌ی عمومی قرار داده و بدین ترتیب هزینه‌ی سفر به آسانی پرداخت خواهد شد.

وضعیت حمل و نقل عمومی در انگلستان

یکی از آسان‌ترین روش‌های پرداخت هزینه‌ی حمل و نقل در سطح شهرهای انگلیس، استفاده از اویستر کارت است.

منبع:
Localinteg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *