اطلاعات مرتبط با هزینه زندگی در کانادا

اطلاعات مرتبط با هزینه زندگی در کانادا

مهم‌ترین مسئله‌ای که در باب زندگی در هر گوشه از جهان وجود دارد، هزینه‌های مربوط به زندگی و امرار و معاش در طول روز است. افراد در هنگام مهاجرت به هر کشوری باید به این مهم توجه داشته باشند. هزینه‌ی زندگی در کشورهای مختلف، تحت تاثیر عوامل متعددی قرار دارد. کانادا مهاجرپذیرترین کشور جهان که همه ساله تعداد بی‌شماری از مردم برای اقامت در این کشور، به اخذ ویزا اقدام می‌کند. موضوع مورد بحث در اینجا، هزینه‌ی زندگی در کانادا و امرار و معاش در این کشور است.

به طور کلی، هزینه‌ زندگی در کانادا تحت تاثیر چند عامل متعدد قرار دارد و از جمع ریز هزینه‌های روزانه‌ی افراد حاصل می‌شود؛ مثلا هزینه‌های مربوط به رهن و اجاره و یا خرید خانه و کلیه‌ی امور مربوط به آن نظیر پرداخت مالیات، هزینه‌های مربوط به استفاده از وسایل نقلیه‌ی مختلف برای تردد در شهر، مبلغی که جهت خرید پوشاک پرداخت می‌شود و همچنین، هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک در طول روز. این موارد همه و همه برای مهاجرت به کانادا و زندگی در این کشور، باید در نظر گرفته شوند؛ در صورت نداشتن اطلاعات کافی درباره‌ی هزینه‌های مربوط به این موارد، ممکن است که افراد در هنگام برآورد این هزینه‌ها دچار مشکل شوند. هزینه زندگی در کانادا تحت تاثیر عوامل متعددی قرار دارد.

هزینه اجاره خانه در کانادا

از جمله موارد بسیاری مهمی که هر فرد در هنگام مهاجرت به کانادا باید در نظر بگیرد و بخش مهمی از هزینه زندگی در کانادا را تشکیل می‌دهد، هزینه‌های مربوط به رهن و اجاره و یا خرید خانه است که به خودی خود یکی از دغدغه‌های اصلی تمام افراد برای شروع یک زندگی جدید می‌باشد. هزینه‌ی مربوط به رهن یا اجاره‌ی خانه در بعضی از شهرهای کانادا از جمله شهرهای تورنتو و یا ونکوور که از جمله شهرهای پرجمعیت هستند و مقصد اصلی بسیاری از مهاجران می‌باشند، تقریبا یکسان بوده و در یک رنج مساوی قرار دارد.

بطور کلی هزینه‌ی مربوط به اجاره خانه در هر نقطه از جهان، با توجه به منطقه‌ی خانه و متراژ آن می‌تواند متفاوت باشد؛ هزینه‌های مربوط به اجاره‌ی آپارتمان تک خوابه در مرکز شهرهای کانادا بین ۸۵۰ تا ۲۳۰۰ دلار جابه‌جا می‌شود. همچنین، هزینه‌ی اجاره‌ی واحدهای تک خوابه در مناطق حومه‌ی شهر بین ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار می‌باشد‌. مسلما هزینه‌های مربوط به اجاره‌ی یک خانه با متراژ بالاتر برای یک خانواده بالاتر خواهد بود؛ هزینه‌ی اجاره‌ی یک خانه‌ی بزرگ در مرکز شهر، بین ۱۶۰۰ تا ۳۶۰۰ دلار می‌باشد. این مبلغ برای اجاره خانه در حومه‌ی شهر، بین ۱۱۰۰ تا ۲۷۰۰ دلار کانادا جابه‌جا می‌شود.

هزینه اجاره خانه در کانادا تحت تاثیر عوامل متعددی متغیر می‌باشد.

هزینه اجاره خانه در کانادا تحت تاثیر عوامل متعددی متغیر می‌باشد.

هزینه‌ی امرار معاش در کانادا

از جمله دیگر عوامل مهم و تاثیر گذار در هزینه‌ زندگی در کانادا، هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک، خرید پوشاک و امرار معاش در کانادا می‌باشد. نکته‌ی مهمی که افراد برای تامین هزینه زندگی در کانادا و خورد و خوراک خود باید در نظر داشته باشند، این است که بتوانند مواد غذایی خود را در تخفیف‌های هفتگی برگزار شده توسط فروشگاه‌های مواد غذایی قرار گرفته در شهرهای مختلف کانادا، تهیه کنند؛ این امر باعث می‌شود تا بتوانند در بخش بزرگی از هزینه‌های مربوط به زندگی در این کشور، صرفه جویی کرده و برای پرداخت سایر هزینه‌های زندگی خود دچار مشکل نشوند.

هزینه‌ی خورد و خوراک و امرار معاش برای یک خانواده‌ی چهار نفره، چیزی حدود ۶۸۰۰ دلار می‌باشد. باید اشاره کرد که در بعضی از کلان شهرهای کانادا مثل ونکوور، این هزینه به دلایلی بالاتر می‌رود. علاوه بر آن در بعضی از مناطق و شهرهای کانادا، خبری از تخفیف‌های هفتگی برای تامین خورد و خوراک وجود ندارد و به همین دلیل، تامین مبلغ مورد نیاز برای تامین مواد غذایی بالاتر می‌رود. همچنین باید به این موضوع اشاره کرد که، در صورتی که افراد به خرید غذا از فست و فود یا رستوران اقدام کنند و وقت خرید مواد غذایی و درست کردن غذا را نداشته باشند، باید هزینه‌های بیشتری را صرف خورد و خوراک خود کنند. هزینه‌های مربوط به خرید پوشاک نیز، با توجه به عوامل متعددی مثل نوع پوشاک و برند آن متفاوت خواهد بود؛ هزینه‌ی تامین پوشاک بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار در ماه است.

هزینه‌ی لازم برای تامین خورد و خوراک یک خانوار در کشور کانادا تقریبا ۶۸۰۰ دلار است.

هزینه‌ی لازم برای تامین خورد و خوراک یک خانوار در کشور کانادا تقریبا ۶۸۰۰ دلار است.

هزینه‌ی حمل و نقل عمومی و تردد

از دیگر بخش‌های مهم هزینه‌ی زندگی در کانادا که باید برای اقامت در این کشور در نظر داشته باشیم، هزینه‌های مربوط به استفاده از امکانات حمل و نقل عمومی در این کشور می‌باشد. این هزینه با توجه به نوع وسیله‌ای که برای تردد در سطح شهرهای کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرد، متفاوت می‌باشد. علاوه بر آن دولت کانادا طرح‌های مختلفی را برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی اجرا کرده است و این بخش از هزینه زندگی در کانادا را برای افراد مقیم در این کشور، به مقداری به صرفه تبدیل کرده است.

کلان شهرهای کشور کانادا مثل تورنتو و ونکوور، از سیستم حمل و نقل عمومی بسیار مناسبی برخوردار است و در صورت این که محل کار و یا خانه‌ی افراد مقیم در این کشور به ایستگاه‌های وسایل نقلیه‌ی عمومی نزدیک باشد، می‌توانند در بخش عظیمی از هزینه‌های مربوط به زندگی در کشور کانادا صرفه‌جویی کنند. بهتر است که افراد در هنگام جست و جو برای خانه‌ یا آپارتمان، در مناطقی به این جست و جو بپردازند که فاصله‌ی کمی با ایستگاه‌های وسایل نقلیه‌ی عمومی داشته باشند، تا بتوانند به سادگی به این وسایل نقلیه دسترسی پیدا کرده و برای تردد در سطح شهرهای کانادا از این وسایل استفاده کنند؛ با این حال یافتن چنین خانه‌هایی به نسبت سخت‌تر و پرهزینه‌تر از دیگر خانه‌ها و آپارتمان‌هاست.

هزینه‌ی لازم برای تامین خورد و خوراک یک خانوار در کشور کانادا تقریبا ۶۸۰۰ دلار است.

از دیگر بخش‌های مهم هزینه‌ی زندگی در کانادا هزینه‌های مربوط به استفاده از امکانات حمل و نقل عمومی در این کشور می‌باشد.

هزینه‌های مربوط به مالیات

از دیگر موارد و نکات مهم درباره‌ی تامین هزینه زندگی در کانادا که افراد هنگام مهاجرت به این کشور و اخذ ویزا از آن باید در نظر داشته باشند، هزینه‌های مربوط به مالیات است. اگر که افراد در کشور کانادا با منصب کارفرما مشغول به کار باشند، در پایان سال مالیاتی باید هزینه‌ی مشخصی را به عنوان مالیات به دولت کشور کانادا بپردازند؛ اگر که افراد به عنوان کارمند در این کشور مشغول به کار باشند، هزینه‌ی مالیات از حقوق آن‌ها کسر می‌شود. بطور کلی هزینه‌ زندگی در کانادا، رابطه‌ای غیر قابل انکار با مالیات پرداختی به دولت این کشور دارد. اگر افراد مقیم در کشور کانادا سالانه ۱۰۰ هزار دلار درآمد داشته باشند، تقریبا نیمی از این درآمد را باید برای به عنوان مالیات به دولت این کشور پرداخت کنند.

افراد برای زندگی در کانادا، باید هزینه‌های مربوط به بیمه‌ی انواع بیماری‌ها را نیز در نظر داشته باشند. هزینه‌ی پرداختی برای بیمه‌های مختلف متغیر است و در طول سال دچار نوسانات بسیاری می‌شود. همچنین باید اشاره کرد که عوامل مختلفی بر روی هزینه‌ی پرداختی برای بیمه تاثیر می‌گذارد؛ از جمله‌ی این عوامل می‌توان به نوع بیمه، سن افراد و میزان سلامت جسمی و یا شدت بیماری آن‌ها و همچنین جنسیت افراد اشاره کرد؛ لذا هزینه‌های مربوط به بیمه را نمی‌توان ثابت در نظر گرفت.

بطور کلی هزینه‌ زندگی در کانادا، رابطه‌ای غیر قابل انکار با مالیات پرداختی به دولت این کشور دارد.

بطور کلی هزینه‌ زندگی در کانادا، رابطه‌ای غیر قابل انکار با مالیات پرداختی به دولت این کشور دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *