هزینه زندگی در آمریکا: کدام ایالت ها ارزان تر است؟

یکی از مهم ترین عوامل موثر در هزینه زندگی در آمریکا، شهر محل اقامت است.

هزینه زندگی در آمریکا، متغیر است. اطلاعات درباره هزینه زندگی در ایالات متحده، برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند بسیار مهم است. هزینه زندگی در هر مکانی، به عوامل مختلفی بستگی دارد. زندگی روزمره انسان ها هزینه های زیادی دارد. یکی از عوامل که باید در هزینه های زندگی بررسی شود؛ درآمد افراد است. میزان درآمد، یکی از فاکتور های اقتصادی مهم می باشد. میانگین درآمد افراد کشور ایالات متحده آمریکا، بالا می باشد. علت بالا بودن درآمد خانوار ها به دلیل وضعیت مطلوب اقتصادی، کشور آمریکا است.

ایالات متحده آمریکا، دارای یکی از بهترین و بزرگ ترین اقتصاد های جهان است. رتبه اقتصادی آمریکا در دنیا، از سایر کشور های جهان بالاتر است. این کشور، دارای شرکت های مهم و کارخانه های تولیدی بزرگ است. درصد افراد بیکار در کشور آمریکا پایین می باشد. به همین دلیل بیشتر افراد آمریکایی، می توانند هزینه های زندگی خود را مدیریت می کنند. افرادی که به آمریکا مهاجرت می کنند؛ در صورت کار کردن، قادر به پرداخت هزینه های زندگی خود هستند.

پارامتر های موثر در هزینه های زندگی

هزینه زندگی در آمریکا به عوامل و پارامتر های مختلفی، بستگی دارد. یکی از مهم ترین عوامل موثر در هزینه های زندگی، شهر محل اقامت است. آمریکا ایالات و شهر های مختلفی دارد. در هر کدام از شهر ها و ایالات ها میزان درآمد و هزینه های مردم با یکدیگر تفاوت دارد. شما اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید؛ باید شهر زندگی خود را مشخص کنید. هزینه های زندگی در بعضی از شهر های بزرگ، گران تر از شهر های کوچک تر است.

یکی از مهم ترین عوامل موثر در هزینه زندگی در آمریکا، شهر محل اقامت است.
یکی از مهم ترین عوامل موثر در هزینه زندگی در آمریکا، شهر محل اقامت است.

هزینه زندگی در میسی سی پی آمریکا

هزینه های زندگی در میسی سی پی آمریکا نسبت به استان های دیگر کشور ایالات متحده آمریکا، کم تر است. علت کم بودن هزینه های زندگی در میسی سی پی ایالات متحده، پایین بودن هزینه مسکن است. معمولا مسکن یکی از مهم ترین بخش های هزینه زندگی را، شکل می دهد. به سبب دلیل های اقتصادی مختلف، هزینه زندگی در این ایالت نسبت به شهر های دیگر آمریکا پایین تر است. معمولا در این ایالت هزینه های زندگی، از درآمد افراد کم تر است. در نتیجه مهاجر ها در این ایالت می توانند به راحتی زندگی کنند.

هزینه زندگی در ایالت آرکانزاس

هزینه های زندگی در ایالت آرکانزاس، بعد از ایالات میسی سی پی نسبت به میانگین ملی در آمریکا، کم تر است. پایین بودن هزینه های زندگی در ایالت آرکانزاس، علت های مختلفی داد. خدمات درمانی در این ایالت، نسبت به میانگین کل کشور آمریکا بسیار کم تر است. هزینه خدمات درمانی در ایالات متحده آمریکا متغیر است. در این ایالت هزینه های بیمارستان ، کلینیک و ویزیت پزشکان کم است. به غیر از پایین بودن هزینه های درمانی، در  ایالت آرکانزاس، حمل و نقل عمومی نیز ارزان تر از سایر ایالت های کشور آمریکا است. حمل و نقل یکی از اصلی ترین و ضروری ترین بخش هزینه های زندگی در ایالات متحده آمریکا را تشکیل می دهند. در ایالت آرکانزاس هزینه های مسکن نیز پایین است. البته هزینه های مسکن در این ایالت بیشتر از ایالت میسی سی پی است.

هزینه زندگی در ایالت اکلاهما

در بررسی هزینه زندگی در آمریکا، ایالت اکلاهما نیز در رده استان های ارزان آمریکا قرار می گیرد. در این ایالت به دلیل پایین بودن قیمت اجاره خانه، هزینه زندگی نسبتا پایین تر از شهر ها و استان های دیگر آمریکا است. در این استان حمل و نقل  عمومی ارزان تر از میانگین قیمت حمل و نقل، در سایر استان های آمریکا می باشد. مردم این ایالت، درآمد نسبتا خوبی دارند. اغلب مردم در این استان درآمدی بیشتر از هزینه های زندگی خود کسب می کنند. امکان خرید منزل در این استان نسبت به شهر ها و استان های دیگر بیشتر است.

متوسط درآمد در آمریکا

علاوه بر هزینه های زندگی در آمریکا باید،  متوسط درآمد هر فرد آمریکایی را مورد بررسی قرار داد. درآمد افراد مختلف در آمریکا، بر اساس شغلی که دارند متفاوت است. علاوه بر شغل، میزان تجربه افراد نیز در مقدار درآمد آن ها موثر است. در ایالات متحده آمریکا، نرخ بیکاری نسبت به متوسط جهانی بسیار پایین است. شرکت ها و کارخانه های بزرگی در آمریکا فعالیت می کنند. همچنین شغل های خدماتی نیز در این کشور، وجود دارد. در ایالات متحده آمریکا، بیمه بیکاری برای افراد بیکار وجود دارد. البته در قانون های اقتصادی آمریکا، فرد بیکار دارای تعریف مشخصی است. این بیمه تا یافتن شغل جدید، به افراد بیکار اعطا می شود. بیشتر مردم ایالات متحده در کشور خود در رفاه نرفته نسبی هستند.

blank
در ایالات متحده آمریکا، نرخ بیکاری نسبت به متوسط جهانی بسیار پایین است.

مهم ترین بخش های هزینه زندگی در آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا مانند هر کشور دیگر شامل هزینه های ضروری  و غیر ضروری است. مسکن به عنوان اولین نیاز ضروری انسان،  بخش مهم هزینه های زندگی در ایالات متحده را به خود اختصاص می دهد. هزینه مسکن در آمریکا، از شهری به شهر دیگر متفاوت است. همچنین قیمت خانه در مناطق مختلف یک شهر نیز، با یکدیگر تفاوت های چشمگیری دارد. به غیر از مسکن، مواد غذایی نیز،  جز نیاز های اولیه و ضروری انسان است. هزینه مواد غذایی در آمریکا نسبتا پایین می باشد. ایالات متحده آمریکا رتبه اول امنیت غذایی را در بین کشور های جهان دارد. بخش زیادی از درآمد مردم آمریکا، برای مواد غذایی مصرف نمی شد.

البته در آمریکا فست  فود و رستوران های بسیار زیادی، وجود دارد. اغلب مردم آمریکا در طول روز، کار می کنند. این افراد معمولا یک یا دو وعده غذای خود را در رستوران ها غذا می خورند. بخشی از درآمد مردم آمریکا،  صرف رستوران ها می شود. البته رستوران ها، غذا هایی با قیمت متفاوت دارند. به غیر از مسکن و خوراک، پوشاک نیز جز نیاز های اولیه و ضروری زندگی انسان ها است. هزینه پوشاک معمولی در آمریکا چندان بالا نیست. اما در آمریکا نیز، پوشاک برند دارای قیمت بالا تری نسبت به پوشاک معمولی هستند. هزینه حمل و نقل نیز یکی از مهم ترین بخش های مخارج را تشکیل می دهد.

هزینه‌ها با عدد و رقم

برای مشاهده هزینه زندگی واقعی و به روز در آمریکا، به این لینک از وبسایت نامبئو مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید لیست هزینه های معمول را بر اساس شهر جستجو کنید.

اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید، پیشنهاد می کنیم مقاله روش های مهاجرت به آمریکا ۲۰۲۱، را مطالعه کنید. اگر در فکر اقامت بعد از تحصیل در آمریکا هستید هم مقاله مرتبط با این موضوع را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین می توانید مقالات شرکت در لاتاری آمریکا ۲۰۲۲ و آنچه باید بعد از قبولی در لاتاری آمریکا انجام داد را مطالعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *