موفقیت در دوره A-level به چه چیزی بستگی دارد؟

موفقیت در دوره A-level

دوره A-level، یکی از مقاطع مهم تحصیلی در انگلستان، مناسب افراد ۱۶ سال به بالا و کسانی است که خواستار تحصیل در دوره ‌های دارای اعتبار بین‌المللی و ورود به بهترین دانشگاه‌ها هستند. طول این دوره به صورت معمول دوساله است. موفقیت در این دوره می تواند آینده شما را تضمین کند. به طور خاص با موفقیت در دوره A-level در کالج بلربیز می توانید ورود خود را به دانشگاه های برتر همچون کمبریج و آکسفورد تضمین کنید. ما به شما می گوییم که چه فاکتورهایی برای عملکرد خوب در این دوره اهمیت دارد و منجر به گرفتن نمرات خوب می شود.

موفقیت در دوره A-level به چه عواملی بستگی دارد؟

منظم باشید

کلید دانش آموز خوب بودن، نظم است. برخی از افراد به طور طبیعی منظم هستند و به دفترچه یادداشت و تقویم و دیگر ابزارهای کمکی برای یادآوری الزامات درسی خود نیازی ندارند. برای این افراد درس همیشه اولویت است و هرگز چیزی را جا نمی اندازند. اما بسیاری از ما به یادداشت و برنامه ریزی برای کارهای خود نیاز داریم. اگر به تازگی مهاجرت کرده اید و وارد سیستم آموزشی انگلستان شده اید، داشتن یک برنامه و تقویم برای دوره A-level ایده خوبی است.

دفتری را انتخاب کنید که برنامه کاری، تکالیف، یادداشت های کلاسی و جزوه ها را همه در یک مجموعه گردآوری کنید. بدین ترتیب، دسترسی به اطلاعات لازم برای انجام وظایف محوله و مرور درس ها برای شما ساده تر می شود. آماده شدن در امتحانات نیز ساده تر می شود، چراکه همه چیز در یک مجموعه است.

از سوال پرسیدن نترسید

سوال پرسیدن یکی از فاکتورهای مهم برای موفقیت در دوره A-level است. هر بار چیزی را نمی دانید، متوجه نمی شوید یا شک دارید، سوال کنید. آیا نمی دانید تکلیف درسی چیست؟ از دوست یا همکلاسی بپرسید. اگر چیزی را در کلاس متوجه نشده اید، از استادتان سوال کنید. استاتید و معلم ها از اینکه شما پیگیر درس های خود هستید و برای یادگیری بیشتر و انجام دادن درست تکالیف تلاش می کنید، خوشحال خواهند شد.

به یاد داشته باشید که در کالج بلربیز چیزی تحت عنوان سوال بد وجود ندارد. یک دانشجوی خوب همیشه سوالات زیادی دارد.

درس های خود را عاقلانه اتخاب کنید

برای موفقیت در دوره A-level لازم است که واحدهای خود را به دقت انتخاب کنید. درست است که باید به الزامات دانشگاه مد نظر خود توجه داشته باشید، اما شما زمانی موفق خواهید بود که به دروس خود علاقه داشته باشید. اگر از کلاس هایتان لذت ببرید، انگیزه خود را راحت تر و بهتر حفظ خواهید کرد. اگر دروسی را انتخاب کنید که علاقه ای به آنها ندارید و هیجانی برای یادگیری آنها حس نمی کنید، بهتر است در مورد رشته مد نظر و دانشگاهتان بیشتر فکر کنید. دروس انتخاب شده در دوره A-level پایه ای از دروسی هستند که برای تحصیل در رشته آینده خود به آنها نیاز دارید. بنابراین، اگر از آنها لذت نمی برید، بهتر است نظرتان را در مورد رشته مدنظرتان تغییر دهید.

دروس در این دوره با نمرات A تا E درجه بندی شده است. اخذ نمرات A تا C در حداقل دو درس باعث می شود که دانشجو بتواند مستقیما وارد دانشگاه شود و البته رتبه بندی دانشگاه با بهتر بودن این نمرات ارتباط مستقیم دارد. کسب نمرات D و E مانع از ورود دانشجو به دوره لیسانس شده و چنین فردی باید وارد دوره های پایین تر H.N.D یا مرکز آموزشی با کیفیت پایین شوند.

موفقیت در دوره A-level

با همکلاسی های خود رابطه خوبی شکل دهید

اگر به تازگی مشغول تحصیل در انگلستان شده باشید، وضعیت کمی سخت تر خواهد بود. علاوه بر آشنایی با سیستم آموزشی، باید با فرهنگ، محیط و شاید زبان نیز آشنا شوید. این مسئله ساده ای نیست و فشار مضاعفی به شما وارد می کند. احساس غربت چیزی است که در این شرایط حس خواهید کرد.

احساس دلتنگی برای وطن، مشکل بزرگی است که می تواند به مانع بزرگی بر سر راه موفقیت در دوره A-level تبدیل شود. این حس انگیزه شما را برای درس خواندن می گیرد و با غلبه افسردگی مشکل پیچیده تر می شود. نباید اجازه دهید مشکل به شرایط پیچیده تر تبدیل شود. با ایجاد محیط حاکی از همکاری و دوستی با همکلاسی هایتان می توانید تا حد زیادی جلوی این مشکلات را بگیرید.

تشکیل دادن گروه درسی به شما کمک می کند که بهتر درس ها را مطالعه کنید و از پس تکالیف خود برآیید. در کنار آن، بیرون رفتن و تفریح با دوستانتان را فراموش نکنید. داشتن پیوندهای اجتماعی قوی به بهبود وضعیت درسی شما کمک می کند.

در کلاس فعال باشید

شرکت در بحث های کلاسی، ارائه مباحث جدید، تحقیق کردن، سوال کردن و دادن نظر خود در مورد مسائل مختلف نه تنها یادگیری شما را افزایش می دهد، بلکه باعث افزایش اعتماد اساتید به شما می شود. البته در این کار زیاده روی نکنید. اجازه دهید سایر همکلاسی هایتان نیز فرصت شرکت در بحث ها را داشته باشند.

موفقیت در دوره A-level

نقاط ضعف و قدرت خود را بشناسید

هر کسی نقطه قوت و ضعف دارد. شاید شما صبح های زود بهتر درس می خوانید و شب ها عملکرد خوبی ندارید. یا شاید برعکس است. خودتان و بدنتان را بشناسید تا برای موفقیت در دوره A-level تضمین بیشتری به دست بیاورید. تغییر سیستم آموزشی می تواند تاثیر زیادی در روند درس خواندن شما داشته باشد. به روش های قبلی اتکا نکنید. خودتان را بشناسید و روش های مختلف را برای بهتر شدن در درس ها امتحان کنید.

بخشی از موفقیت در تحصیل در انگلستان به آزمون و خطای شما بستگی دارد. اما بخش مهم دیگر به بازخوردهایی باز می گردد که از مدرس و دوستان خود دریافت می کنید. به این نکات به دقت گوش بدهید. در هر کدام از آنها می تواند راهکاری برای بهتر شدن وجود داشته باشد. از نقاط قوتتان استفاده کنید تا نقاط ضعفتان را بهبود ببخشید.

روی تکنیک آزمون دادن کار کنید

در نهایت، برای موفقیت در دوره A-level توصیه می کنیم بهترین عملکرد خود را در آزمون داشته باشید. نمرات شما در آزمون مهمترین فاکتور برای پذیرش در دانشگاه هستند. بنابراین، بسیار مهم است که مواد آزمون را بدانید. تا حد امکان سوالات امتحانی سال های قبل را بررسی کنید و آنها را دسته بندی کنید. همچنین، بهتر است نگاهی به سوالات امتحانی سال اول داشته باشید تا با آنچه از شما در آزمون خواسته می شود، بیشتر آشنا شوید.

از دانشجویان سال بالاتر در مورد نکات آزمون سوال کنید. آشنایی هر چه بیشتر با فضای امتحان موفقیت شما را در تحصیل در انگلستان تضمین می کند.

منبع:

https://www.bellerbys.com/blog/categories/student-life/how-to-be-a-successful-a-level-student-5-tips

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *