روش های مهاجرت جوانان به کانادا و معرفی سه روش سریع و ارزان تر

مهاجرت جوانان به کانادا

کانادا یکی از مقصدهای مهاجرتی برتر برای نوجوانان و جوانانی است که به دنبال یک زندگی امن در کشوری مرفه و پیشرفته هستند. دولت کانادا نیاز به نیروی جوان را در قالب مهاجر در کشور خود می شناسد. بنابراین گزینه های زیادی برای مهاجرت جوانان به کانادا وجود دارد که برخی از آنان موقت و برخی دیگر دائم هستند.

روش های مهاجرت جوانان به کانادا

برنامه های دانش آموزان بین المللی

کانادا یکی از رهبران جهان در زمینه ارائه فرصت های آموزشی به دانش آموزان بین المللی به شمار می رود. نه تنها دانشگاه های کانادا در بین بهترین مراکز آموزشی دنیا رتبه بندی می شوند، که دانش آموزان بین المللی نیز در کشوری درس می خوانند که می توانند از سطح بالای امنیت و تنوع فرهنگی برخوردار شوند. پس از دریافت مدرک تحصیلی در کانادا، تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار و رسیدن به اقامت دائم ساده تر می شود. شرکت ها، موسسات، مراکز مردم نهاد و کارخانه های زیادی به دنبال نیروی کار دانش آموخته هستند که یافتن شغل را برای دانش آموزان و دانشجویان کالج ها و دانشگاه های کانادا ساده می کند.

مهاجرت نوجوانان به کانادا

مهاجرت نوجوانان به کانادا می تواند از مدرسه و دبیرستان شروع شود. در دبیرستان ها مشاوران آموزشی و شغلی به کار راهنمایی دانش آموزان در انتخاب رشته، انتخاب دروس مورد نیاز برای شغل مد نظر آنان در آینده و نوشتن درخواست ها مشغول هستند. مشاوران در تمام طول مدت تحصیل دانش آموزان را برای یافتن بهترین مسیر تحصیلی که همسو با شغل ایده آل آنان است، راهنمایی می کنند.

مهاجرت جوانان به کانادا

سیستم آموزشی کانادا در مقطع دبیرستان از پایه هفتم تا دوازدهم را تشکیل می دهد که ممکن است به دو بخش جونیور (۱۲ تا ۱۴ سال) و سنیور (۱۵ تا ۱۷ سال) تقسیم شود.دبیرستان های کانادا دانش آموزان را برای کالج یا دانشگاه آماده می کنند. دروس اجباری معمولا شامل انگلیسی (فرانسه)، ریاضیات، علوم عمومی، بهداشت، ورزش و علوم اجتماعی، تاریخ کانادا، جغرافیا، تاریخ جهان و مسائل اجتماعی می شود.

در طول تحصیل دانش آموزان می توانند برخی از دروس اختیاری را نیز انتخاب کنند که در قبولی آنها در کالج یا دانشگاه موثر هستند. از پایه نهم، دانش آموزان برنامه ریزی شغلی را شروع می کنند و زیر نظر مشاور دروسی را انتخاب می کنند که برای آینده آنان بهتر است.

دانش آموزانی که قصد رفتن به کالج یا دانشگاه را دارند دروسی را از بین زیست، شیمی، فیزیک، جبر، هندسه، مثلثات و حسابان، ادبیات انگلیسی یا فرانسه پیشرفته، انشا، علوم اجتماعی یا زبان های خارجی انتخاب می کنند.

دبیرستان بادول یکی از بهترین مدارس کاناداست که تیم ما نمایندگی اخذ پذیرش آن را برای تحصیل در کانادا دارد. این دبیرستان مخصوص ۱۵ سال تا ۱۸ سال است و جز دبیرستان های شبانه روزی مختلط محسوب می شود. در این دبیرستان پایه های هشتم تا دوازدهم و نیز دوره پیش دانشگاهی برگزار می شود.

برای اخذ پذیرش دبیرستان بادول باید فرم های درخواست را به موسسه ارسال کنید. ترم های تحصیلی در ماه های سپتامبر، ژانویه و آپریل شروع می شوند. از این رو باید حداقل ۵ ماه قبل درخواست خود را ارسال کنید تا مورد بررسی قرار گیرد.

ثبت نام در این مدرسه نیازمند دارا بودن نمره آیلتس و تافل نیست. با این حال، دانش آموز باید در آزمون داخلی دبیرستان شرکت کرده و توانایی خود را در زبان انگلیسی به اثبات برساند.

مهاجرت تحصیلی جوانان به کانادا

تحصیل در کالج ها از دیگر روش های مهاجرت جوانان به کانادا است. کالج هامبر تورنتو یکی از بهترین کالج‌های کانادا برای مهاجرت تحصیلی است که ما نمایندگی اخذ پذیرش آن را داریم و می توانید این کار را برای شما انجام دهیم. کالج هامبر بزرگترین پلی تکنیک کانادا برای رشته‌های فنی مهندسی، همچنین دارای بیشترین دانشجو در رشته‌های مدیریت است. این دانشگاه علمی کاربردی ششمین در میان کالج‌های دولتی کانادا از نظر تعداد دانشجو و وسعت با بیست و هفت هزار دانشجوی تمام وقت دارای جایگاه ششم و از نظر کیفیت آموزشی دارای جایگاه دوم و از بهترین کالج‌های کانادا برای مهاجرت تحصیلی و دریافت  اقامت دائم است.

مهاجرت جوانان به کانادا

 نیروی متخصص جوان

برنامه نیروی متخصص جوان به جوانان این امکان را می دهد که با کار در کنار یک کارفرمای کانادایی تجربه کاری کسب کنند. برای این کار باید از سوی یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغلی داشته باشید. اگر پیشنهاد شغلی وجود نداشته باشد، مهاجرت جوانان به کانادا از طریق تحصیل ساده تر است.

تحت برنامه نیروی متخصص اجازه کار دریافت خواهید کرد که پس از ان با شرایط ویژه می توانید اقامت خود را به دائم تبدیل کنید.

دوره کوآپ در کانادا

دوره های کارآموزی یا کوآپ در کانادا از گزینه ای بسیار خوب برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی و یکی از روش های مهاجرت جوانان به کانادا است. در این روش، دانشجویان بین المللی دوره کارآموزی خود را به عنوان بخشی از دوره تحصیلی طی می کنند و پس از تکمیل دوره می توانند در شرکت های مختلف استخدام شوند.

دوره های کوآپ دو ساله هستند و به دو دوره تقسیم می شوند. در سال اول دانشجو در کلاس های درس حاضر می شود. در سال دوم دوره کارآموزی شروع می شود و دانشجو به کسب تجربه در محیط واقعی کار می پردازد.

این دوره دارای محدودیت سنی و گپ تحصیلی است. بنابراین، مناسب جوانان زیر ۳۰ سال، با کپ تحصیلی کمتر از ۶ سال است. گذراندن این دوره در وقت شما برای رسیدن به کار و اقامت در کانادا صرفه جویی می کند. طول این دوره ها نسبت به تحصیل در کالج ها و دانشگاه ها کمتر است.

روش های فوق تنها برخی از محبوب ترین روش های مهاجرت جوانان به کانادا هستند. روش های دیگری نیز وجود دارند که می توانند برای شما کار و اقامت دائم را به همراه داشته باشند. در این مطلب تلاش کردیم ارزان ترین و سریع ترین روش ها را با شما مرور کنیم. در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام در مورد مهاجرت به کانادا یا اخذ پذیرش تحصیلی در دبیرستان ها و کالج های کانادا با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما ضمن بررسی شرایط ویژه شما، بهترین گزینه را به شما پیشنهاد خواهند کرد.

منبع:

https://www.canadim.com/blog/4-ways-young-people-move-to-canada/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *