مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس Owner Operator

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس Owner Operator

کانادا یکی از مقاصد بسیار پرطرفدار در میان مهاجران از کشورهای گوناگون از جمله ایران بوده و سالانه افراد بسیاری برای تحصیل و یا کار، اقدام به تکمیل فرم‌های درخواست ویزا و اخذ اقامت در این کشور می‌نمایند.

همانطور که می‌دانید، مهاجرت از طریق دریافت مجوز کار یکی از روش‌های رایج مهاجرت به کشورهای خارجی بوده و دولت فدرال کانادا نیز از این قانون مستثنی نیست.

روش‌های مختلفی برای کسب جواز کار در این کشور وجود دارد که برمبنای شرایط هر فرد، می‌توان بهترین آن‌ها را برگزید و در مسیر مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس قدم گذاشت.

برنامه‌های مهاجرتی کانادا

برنامه‌های مهاجرتی فدرال برای نیروهای متخصص و اکسپرس اینتری برای متقاضیان کار و اقامت در کانادا با شرایط و پروسه‌های بخصوص خود فرصت‌های شغلی متعددی را پیش روی علاقمندان به کار و زندگی در این کشور گشوده است.

با این حال این پروسه‌ها ممکن است تا حدی زمان‌بر بوده و شرایط پیچیده و دشواری را برای گزینش در فرصت‌های شغلی مورد ارائه‌ی خود تنظیم نموده باشند. به این منظور و برای کمک به کارآفرینان مشتاق و بااستعداد، روش‌های بهینه‌تری نیز معرفی شده‌اند.

در این مطلب ما در خصوص راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس یا به عنوان صاحب و به طور همزمان اپراتور کسب و کار (Owner-Operator) صحبت خواهیم کرد.

برای این منظور نخست باید با مفهوم LMIA یا ارزیابی تأثیر بازار کار کانادا آشنا شوید.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس Owner Operator

ارزیابی تأثیر بازار کار کانادا[۱] (LMIA) چیست؟

بسیاری از افرادی که تصمیم به شروع و توسعه‌ی یک کسب و کار جدید در کشور کانادا را می‌گیرند، اعم از شهروندان کانادایی و غیرکانادایی، باید مدارکی را تحت عنوان LMIA به دولت کانادا ارائه دهند.

این مدرک به منظور اثبات کمبود نیروی کار بومی بوده و در واقع نوعی جواز استخدام کارکنان خارجی زیرنظر کارفرمایان کانادایی محسوب می‌گردد.

یک نوع خاص از جواز LMIA به صاحبین و اپراتورهای همزمان کسب و کار اختصاص یافته است که به موجب آن کارآفرینان با سوابق عملی و غیرمدیریتی، اجازه‌ی کار به عنوان اپراتور کسب و کار خود را خواهند یافت.

به این ترتیب این افراد خود را استخدام نموده و از این راه برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست می‌دهند. از مزایای دیگر این جواز می‌توان امکان انتخاب میان شهرهای مختلف این کشور برای راه‌اندازی شعبه‌های تجاری کسب و کار خود و رهایی از پروسه‌های دشوار تبلیغات و استخدام کارکنان را برشمارد.

به این ترتیب، مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس و دریافت جواز LMIA برای کارآفرینان علاقمند به سادگی امکان‌پذیر خواهد بود.

این جواز، ساده‌ترین، آسان‌ترین و سریع‌ترین روش مهاجرت به کانادا با ویزای شغلی را برای شما فراهم می‌آورد. این در حالی است که برنامه‌های مهاجرتی دولتی برای مهاجرین با شغل آزاد در کشور کانادا عمدتاْ برای ورزشکاران و هنرمندان تنظیم شده است و تعداد این برنامه‌های مهاجرتی برای کارآفرینان و صاحبین کسب و کار نسبت به سایرین اندک است.

هم‌چنین این روش‌ها زمان‌بر بوده و از قوانین سفت و سختی‌ برای گزینش و اعطای ویزای کاری برخوردارند. همه‌ی این موارد، این برنامه‌های مهاجرتی را در اولویت پایین‌تری نسبت به دریافت جواز LMIA برای صاحبین و اپراتورهای همزمان کسب و کار قرار داده است.

چگونه با استفاده از LMIA اقامت کشور کانادا را اخذ نماییم؟

جواز کار از طریق LMIA یک برنامه‌‌ی مهاجرتی دو مرحله‌ای است که به کمک آن قادر به اخذ اقامت دائم کشور کانادا و برخورداری از مزایای شهروندی متعدد این کشور خواهید بود. مراحل دریافت این اقامت به شرح زیر است:

۱. نخست یک کسب و کار از پیش موجود را خریداری نموده و یا کسب و کار تخصصی خود را در کانادا آغاز می‌کنید.

۲. از طریق درخواست LMIA برای صاحبین و اپراتورهای همزمان کسب و کار یک فرصت شغلی برای خود پدید می‌آورید و به عبارتی خود را برای بیزینس خود استخدام می‌کنید.

۳. پس از دریافت جواز کار، به عنوان کارگزار خود به کار مشغول می‌شوید.

۴٫ در نهایت برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نموده و پس از طی نمودن مراحل اداری، پاسپورت این کشور را دریافت می‌دارید.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

مانند هر پروسه‌ی مهاجرتی دیگر، خرید بیزینس در کانادا نیز نیازمند برخورداری از شرایط خاصی است. دانستن این شرایط به شما کمک خواهد کرد که به طور مؤثرتری نقشه‌ی راه‌اندازی و توسعه‌ی کسب و کار خود را در این کشور خارجی بچینید.

برخی از این شرایط در زیر آمده است:

  • هر فردی که اقدام به دریافت جواز تجاری می‌نماید، باید سهام‌دار اصلی شرکت خود باشد و اعطای ویزای شغلی به دیگر سهام‌داران صورت نمی‌گیرد.
  • هم‌چنین این فرد باید اثبات نماید که بیزینس مد نظر وی به توسعه‌ی کارآفرینی و ایجاد مشاغل تازه در کشور کانادا کمک خواهد کرد.
  • تجارتی که برای دریافت جواز توسعه به دولت کانادا معرفی می‌گردد، باید جایگاهی بالا در کسب و کار امروزی داشته باشد.
  • صاحب کسب و کار بایستی با مدارک کافی نشان دهد که از یک برنامه‌ی تجاری منسجم برای پیشرفت کسب و کار خود برخوردار بوده و قادر به تأمین بودجه‌ی مورد نیاز و تضمین مالی آن خواهد بود.
  • کارآفرین باید اثبات نماید که مرتباْ پیگیر کسب و کار خود بوده و همواره به دنبال توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر آن خواهد بود. به عبارتی تعهد به کسب و کار در دریافت جواز کسب و کار در کشور کانادا شرطی ضروری است.
  • و در نهایت کارآفرین باید تصمیم به استخدام شهروندان کانادایی را در برنامه‌ی تجاری خود مد نظر داشته باشد.
کانادا از یک سیستم مهاجرتی بسیار قدرتمند و کم‌نظیر برخوردار بوده که برنامه‌های مهاجرتی گوناگونی را در زمینه‌های تحصیلی، شغلی و غیره در اختیار مهاجران از کشورهای دیگر قرار می‌دهد.

جمع‌بندی مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

کانادا از یک سیستم مهاجرتی بسیار قدرتمند و کم‌نظیر برخوردار بوده که برنامه‌های مهاجرتی گوناگونی را در زمینه‌های تحصیلی، شغلی و غیره در اختیار مهاجران از کشورهای دیگر قرار می‌دهد.

با این حال، تعداد برنامه‌های دولتی مهاجرت از طریق راه‌اندازی کسب و کار تازه و یا خرید یک بیزینس در کانادا اندک هستند و در بسیاری از موارد دریافت جواز کار از طریق ارزیابی تأثیر بازار کار کانادا (LMIA) گزینه‌ی مطلوب‌تر و ساده‌تری برای صاحبین و اپراتورهای همزمان (Owner-Operator) کسب و کار‌ها خواهد بود تا به این طریق به‌طور جدی برای مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس و دریافت پاسپورت این کشور برنامه‌ریزی کنند.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، می توانید فرم مشاوره ویژه کانادا را تکمیل کنید تا همکاران ما در کالج ملل در این زمینه به شما مشاوره دهند. اگر قصد دریافت پذیرش تحصیلی از کانادا را دارید مطلب مرتبط را مطالعه کنید و همین طور می توانید دلایل مهاجرت به کانادا و دلایل مهاجرت نکردن به کانادا را مطالعه بفرمایید. همچنین برای مطالعه بیشتر در خصوص بیزینس‌های owner operator و نحوه مهاجرت به کانادا از این طریق می توانید این لینک را ببینید.


[۱] Labour Market Impact Assessment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *