مهاجرت به کانادا از طریق تخصص و مهارت: پیوستن به نیروی کار در کانادا

چرا مهاجرت به کانادا از طریق تخصص با کالج ملل؟

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص یکی از بهترین برنامه‌های کانادا برای افراد دارای تخصص و مهارت است که به کشور این اجازه را می‌دهد تا سالیانه از ده‌ها هزار تازه وارد بر اساس توانایی‌هایی که دارند، برای استقرار در نیروی کار کانادا استقبال کند. این بدان معناست که فرصت‌های زیادی برای اتباع خارجی که مهارت‌های لازم را برای پر کردن شکاف‌های نیروی کار در اقتصاد کانادا دارند وجود دارد.

مهاجرت اقتصادی به آن دسته از برنامه‌های مهاجرتی اطلاق می‌شود که تاثیرات مثبتی بر اقتصاد کانادا می‌گذارند. هدف اکثر برنامه‌های مهاجرت اقتصادی، جذب افراد ماهر به کانادا است. افراد ماهر قادر به رفع کمبودهای نیروی کار کانادا و ایجاد مشاغل پایداری هستند که به اقتصاد کانادا کمک می‌کند. متقاضیان موفق مهاجرت به کانادا از طریق کار، می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

چه شرایطی برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص لازم است؟

از مهم‌ترین شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فردی که قصد مهاجرت به کانادا را دارد باید دارای مدرک زبان آیلتس باشد و بتواند در همه مهارت‌ها حداقل نمره یعنی ۶ را به دست آورد. برای اینکه فردی بتواند از طریق تخصصی که دارد به کانادا مهاجرت کند باید علاوه بر زبان انگلیسی، به زبان فرانسوی نیز مسلط باشد. مسلط بودن به این زبان ۲۸ امتیاز را برای او به دنبال دارد.
 • داشتن تجربه کاری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و فرد متقاضی باید حداقل یک سال سابقه کار در یکی از رشته‌های تخصصی را داشته باشد. هر چه میزان سابقه بیشتر باشد، احتمال پذیرفته شدن بیشتر خواهد بود و فرد امتیاز بیشتری را کسب خواهد کرد.
 • حداقل امتیاز قبولی فرد متقاضی در آزمون ارزیابی مهاجرت به کانادا از طریق تخصص باید ۶۷ باشد.
 • فرد متقاضی باید برای روزها و حتی ماه‌های ابتدایی ورود به کانادا پس انداز قابل توجهی داشته باشد. این پس انداز بر اساس تعداد اعضای خانواده متفاوت خواهد بود.
مهاجرت به کانادا از طریق تخصص و مهارت: پیوستن به نیروی کار در کانادا
مهاجرت به کانادا از طریق تخصص و مهارت: پیوستن به نیروی کار در کانادا

اکسپرس انتری (Express Entry)

اکسپرس انتری سیستمی است که مهاجران، پناهندگان و شهروندان کانادایی (IRCC) برای مدیریت سه برنامه مهاجرتی زیر از آن استفاده می‌کنند.

 1. کارگر ماهر فدرال (FSW)
 2. معاملات ماهر فدرال (FST)
 3. کلاس تجربه کانادایی (CEC)

همچنین بسیاری از ایالت‌ها، برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا (PNP) را که با اکسپرس انتری همسو هستند، اجرا می‌کنند. داوطلبانی که واجد شرایط یکی از برنامه‌های مدیریت شده توسط اکسپرس انتری هستند، باید نمایه خود را برای استخر اکسپرس انتری ارسال کنند.

سپس به کلیه داوطلبان با استفاده از سیستم جامع رتبه بندی (CRS)، امتیاز اختصاص می‌یابد. این امتیاز بر اساس معیارهای مختلفی از جمله سن، تحصیلات، تسلط به زبان، سابقه کار و میزان ارتباط با کانادا است. داوطلبانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند، به صورت انتخاب‌های دوره‌ای برای درخواست اقامت دائم دعوت می‌شوند. پس از دعوت، زمان پردازش کمتر از ۶ ماه طول می‌کشد.

کارگر ماهر فدرال (FSW)

کارگر ماهر فدرال (FSW) یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق تخصص است. همه داوطلبان کارگر ماهر فدرال باید حداقل یک سال سابقه کار حرفه‌ای داشته باشند. با این حال، این برنامه نیازی به اتصال به کانادا ندارد، بنابراین می‌تواند یک گزینه ایده آل برای مهاجرت اتباع خارجی ساکن خارج از کانادا باشد. لازم به ذکر است که این برنامه شرایط سختگیرانه‌ای را در ارتباط با تجربه کار، سطح تحصیلات، سن و مهارت زبان دارد.

معاملات ماهر فدرال (FST)

معاملات ماهر فدرال (FST) یکی دیگر از بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق کار است. برای واجد شرایط بودن در این برنامه، داوطلبان باید حداقل دو سال سابقه کار در یک تجارت موفق را داشته باشند. این تجربه باید در ۵ سال گذشته به دست آمده باشد. همچنین، داوطلبان واجد شرایط باید یا پیشنهاد اشتغال تمام وقت برای موقعیتی را داشته باشند که حداقل ۱۲ ماه طول بکشد یا گواهی صلاحیت در تجارت موفق خود را که توسط یک مقامات کانادا صادر شده است.

کلاس تجربه کانادایی (CEC)

کلاس تجربه کانادایی (CEC) یک برنامه مهاجرت اقتصادی است که نیاز به تجربه کانادایی دارد. داوطلبان باید حداقل ۱۲ ماه سابقه کار تمام وقت و موفق را داشته باشند که طی ۳ سال گذشته در کانادا صورت گرفته باشد. این برنامه برای اتباع خارجی که تجربه کار در کانادا را ندارند، گزینه مناسبی نیست.

مهاجرت به کانادا از طریق کار چه مزایایی دارد؟

از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرد پذیرفته شده می‌تواند در تمامی ایالت‌های کانادا مشغول به کار شود.
 • فرد متقاضی برای اینکه بتواند در کانادا کار کند به هیچ نوع مجوز کاری نیاز ندارد.
 • مهاجرت به کانادا به واسطه داشتن تخصص و مهارت، یکی از اقتصادی‌ترین انواع روهای مهاجرتی محسوب می‌شود که هزینه کمی را برای متقاضی به دنبال دارد.
 • افراد ماهر و متخصص پس از ورود به کانادا به سرعت می‌توانند جذب شرکت‌های معروف و معتبر کانادایی شوند.
 • افراد متقاضی مانند سایر شهروندان کانادا می‌توانند از تمامی مزایای زندگی در کانادا برخوردار شوند و فرزندانشان می‌توانند رایگان در مدارس کانادایی به تحصیل بپردازند. علاوه بر این، استفاده از تمامی خدمات پزشکی، بهداشتی و بیمه برای متقاضیان رایگان است.
 • افراد متقاضی می‌توانند به کمک بورسیه تحصیلی در کالج‌ها یا دانشگاه‌های معتبر کانادا ادامه تحصیل بدهند.
مهاجرت به کانادا از طریق تخصص با کالج ملل

چرا مهاجرت به کانادا از طریق تخصص با کالج ملل؟

کالج ملل یک موسسه مهاجرت تحصیلى، در زمینه اعزام دانش‌آموزان در تمامى رده‌هاى سنى به کشورهای انگلستان و کانادا است. تیم حرفه‌اى کالج ملل به مدیریت سهند نبوى که سابقه مهاجرت تحصیلى در سن ۱۵ سالگى به انگلستان را داشته، تمامى تلاش خود را می‌کند تا این پروسه حساس و مهم براى والدین و فرزندان به آسان‌ترین شکل ممکن انجام شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به کانادا با مهارت و تخصص این لینک از وب سایت دولت کانادا را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *