مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان

blank

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان (SINP) راهی برای مهاجرت به شمار می‌رود. در ادامه مطلب، با این راه مهاجرتی، چگونگی درخواست از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و بایدها و نبایدهای آن آشنا می‌شویم.

بررسی کلی

استان ساسکاچوان، از طریق SINP قادر به انجام کار‌های زیر است:

 • درخواست‌های اقامت را از افرادی که تابع کانادا نیستند اما مایلند ساسکاچوان را به خانه خود تبدیل کنند، می‌پذیرد.
 • متقاضیانی که موفق به دریافت اقامت دائم کانادا می‌شوند را به دولت فدرال معرفی می‌کند.

SINP تنها یکی از اولین مراحل جهت دستیابی به اقامت دائم در ساسکاچوان محسوب می‌شود. پس از آن کلیه متقاضیان تأیید شده، باید از طریق کمیسیون مهاجرت بین‌الملل، کمیسیون مهاجرت کانادا، سازمان پناهندگی و در آخر، از طریق سازمان شهروندی کانادا (IRCC) برای اقامت خود اقدام کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان

مزایایی که SINP به متقاضیان ارائه می‌دهد عبارت‌اند از:

 • زمان پردازش درخواست شما مشخص شده است.
 • همواره قادر هستید در صورت نیاز، از افسران متخصص در مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان درخواست کمک کنید.

در نهایت، دولت ساسکاچوان تصمیم نهایی را در مورد نامزدهای SINP خواهد گرفت. هنگامی که داوطلبان واجد شرایط برای دریافت اقامت دائم در سازمان IRCC اقدام کنند، پس از مدتی به عنوان نامزدهای SINP معرفی می‌شوند.

اطلاعیه مهم

به عنوان یک داوطلب، همواره قادر هستید با یک مشاور مهاجرت مشورت کرده و از تجربیات وی استفاده کنید. باوجوداین، در نظر داشته باشید که استان ساسکاچوان به هیچ مشاور مهاجرتی سهمیه‌ای در قبال مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان نخواهد داد.

دسته بندی برنامه ها

سه دسته از برنامه‌های SINP که می‌توان از طریق آن‌ها اقدام به مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان کرد عبارت‌اند از:

 • کارگر حرفه‌ای در سطح بین‌المللی: این موقعیت، برای کارگران ماهری است که قصد دارند در ساسکاچوان کار کرده و زندگی کنند.
 • تجربه استانی ساسکاچوان: این موقعیت برای اتباع خارجی که قبلاً در ساسکاچوان زندگی می‌کرده‌اند در نظر گرفته شده است.
 • کارآفرینی و مزرعه‌داری: کسانی که قصد راه‌اندازی مشاغل جدی یا خرید و راه‌اندازی مزرعه‌ای در ساسکاچوان را دارند می‌توانند از این موقعیت جهت مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان استفاده کنند.

چه کسی واجد شرایط جهت درخواست مهاجرت نیست؟

موارد زیر نمی‌توانند جهت درخواست مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان اقدام کنند:

 • مدعیان پناهندگی که از دولت کانادا درخواست پناهندگی کرده‌اند.
 • هر فردی که به طور غیر قانونی در کشور محل اقامت خود یا کانادا زندگی می‌کند.
 • هر فردی که حکم طردشدگی از طرف اداره مهاجرت، سازمان پناهندگی، سازمان شهروندی کانادا (IRCC) یا آژانس خدمات مرزی کانادا علیه آن‌ها صادر شده باشد.
 • کسانی که از ورود به کانادا منع شده باشند.

موارد زیر مجوز ورود به کانادا را نخواهند داشت:

 • اگر شما یا هر یک از اعضای خانواده‌ی شما در رابطه با قانون بهداشت و بیماری ذکر شده در شرایط IRCC (حتی اگر افراد خانواده در برنامه مهاجرتی شما لحاظ نشده باشند) دچار مشکل یا مشکلاتی باشید.
 • اگر اختلافات مربوط به حضانت یا حمایت از فرزند را حل نکرده باشید. این مورد درباره اعضای خانواده شما نیز صدق می‌کند.
 • اگر شما یا نماینده شما در موارد ذکر شده در پرونده صادق نبوده‎‌اید.
 • اگر قادر به اثبات این موضوع که قصد زندگی و کار در ساسکاچوان را دارید نبوده‌اید.

پس از درخواست مهاجرت، چه کاری باید انجام دهید؟

 • پس از درخواست مهاجرت شما، درخواست را بررسی خواهند کرد تا از کامل بودن آن اطمینان حاصل کنند.
 • اگر درخواست شما ناقص باشد نامه‌ای دریافت خواهید کرد. در این صورت، باید دوباره درخواست دهید و یک رزومه جدید ارائه دهید.
 • برنامه‌ی شما نسبتا کامل بوده و در حال بررسی هستند اما ممکن است به مدارک بیشتری نیاز باشد. به شما مهلت داده می‌شود که این مدارک را ارسال کنید.
 • اگر اطلاعاتی را که درخواست شده، در مدت معین دریافت شود، به پردازش درخواست شما ادامه خواهند داد. در غیر این صورت، درخواست شما فاقد صلاحیت خواهد شد.
مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان

اجازه کار موقت برای کارگران حرفه‌ای بین‌المللی و نامزدهای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان

اگر درخواست شما توسط SINP تأیید شود، فرم شما به IRCC ارسال شده و می‌توان نامه پشتیبانی از مجوز کار موقت را به شما ارائه داد. اگر مجوز توسط IRCC تأیید شود، شما قادر خواهید بود که شروع به کار کنید. زمانی که ویزای اقامت دائم شما در حال پردازش است نیز می‌توانید کار خود را شروع کرده یا ادامه دهید. لطفاً برای آگاهی از پردازش فعلی اجازه کار موقت یا اقامت دائم، به وب سایت IRCC مراجعه کنید.

توجه: تا زمانی که موفق به دریافت ویزای اقامت دائم خود از IRCC نشده‌اید، کار خود را رها نکنید و وسایل شخصی و کاری خود را نفروشید.

پیشنهادات و تصمیم نهایی

 • هنگامی که همه اطلاعات موجود در رزومه شما بررسی شد، برای دریافت مجوز مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان نامزد خواهید شد.
 • پس از آن پیشنهاد شما بررسی شده و تصمیم نهایی گرفته می‌شود. تصمیم نهایی یکی از موارد زیر خواهد بود:
 • تأیید شده: شما برای دریافت اجازه مهاجرت نامزد شده‌اید. نامه‌ای شامل اطلاعات مراحل بعدی برای متقاضی ارسال می‌شود. متقاضی باید طی مدت شش ماه از زمان معرفی، به IRCC مراجعه کند.
 • برنامه‌های غیر قابل قبول: نامه‌ای به متقاضی ارسال می‌شود تا این موضوع به اطلاع وی برسد. متقاضی می‌تواند درخواست بازنگری ثانویه دهد.
 • اظهار نادرست: اگر سازمان معتقد باشد که رزومه ارسالی صحیح نیست، پردازش آن را قبل از بررسی متوقف کرده و نامه‌ای با عنوان “نامه عدالت رویه‌ای” برای متقاضی و کارفرما یا نماینده او با جزئیات کامل ارسال خواهد کرد. پس از آن متقاضی یا مشاور وی قادر خواهند بود شواهدی را مبنی بر اینکه مرتکب اظهار نادرستی نشده‌اند ارسال کنند.
مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان

حرف آخر درباره مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان

در این مطلب، توانستیم به طور کلی برنامه استانی ساسکاچوان را برای شما شرح دهیم و شما را با چگونگی درخواست از طریق این برنامه آشنا کنیم. اگر معیارهای درخواستی در برنامه را داشته باشید می‌توانید به SINP مراجعه کرده و درخواست مهاجرت کنید. اما پیش از آن، حتماً برنامه‌های استانی ساسکاچوان را به طور کامل مطالعه کرده و مستندات معتبری را ارائه دهید. امیدواریم مطلب فوق برای شما مفید بوده باشد. سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، می توانید فرم مشاوره ویژه کانادا را تکمیل کنید تا همکاران ما در کالج ملل در این زمینه به شما مشاوره دهند. اگر قصد دریافت پذیرش تحصیلی از کانادا را دارید مطلب مرتبط را مطالعه کنید و همین طور می توانید دلایل مهاجرت به کانادا و دلایل مهاجرت نکردن به کانادا را مطالعه بفرمایید. همچنین برای مطالعه بیشتر در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان این لینک را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *