مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری: آیا دریافت تابعیت هم ممکن است؟

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری، دریافت تابعیت این کشور را برای افرادی که از خارج منطقه اتحادیه اروپا اقدام می‌کنند، تضمین نمی‌کند.

اما با توجه به مبلغی که سرمایه گذاری می‌کنید، مدت زمان لازم برای اخذ اقامت دائم به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. ویزای سرمایه‌گذاری به این منظور طراحی شده که، سرمایه‌داران بتوانند تنها پس از دو سال، تابعیت خود را دریافت کنند.

دولت انگلیس در نظر دارد، از سرمایه‌گذاران مقیم کشور دعوت کند تا در اقتصاد سهیم شوند. با این کار، مسیر سرمایه‌گذاران سطح ۱ تا حد ممکن ساده و سریع خواهد شد.

چه مدت طول می‌کشد تا سرمایه‌گذاران بتوانند اقامت دائم انگلستان را به دست آورند؟

مدت زمانی که برای دریافت تابعیت و شهروندی انگلستان طول می‌کشد، به میزان سرمایه شخص بستگی دارد. طبق قوانین مهاجرتی این کشور، مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌ گذاری، منوط به یک دوره اقامت مداوم در این کشور است.

سرمایه‌گذارانی که دارای ویزای سرمایه‌گذاری هستند، برای دریافت اقامت دائم انگلستان بدون هیچ محدودیتی، باید یک دوره اقامت مداوم مطابق شرایط زیر را طی کنند:

  • دو سال اقامت مداوم برای ۱۰ میلیون پوند
  • سه سال اقامت مداوم برای  5 میلیون پوند
  • پنج سال اقامت مداوم برای ۲ میلیون پوند

اقامت مداوم به این معنی است که برای یک دوره ۱۲ ماهه بیش از ۱۸۰ روز خارج از انگلستان نباشید. پس از گذراندن دوره مورد نیاز برای دریافت اقامت مداوم، می‌توانید تقاضای مرخصی نامحدود برای ماندن (ILR)  کنید.

آیا لازم است ویزای سرمایه‌گذاری Tier 1 خود را تمدید کنم؟

تمدید این ویزا به مبلغی که سرمایه‌گذاری کرده‌اید بستگی دارد. سرمایه‌گذاری Tier 1 برای یک دوره ۳ سال و ۴ ماه صادر می‌شود.

بنابراین اگر شما برای مهاجرت به انگلستان از این طریق، مبالغ ۵ میلیون یا ۱۰ میلیون پوند را سرمایه‌گذاری کرده باشید، قبل از انقضای تاریخ ویزای خود، می‌توانید برای ILR درخواست دهید.

اما اگر ۲ میلیون پوند سرمایه‌گذاری کرده‌اید، می‌توانید ویزای خود را دو سال دیگر تمدید کنید، و سپس درخواست ILR دهید.

اگر در تاریخ ۶ نوامبر ۲۰۱۴ یا بعد از آن برای ویزای سرمایه‌گذاری خود درخواست داده‌اید، برای تمدید ویزا، باید ثابت کنید که حداقل ۲ میلیون پوند در انگلستان تحت کنترل شماست.

این مقدار را می‌توانید در سهام و یا در شرکت‌های سرمایه‌گذاری انگلیس قرار دهید. اما اگر قبل از ۲۹ مارس ۲۰۱۹ برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری اقدام کرده باشید،

اگر سرمایه خود را در اوراق قرضه دولت انگلستان سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید ویزای سرمایه‌گذاری خود را نیز تمدید کنید.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری: آیا دریافت تابعیت هم ممکن است؟

چه زمانی می‌توانم به عنوان سرمایه‌گذار درخواست تابعیت انگلستان بدهم؟ آیا واجد شرایط هستم؟

برای درخواست شهروندی انگلیس باید به مدت پنج سال در این کشور زندگی کرده باشید. سپس برای واجد شرایط بودن برای درخواست تابعیت انگلیس، باید:

  • مدارک حضور پنج ساله خود در انگلستان را ارائه دهید
  • الزامات زبان انگلیسی، ولزی یا گالیسی اسکاتلندی را برآورده کنید
  • قصد ادامه زندگی در انگلیس را داشته باشید
  • از شخصیت خوبی برخوردار باشید و در مدت اقامت، پیشینه کیفری نداشته باشید

وزارت کشور بررسی خواهد کرد که شما در مدت پنج سال اقامت موقت خود بیش از ۴۵۰ روز، و همچنین در دوازده ماه گذشته بیش از ۹۰ روز را در خارج از انگلستان به سر نبرده باشید.

شما همچنین می‌توانید تقاضای شهروندی و تابعیت فرزندان خود را نیز به صورت همزمان در فرم‌های جداگانه درخواست دهید. برای دریافت تابعیت فرزندان فرض بر این است که آنها در خارج از انگلستان یا داخل انگلستان، قبل از اینکه شما ILR خود را بگیرید، متولد شده‌اند.

پس از تأیید مدارک و شرایط شما که ممکن است حدودا شش ماه طول بکشد، باید در یک مراسم شهروندی انگلیس شرکت کنید و به شما یک گواهی رسمی تابعیت انگلیس اعطا می‌شود.

طبق قوانین دولت، پس از دریافت گواهی تابعیت، لازم است که اجازه اقامت بیومتریک (BRP)  خود را باطل کنید و آن را ظرف مدت پنج روز به وزارت کشور تحویل دهید، در غیر این صورت ممکن است ۱۰۰۰ پوند جریمه شوید. در این مرحله همچنین واجد شرایط دریافت پاسپورت انگلیس نیز خواهید بود.

در صورت عدم پذیرش ورود، تمدید یا دریافت ILR به عنوان متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری، چه کاری باید انجام دهم؟

اگر درخواست شما برای ویزای سرمایه‌گذاری، تمدید ویزا و یا دریافت ILR توسط وزارت امور داخله رد شد، ضروری است که برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری از مشاوران تخصصی مهاجرت، مشاوره حقوقی بگیرید.

آنها جزئیات پرونده شما را ارزیابی می‌کنند تا دلیل اصلی امتناع و چگونگی ادامه کار را تعیین کنند. در برخی موارد، ممکن است ترجیح داده شود که یک برنامه جدید ارائه دهید. در شرایط دیگر، ممکن است به دلایل حقوق بشر درخواست تجدید نظر شود.

اگر از طرف وزارت کشور انگلستان شواهد واضحی بر اشتباه اداری آنها وجود داشته باشد، ممکن است با یک بررسی اداری مشخص شود که تصمیم اتخاذ شده غیر قانونی و اشتباه بوده، که برای بررسی قضایی، پرونده مورد بازدید قرار می‌گیرد.

در صورت عدم پذیرش ورود، تمدید یا دریافت ILR به عنوان متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری، چه کاری باید انجام دهم؟

سخن آخر مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، دولت انگلیس برای کمک به اقتصاد کشور خود، مشتاقانه افراد را برای سرمایه‌گذاری در این کشور تشویق می‌کند.

به همین دلیل برای افرادی که ۵ میلیون و یا بالاتر از آن را سرمایه‌گذاری می‌کنند، امکان دریافت سریع ILR راه فراهم کرده است. بنابراین اگر شما قصد مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌ گذاری را دارید و در پی آوردن خانواده خود به انگلیس هستید، خواهید دید که سیستم بازرگانی و مهاجرت، سرمایه‌گذاران را مورد استقبال قرار می‌دهد.

برای آشنایی با اصول سرمایه گذاری امن در انگلستان این مقاله را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *