مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک امکان پذیر است؟

مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک

بسیاری از افراد، تمایل دارند با مهاجرت به انگلستان، زندگی جدیدی را در این کشور شروع کنند. این کشور، دارای یکی از بهترین و مطلوب‌ترین استانداردهای زندگی در سراسر جهان است. دلایل اشتیاق مردم برای مهاجرت به این کشور هم مشخص است، مردم به خاطر گستردگی زبان ‌اصلی انگلستان، فضای عالی کسب‌وکار، نرخ ارز ثابت و استانداردهای بالای تحصیلات، این کشور را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. اما آیا مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک امکان پذیر است؟

 برخی افراد، در مورد روش‌‌های درست مهاجرت به این کشور دچار اشتباه شده‌اند. به همین دلیل هم در این مطلب، قصد داریم در مورد اشتباهی که برای بیشتر مردم، در مورد مهاجرت به انگلستان پیش می‌آید، صحبت کنیم.

آیا مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک امکان‌پذیر است؟

خیر! خرید یک ملک مسکونی در انگلستان، به شما کمک نمی‌کند که ویزای سرمایه‌گذاری بگیرید. بسیاری از کشورهای جهان، به متقاضیان مهاجرت از طریق خرید ملک، تابعیت می‌دهند، ولی انگلستان یکی از آن کشورها نیست. همچنین، حتی اگر زمانی که درخواست ویزا ارسال می‌کنید، یک ملک در انگلستان خریداری کرده باشید، این کار، شانس موردپذیرش قرار گرفتن درخواست شما را افزایش نمی‌دهد.

برای اینکه از چنین تصورات اشتباهی جلوگیری کنیم، در ادامه، برخی از روش‌های مهاجرت و دریافت ویزای انگلستان را توضیح خواهیم داد. برای مثال، برنامه‌ی سرمایه‌گذاری tier1، ویزای نمایندگی انحصاری و ویزای کارآفرینی، برخی از روش‌های مهاجرت به این کشور، از طریق سرمایه‌گذاری هستند. اگر بتوانید از طریق یکی از این برنامه‌ها اقامت دائم بگیرید، درنهایت، می‌توانید تابعیت انگلستان را اخذ کنید.

ویزای سرمایه‌گذاری Tier1

ویزای سرمایه‌گذاری Tier1، روشی برای مهاجرت به انگلستان، برای افراد ثروتمندی است که می‌توانند مقدار قابل‌توجهی پول در اقتصاد انگلستان سرمایه‌گذاری کنند. زمان پردازش درخواست این نوع ویزا، معمولاً خیلی زیاد نیست و درخواست‌ها با سرعت بالایی بررسی می‌شوند. به همین دلیل هم، ویزای سرمایه‌گذاری Tier1، یکی از ساده‌ترین روش‌های مهاجرت، برای افرادی است که توانایی مالی خوبی دارند. متقاضی این نوع ویزا، باید حداقل ۲ میلیون پوند برای سرمایه‌گذاری در انگلستان، در دسترس داشته باشد. سرمایه‌گذار، باید پول خود را در سرمایه‌ی سهم، وام و یا در شرکت‌های ثبت‌شده در انگلستان، سرمایه‌گذاری کند.

ویزای نماینده انحصاری

ویزای نماینده انحصاری، به‌عنوان ویزای نماینده‌ی یک کسب‌وکار در خارج از کشور هم شناخته می‌شود. این ویزا به کارمندان باسابقه‌ی شرکت‌ها اجازه می‌دهد، به‌عنوان نماینده‌ی انحصاری شرکت، برای راه‌اندازی یک شغل و یا ایجاد یک رویداد تجاری، به انگلستان نقل‌مکان کنند. نمایندگان شرکت‌ها به‌جای مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک، می‌توانند از این طریق این ویزا، در انگلستان ساکن شوند. نماینده‌ی انحصاری، باید به‌صورت تمام‌وقت در شرکت اصلی استخدام‌شده باشد، دارای سابقه‌ی کار در شرکت باشد و با اختیار اجرایی کامل از طرف شرکت، به خارج از کشور اعزام شود.

ویزای کارآفرینی و نوآوری

ویزای کارآفرینی و ویزای نوآوری، شرایطی را برای متقاضیان ایجاد می‌کنند، که از طریق آن می‌توانند با دریافت تابعیت این کشور و سکونت در انگلستان، به راه‌اندازی کسب‌وکار خود بپردازند. این نوع ویزا، برای کارآفرینان باتجربه و تاجران مناسب است. برای درخواست هر دو ویزای کارآفرینی و نوآوری، متقاضیان باید یک ایده‌ی تجاری خلاقانه، قابل‌اجرا و مقیاس‌پذیر داشته باشند. این ایده باید توسط نهادی که نیازهای جدید و یا موجود بازار را در سطح ملی و بین‌المللی تأمین می‌کند، تائید شود.

خرید ملک در انگلستان توسط مهاجران

حتی درصورتی‌که با استفاده از روش مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک، ویزای این کشور را دریافت نکرده باشید، بازهم می‌توانید در یکی از مناطق انگلستان، ملک خریداری کنید. درواقع، قانون انگلستان، هیچ محدودیتی برای مهاجرانی که قصد خرید ملک در این کشور را دارند، اعمال نکرده است. حتی افراد خارجی و کسانی که مقیم انگلستان نیستند هم می‌توانند در این کشور خانه خریداری کنند. بااین‌حال، کسانی که کم‌تر از دو سال از زمان اقامتشان در انگلستان می‌گذرد و شغلی هم ندارند، ممکن است برای خرید خانه، با شرایط قانونی سخت‌گیرانه‌تری مواجه شوند و برای خرید ملک به میزان سپرده‌ی بیشتری نیاز داشته باشند.

برای خرید قانونی یک ملک در انگلستان، باید به یک مشاور و یا یک مسئول واگذاری املاک مراجعه کنید. به‌صورت کلی، مالیاتی که به دارایی‌های افراد مقیم انگلستان و افراد بومی این کشور تعلق می‌گیرد، باهم فرقی ندارند. نرخ هزینه‌ی واگذاری ملک، برای هر دو قشر یکسان است و درصورتی‌که فروش ملک سودآور باشد، مالیات بر سود سرمایه‌ی یکسانی به افراد مقیم انگلستان و افراد بومی این کشور تعلق می‌گیرد.

اگر صاحبان ملک، خارج از انگلستان نباشند، باید به همان اندازه‌ی افراد مقیم انگلستان، مالیات پرداخت کنند. البته اگر کشور مبدأ متقاضی و انگلستان، قرارداد مالیات مضاعف داشته باشند، ممکن است متقاضی برای پرداخت مالیات خود، معافیت بگیرد.

فرآیند خرید خانه در انگلستان

فرآیند خرید خانه در انگلستان، به‌طورمعمول حدود ۲ تا ۳ ماه طول می‌کشد. البته این زمان، به تعداد خریدارانی که در صف خرید ملک موردنظر هستند هم بستگی دارد. قبل از اقدام برای خرید خانه، ابتدا باید برآوردی از میزان دارایی‌های خود به دست بیاورید و ببینید که استطاعت مالی خرید یک خانه در انگلستان را دارید یا خیر. بعد از رسیدگی به این موضوع، باید طبق مراحل زیر پیش بروید:

  • برای ملک موردنظر خود یک پیشنهاد قیمت بدهید
  • یک مشاور املاک استخدام کنید
  • از ملک موردنظر خود بازدید کنید
  • پیشنهاد خود را نهایی و خانه را رهن کنید
  • قراردادها را تنظیم کنید
  • فروش را کامل کنید و سایر ملزومات نهایی را انجام دهید

کدام روش برای اخذ اقامت انگلستان مناسب است؟

شما باید ابتدا هدف خود از مهاجرت را مشخص کنید و تمایلات خود را در نظر بگیرید. اگر قصد دارید به‌صورت دائمی در انگلستان زندگی کنید، با استفاده از گذرنامه‌ی انگلیس به سایر کشورهای دنیا سفر کنید و دیگر به دنبال اخذ ویزاهای مختلف نباشید، به‌جای مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک، می‌توانید روش‌هایی که در مورد آن‌ها توضیح دادیم را به کار بگیرید.

چه چیزی را جایگزین مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک کنیم؟

باوجود روش‌های مهاجرتی که ذکر شد، اگر قصد مهاجرت به کانادا یا انگلستان را دارید، می‌توانید از موسسه کالج ملل کمک بگیرید. مشاوران باسابقه‌ی این وب‌سایت در امر مهاجرت به کانادا و انگلستان ، به شما کمک می‌کنند که درخواست ویزای خود را ارسال کرده و تمام مراحل لازم برای موردپذیرش قرار گرفتن درخواست ویزای خود را به‌راحتی و با ‌سرعت بالا انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *