مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل چگونه امکان‌پذیر است؟

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

ادامه ‌تحصیل یکی از ده‌ها روشی است که برای مهاجرت به یک کشور توسعه‌یافته، پیش‌روی دانش‌آموزان و دانشجویان است. اما شرایط آن برای کشورهای مختلف، متفاوت است. این روزها یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت، کشور انگلستان است، چرا که این کشور برای پذیرش دانش‌آموزان، دانشجویان و نخبگان از سراسر دنیا، سیاست‌های جدیدی را اتخاذ کرده‌است.

شرایط ورود به انگلستان از طریق تحصیل یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به انگلستان است و این کشور نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته شرایط ساده‌تری برای جذب دانشجو دارد.

اگر قصد مهاجرت دارید و برای انتخاب کشور مقصد مردد هستید، این مطلب را مطالعه کنید. در این مطلب به جزئیات مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل خواهیم‌پرداخت، کشوری که امکان ایجاد یک زندگی ایده‌آل را در آن خواهید داشت.

گرفتن ویزای تحصیلی، اولین قدم برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

برای تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی یک کشور خارجی، در مرحله اول نیاز به ویزا دارید و انگلستان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

اما برای گرفتن ویزا در ابتدا به داشتن یک سری اطلاعات پایه‌ای در این زمینه نیاز دارید. در ادامه این اطلاعات را به صورت مرحله به مرحله و با جزئیات بیشتر در اختیار شما قرار می‌دهیم.

گرفتن ویزای تحصیلی، اولین قدم برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

اپلای کردن در یکی از دانشگاه‌های انگلستان و دریافت نامه پذیرش برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

اگر هنوز در مورد انتخاب دانشگاه تصمیم نگرفته‌اید، قبل از اقدام برای دریافت ویزا لازم است انتخاب خود را انجام دهید. ارسال درخواست‌نامه به دانشگاه مورد نظر قبل از دریافت ویزا کاملاً ضروری است.

در صورتی که پس از اپلای در دانشگاه مورد نظر خود پذیرفته شدید، از طرف دانشگاه یک نامه تأییدیه دریافت خواهید کرد. داشتن این تأییدیه از ملزومات اقدام برای درخواست ویزاست.

اگر هنوز در انتخاب دانشگاه مردد هستید، دانشگاه‌های پیشنهادی ما به شما از قرار زیر است:

University of East London
Northumbria University
Oxford Brookes University
University of Surrey
University of East Angila

رشته‌ها و گرایش‌های زیر نیز از محبوب‌ترین مقاطع تحصیلی انتخاب شده در سرتاسر انگلستان هستند:

• کارشناسی ارشد MBA
• کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل
• کارشناسی ارشد روانشناسی
• کارشناسی ارشد مهندسی الکتریک
• کارشناسی ارشد آموزش

انتخاب نوع ویزای مورد نیاز برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

دو نوع ویزا وجود دارد که می‌توانید بنا به نوع و مدت تحصیل خود برای یکی از آنها در انگلستان اپلای کنید:

ویزای کوتاه مدت دانشجویی

این ویزا برای ۶ تا ۱۱ ماه اعتبار دارد. این ویزای کوتاه‌مدت برای آن دسته از دانشجویانی مناسب است که دوره‌های کوتاه مدت برای یادگیری زبان را انتخاب کرده‌اند یا برای تکمیل تحقیقات پایان تحصیلی و یا پایان‌نامه به مدت زمان کوتاهی نیاز دارند.

ویزای عمومی دانشجویی (ویزای Tier 4)

این ویزا برای دانشجویانی که برای ادامه‌تحصیل در یکی از مقاطع دانشگاهی پذیرفته شده‌اند مناسب است. محدودیت زمانی این نوع ویزا به بازه زمانی تعریف شده برای مقطع تحصیلی دانشجو بستگی دارد و برای تمام مقاطع یکسان نیست.

زمان و نحوه اقدام برای دریافت ویزای دانشجویی

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل با درخواست ویزای دانشجویی از طریق دو گزینه برای متقاضیان وجود دارد. اولین گزینه، اقدام از طریق سفارت انگلستان و روش دوم، ثبت درخواست آنلاین از طریق وبسایت رسمی دولت انگلستان است.

با توجه به ملیت متقاضی ، ممکن است برای ثبت درخواست، اثر انگشت و عکس پرسنلی نیز لازم باشد. این مدارک برای شناسایی فرد در مراحل بعدی پس از صدور ویزا لازم است.

نکاتی که برای دریافت ویزا لازم است به آنها توجه کنید:

1. به یاد داشته باشید که اول ژانویه هر سال ممکن است شرایط و فرآیند دریافت ویزا تغییر کند. برای دریافت جدیدترین اطلاعات و آگاه شدن از تغییرات در این زمینه، لازم است به وبسایت رسمی دولت انگلستان مراجعه کنید.

2. ثبت درخواست خود برای ویزا را ابداً به تأخیر نیندازید. معمولاً روند ثبت درخواست، بررسی شرایط و صدور ویزا بین سه تا چهار هفته زمان می‌برد. اما بسته به کشور مبدأ که فرآیند اپلای را در آن انجام می‌دهید، این زمان ممکن است بسیار بیشتر شود. بنابراین بهتر است جوانب احتیاط را رعایت کنید و یک پروسه سه ماهه را برای صدور ویزا در نظر بگیرید.

3. قبل از ثبت درخواست برای ویزای دانشجویی، ابتدا مطمئن شوید که گواهی پذیرفته‌شدن در دانشگاهی که برای تحصیل در آن اپلای کرده‌اید (CAS) را در اختیار دارید.

4. مطمئن شوید از تمام اطلاعات و جزئیات مورد نیاز برای درخواست ویزا و تحصیل در انگلستان، آگاهی دارید.

5. قبل از ثبت درخواست ویزا، اطمینان حاصل کنید دانشگاه یا مرکز آموزشی که در آن پذیرفته شده‌اید در انگلستان مجاز و معتبر است.

6. اکثر دانشگاه‌ها خدماتی در زمینه مشاوره و پاسخگویی به سؤالات دانشجویان خارجی درباره نحوه دریافت ویزای دانشجویی Tier 4 ارائه می‌دهند. در صورتی که سؤال یا مشکلی در این رابطه برای شما ایجاد شد، می‌توانید از دانشگاهی که در آن پذیرفته شده‌اید کمک بگیرید.

شرایط لازم برای دریافت ویزای دانشجویی Tier 4

شرایط لازم برای دریافت ویزای دانشجویی Tier 4

برای ثبت درخواست ویزای دانشجویی برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل، متقاضیان لازم است شرایط زیر را دارا باشند:

• داشتن بیشتر از ۱۶ سال سن
• تسلط کامل به زبان انگلیسی (خواندن، نوشتن و درک زبان)
• داشتن تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های تحصیلی و زندگی در انگلستان
• پذیرفته شدن بی قید و شرط در یکی از دانشگاه‌های انگلستان

الزامات زبانی برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

هر فرد متقاضی برای اثبات تسلط خود در خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی باید در آزمون انگلیسی SELT شرکت کند. حداقل نمره قبولی در این آزمون دریافت CEFR و سطح B2 یا بالاتر است. تأیید صلاحیت و توانایی شما در گرو قبولی در این آزمون است.

مدارک لازم برای دریافت ویزای دانشجویی

مانند ثبت دیگر درخواست‌های اداری، ثبت درخواست ویزا نیز به یک سری مدارک نیاز دارد که به شرح زیر است:

• تکمیل فرم درخواست ویزا
• دارا بودن پاسپورت معتبر
• یک قطعه عکس پرسنلی
• اثبات تأمین مالی متقاضی برای زندگی در انگلستان
• رضایت والدین در صورتی که متقاضی کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشد
• پرداخت مبلغ لازم برای صدور ویزا
• پرداخت مالیات مهاجرت به ازای هر سال
• ترجمه مدارک ضمیمه فرم ۸ و مدارک پیوست به زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *