معرفی برترین دانشگاه های کانادا

معرفی برترین دانشگاه های کانادا

فرصت تحصیل در برترین دانشگاه های کانادا برای اشخاصی که تمایل به مهاجرت به وسیله تحصیل را دارند می تواند یک شانس مطلوب باشد. هرچند هزینه تحصیل در این کشور به نسبت دیگر کشورها نظیر المان ایتالیا، فرانسه مقداری بیشتر است اما تحصیل در کانادا در قیاس با سایر کشورهای مورد بحث انگلیسی زبان خیلی کم هزینه تر است. این امکان برای دانشجویان نیز پس از فارغ التحصیلی وجود دارد که بتوانند برای اقامت دائم خود مبادرت نمایند. در این صورت می توان گفت به دست آوردن مدرک معتبر از برترین دانشگاه ها و بهترین نظام آموزشی در کانادا و شانس های مختلف شغلی پس از فارغ التحصیلی سبب شده تا تحصیل در این کشور به یک انتخاب مطلوب برای دانشجویان فرا بومی مخصوصاً از کشورهای نظیر چین، ایران، امریکا، هند و فرانسه مبدل شود.

هر چند افزون بر شانس ادامه تحصیل در برترین دانشگاه‌های کانادا برای این گونه دانشجویان عوامل دیگری نیز وجود دارد که سبب شده این کشور به یکی از اهداف تحصیلی با ارزش و مطلوب برای این دانشجویان باشد.

این علل شامل:

  • می توان در هنگام تحصیل به حرفه ای نیز مشغول شد.
  • سطح کیفی بالای زندگی در کانادا
  • تجربه یک زندگی در کشوری که چند فرهنگی است.
  • مهاجر پذیر
  • ادامه تحصیل در بهترین و برترین دانشگاه های دنیا

اسامی برترین دانشگاه های کانادا

اگر تمایل به تحصیل در برترین دانشگاه‌های کانادا را دارید احتمالاً می خواهید اطلاعات بسیاری را در این خصوص به دست بیاورید.

ما در این مبحث اسامی برترین دانشگاه‌های کانادا را برای افرادی که متقاضی ورود به این دانشگاه ها هستند نام برده و در مورد آن ها توضیحاتی را ارائه داده ایم.

•دانشگاه کوبین یکی از برترین دانشگاه های کانادا

این دانشگاه در مقام دهم برترین دانشگاه کشور کانادا قرار دارد، در سال ۱۸۴۱میلادی راه اندازی شد در شهر کینگستون واقع شده است و از کهن ترین دانشگاه های این کشور است. لازم به ذکر است که این دانشگاه حدود ۲۶ سال پیش از به وجود آمدن کشوری به نام کانادا بنیان گذاری شده است.

•دانشگاه کلگری از برترین دانشگاه های کانادا

این دانشگاه در مقام ۲۳۳ عالی ترین آکادمی های جهان و نیز برترین دانشگاه های کانادا این کشور تمدن و فرهنگ است. در سال ۱۹۴۴ احداث گردیده شامل ۵ پردیس است، یکی از این پردیس ها در دوحه قطر واقع شده که بیشتر بر روی رشته پرستاری معطوف شده است.

•دانشگاه وسترن

این دانشگاه در مقام ۲۱۱ جهان است واقع در شهر لندن و استان انتاریو می باشد و بیشترین اولویت را در میان دانشگاه های کانادا از دید ارجاع به سخنان استادان به دست آورده است.

•دانشگاه واترلو

این دانشگاه جز ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا است و به علاوه آنکه در زمره جدید ترین و برترین دانشگاه های کانادا قرار دارد که در سال ۱۹۵۶ بنیان گذاری شده است.

•دانشگاه مک مستر

از دیگر اسامی برترین دانشگاه های کانادا می توان به مک مستر اشاره نمود. این دانشگاه در همیلتون در استان انتاریو قرار دارد و معروفیت آن به دلیل دارا بودن دانشکده پزشکی موثق است.

•دانشگاه مونترال

این دانشگاه در مقام ۱۲ برترین دانشگاه های کانادا قرار دارد و یک دانشگاه با زبان فرانسه می باشد. مونترال در سال ۱۸۷۸ میلادی راه اندازی شد. امروزه حدود ۶۶۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه جای دارند.

•دانشگاه آلبرتا

در رتبه ۴ برترین دانشگاه‌های کشور کانادا واقع شده است. این دانشگاه در شهر ادمونتون قرار دارد.

•دانشگاه بریتیش کلمبیا

این دانشگاه در مقام ۵۱ برترین دانشگاه های دنیا واقع شده است دارای دو پردیس است اولی در ونکوور و دومی در کلونای بریتیش کلمبیا قرار دارد. حدود ۶۵ هزار دانشجو در آن در حال ادامه تحصیل می باشند که از این مقدار حدود ۱۶ هزار را دانشجویان خارجی تشکیل داده اند.

•دانشگاه مک گیل

این دانشگاه در مقام ۳۵ دانشگاه های دنیا واقع شده است. این دانشگاه در مأخذ درصد دانشجویان فرا بومی مطلوب ترین مزیت را به دستاوردهاست. یک چهارم کل دانشجویان این دانشگاه متشکل از دانشجو های خارجی است.

•دانشگاه تورنتو

و اما یکی دیگر از اسامی برترین دانشگاه‌های کانادا دانشگاه تورنتو است. این دانشگاه در مقام ۲۹ جهان قرار دارد. این دانشگاه از دید مأخذ اعتبار دانشگاهی و کارفرما بیشترین امتیاز را به دست اوره است.

معرفی برترین دانشگاه های کانادا

هزینه تحصیل در برترین دانشگاه های کانادا

قریب به اکثریت برترین دانشگاه‌های کانادا مورد قبول وزارت علوم و بهداشت ایران هستند. برای آگاهی از چگونگی تحصیل در دانشگاه های این کشور می توانید این مبحث را که به وسیله متخصصان حرفه ای مؤسسات حقوقی مهاجرتی تهیه شده است مطالعه نمایید. احتمالاً مردد باشید که آیا کانادا در حقیقت آن جایی است که تمایل دارید ادامه تحصیل دهید؟ این کشور علاوه بر اینکه از مطمئن ترین کشورهای در دنیا است بلکه دارای فرهنگی بسیار متنوع که در واقع دانشجویان را از تمام دنیا به کانادا دعوت می کند.

آیا می دانستید کانادا تحصیل کرده ترین کشور دنیا است؟ در واقع بیشتر از نیمی از شهروندان کانادا دارای مدرک معتبر دانشگاهی هستند پس خیلی شگفت انگیز است که در این کشور دانشجو باشید. بعضی از برترین دانشگاه های دنیا در کشور کانادا قرار گرفته اند و متقاضیان از کل دنیا برای ادامه تحصیل در مطلوب ترین دانشگاه رشته تحصیلی خود به این کشور می آیند. اشخاص کارآزموده در پیشه های سیاست، روزنامه نگاری، تکنولوژی و پزشکی از دانشگاه های نظیر تورنتو و مک گیل آغاز کرده اند. به شما این شانس داده می شود که با بهترین و با ذکاوت ترین اشخاص دنیا مشغول به کار شوید.

 آیا هزینه برترین دانشگاه های کانادا مقرون به صرفه است؟

با تمام موارد ذکر شده آیا هزینه برترین دانشگاه‌های کانادا مقرون به صرفه است آیا می توان رشته و دانشگاهی موثق که به صرفه نیز باشد را پیدا نمود؟ آکادمی های موثق بسیاری در شهر های کم جمعیت این کشور یافت می شود که هزینه های آن کم است. حتی اغلب شهر های بزرگ کانادا نیز از خیلی از شهر های کل دنیا به صرفه تر هستند.

زمانی که دانشگاه ها و شهر های متنوعی را با هم تطبیق می دهید به این نتیجه خواهید رسید که هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی در هر شهر با یکدیگر کاملاً متفاوت است. اگرچه سرمایه کافی ندارید طیف گسترده ای از موارد مختلف را سرچ نمایید و دانشگاه ها و شهرهایی را متناسب با بودجه خود پیدا نمایید. هزینه برترین دانشگاه‌های کانادا نیز هر کدام نسبت به دیگری متفاوت است و با توجه به عواملی چون مسکن، غذا، حمل و نقل ، نوع دانشگاه، نوع رشته تحصیلی متغیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *