معایب مهاجرت به آمریکا: چرا به آمریکا مهاجرت نکنیم؟

blank

آیا شما در فکر این هستید که به آمریکا مهاجرت کنید؟ آیا با جوانب منفی مهاجرت به آن کشور آشنا هستید؟ در این مقاله، می‌خواهیم جوانب منفی و معایب مهاجرت به آمریکا را برای شما توضیح دهیم.

مهاجرت و معایب مهاجرت به آمریکا

به جا‌به‌جایی عمدی یک فرد به کشور دیگری که تابعیت آن را ندارد، مهاجرت گفته می‌شود. برای مهاجرت دلایل زیادی می‌تواند وجود داشته باشد. برای مثال برخی از افراد تنها آرزو دارند که یک کارگر خارجی شوند. اما برخی از مردم می‌خواهند که به‌عنوان یک شهروند دائم در یک کشور دیگر اقامت کنند. هر ساله نرخ مهاجرت بسیاری از کشورها مثبت است و آمریکا یکی از آنهاست.

با این وجود، گزارش موسسه گالوپ درباره مهاجرت نشان می‌دهد که سالانه حدود ۶۴۰ میلیون نفر به کشور دیگر مهاجرت می‌کنند. آمریکا بهترین مکان در این نظرسنجی هست و تقریبا ۲۳٪ از مردم به آمریکا مهاجرت می‌کنند.

جوانب منفی و معایب مهاجرت به آمریکا

با این که آمریکا دارای مزایای بیشمار برای مهاجرت است، حال می‌خواهیم شما را با جوانب منفی مهاجرت به آمریکا آشنا کنیم.

  • جدا شدن خانواده‌ها از یکدیگر
  • مشکلات قومیتی و فرهنگی
  • آمریکا متهم به نژاد پرستی
  • عدم صدور روادید برای کشورهای خاص
  • پروسه طولانی اخذ تابعیت دائم
  • هزینه زندگی و مخارج بالا
  • انتقال و شیوع بیماری‌ها
  • احتمال توسعه کشور خود را کاهش می‌دهید
  • نقض حقوق بشر

جدا شدن خانواده‌ها از یکدیگر

اولین مورد از معایب مهاجرت به آمریکا این است که فرد یا افراد از خانواده‌، نزدیکان و دوستان خود دور می‌شوند. با توجه به مسافت زیاد بین آمریکا و ایران، به طبع امکان دید و بازدید با خانواده سخت‌تر خواهد شد. این ممکن‌است به خودی‌خود در دراز مدت باعث ایجاد مشکلات روحی و روانی شود.

مشکلات قومیتی و فرهنگی

آمریکا کشوری متشکل از مهاجرانی است که با قومیت‌ها و فرهنگ های مختلف در آن زندگی می‌کنند. همین باعث می‌شود تا مهاجران تازه وارد نتوانند خود را با قومیت‌ها و فرهنگ‌های دیگر مطابقت دهند.

مواجهه با نژادپرستی؛ یکی از معایب مهاجرت به آمریکا

آمریکا مدتهاست محل نژادپرستی علیه اقلیت‌های قومی و فرهنگی است. گزارش‌ها حاکی از آن است که حدود ۶۴% آمریکایی‌ها معتقد هستند که نژادپرستی همچنان یک مشکل بزرگ در آمریکاست. اغلب شاهد گزارش‌هایی در خصوص رفتار بد با مکزیکی‌ها، سیاه‌پوستان، آسیایی‌ها و … در بخش‌های مختلف جامعه آمریکا هستیم.

معایب مهاجرت به آمریکا

عدم صدور روادید برای کشورهای خاص

در دوره ریاست جمهوری ترامپ برای برخی از کشورهای کمونیستی و مسلمان قانون محدودیت ورود و عدم صدور روادید ورود به آمریکا اعمال شد. محدودیت صدور روادید اقامت برای ایرانیان نیز شامل این قانون محدود کننده است. این قانون حتی برای مهاجرانی که در گذشته به آمریکا مهاجرت کرده‌اند نیز مشکلاتی را به همراه داشت. اغلب مهاجرت به دلیل رسیدن به رفاه، آسایش بیشتر و امنیت انجام می‌گیرد. اما اگر این موارد تامین نشود، با گذشت زمان می‌تواند مهاجر را با مشکلات مختلف درگیر کند.

پروسه طولانی اخذ تابعیت دائم

طولانی بودن پروسه اخذ تابعیت دائم آمریکا از معایب مهاجرت به آمریکاست. حتی با وجود مهاجرت قانونی، پروسه اخذ تابعیت کشور آمریکا برای مهاجران بسیار طولانی و سخت است. برای مثال دادن تابعیت به پدر و مادر از طریق فرزند بعد از اینکه فرزند به سن ۲۱ سالگی رسید، انجام می‌شود. وجود قوانین سخت و طولانی بودن پروسه اخذ تابعیت دائم باعث می‌شود که بسیار از مهاجران اقدام به گرفتن تابعیت نکنند و به صورت غیرقانونی در آمریکا زندگی کنند. این خود باعث بروز مشکلات بسیار زیادی برای خود مهاجر و کشور آمریکا می‌گردد.

هزینه زندگی و مخارج بالا

یکی از معایب مهاجرت به آمریکا، بالا بودن هزینه زندگی در آنجاست. بسیاری از مهاجران، آمریکا را به خاطر فراوانی کار و بالا بودن دستمزدها برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. با وجود اینکه در آمریکا سقف دستمزدها بالاست، اما مالیات‌ها و هزینه‌های قبوض (Bills) هم بسیار بالاست. آنها بخش بزرگی از درآمد مهاجران را هدر می‌دهند و در عمل آنها را در تنگنا قرار می‌دهند. همین موضوع باعث می‌شود تا شرایط آنها به مرور زمان بد و بدتر شود. حتی ممکن‌است که مهاجر مجبور شود به سوی انجام کارهای خلاف برود تا از نظر مالی تامین شود.

انتقال و شیوع بیماری‌ها

بسیاری از بیماری‌ها به دلیل فرآیند مهاجرت افراد به مناطق جدید منتقل می‌شوند. برای نمونه می‌توان به شیوع بیماری آبله در جمعیت قبیله‌ای بومیان آمریکای شمالی اشاره کرد.

بیماری‌ها از طریق افراد آلوده که از طریق مرز وارد می‎شوند باعث به وجود آمدن تأثیرات منفی بر روی مردم محلی می‌شوند. بنابراین، هنگامی که سطح جمعیت نامتعادل شود، در آن هنگام باعث ایجاد دسترسی به منابع در سطوح محلی می‌شود.

احتمال توسعه کشور خود را کاهش می‌دهید

یکی دیگر از معایب مهاجرت به آمریکا این است که وقتی افراد نخبه و دارای مهارت یک کشور در حال توسعه به کشور پیشرفته‌ای مثل آمریکا مهاجرت می‌کنند، این باعث می‌شود که فرصت رشد کشور زادگاه خود را از بین ببرند. در صورتی که استعدادهایی و توانایی آنها می‌تواند باعث تقویت کشور خود شده و به شکوفایی آن کمک می‌کند.

مهاجران به کشورهایی که ممکن‌است که نیازی به آن نداشته باشند قدرت می‌بخشند. به این ترتیب، مهاجرت به مهاجر این فرصت را می‌دهد تا زندگی بهتری را برای خود برنامه‌ریزی کنند. اگرچه این کار باعث ضربه خوردن و زیان زدن به کشور زادگاه خود می‌شود.

نقض حقوق بشر

تمایل به مهاجرت ممکن‌است که در برخی از افراد یک حالت ناامیدی را به وجود آورد. در حالی که مهاجرت قانونی برای برخی از افراد دشوار است، این خود باعث ایجاد جرائم و توسعه قاچاق انسان می‌شود. اگر شخص نتواند به صورت قانونی به آمریکا مهاجرت کند، مجبور می‌شود تا از راه‌های غیرقانونی این کار را انجام دهد. در نتیجه این مشکلات به سوءاستفاده‌ کنندگان فرصت می‌دهد تا از آن نهایت استفاده را ببرند.

جمع‌بندی معایب مهاجرت به آمریکا

در این مقاله سعی شد تا جوانب منفی و معایب مهاجرت به آمریکا را توضیح دهیم. اگر قصد مهاجرت و نقل مکان به آمریکا را دارید باید علاوه‌بر مزایا، به معایب آن هم توجه کنید. اگر شما قصد مهاجرت دارید باید این موارد معایب و موارد منفی ذکر شده را در نظر داشته باشید. توصیه ما این است که مهاجرت باید به طور قانونی انجام شود، تا تأثیرات مثبت‌ و معایب کمتری داشته باشد.

اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید، پیشنهاد می کنیم مقاله روش های مهاجرت به آمریکا ۲۰۲۱، را مطالعه کنید. اگر در فکر اقامت بعد از تحصیل در آمریکا هستید هم مقاله مرتبط با این موضوع را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین می توانید مقالات شرکت در لاتاری آمریکا ۲۰۲۲ و آنچه باید بعد از قبولی در لاتاری آمریکا انجام داد را مطالعه کنید. همچنین این مقاله در وب سایت Expat Insider به شما کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *