مزایای تحصیل در کانادا در مقایسه با معایب آن

مزایای تحصیل در کانادا

در این مطلب مزایای تحصیل در کانادا را در مقایسه با معایب آن بررسی می کنیم تا به چشم انداز بهتری از زندگی در این کشور برسیم. در نهایت، شما باید شرایط خودتان را در نظر بگیرید و با مقایسه کشورهای مختلف بهترین تصمیم را بر اساس علایق و ترجیحات خود اتخاذ کنید.

کشور پهناور کانادا یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان است. پایتخت آن اتاوا است و جمعیت آن حدود ۳۶ میلیون نفر است. کانادا از نظر دین یکی از متنوع ترین کشورها است، اما بیشتر جمعیت آن را مسیحیان تشکیل می دهند. زبان رسمی آن انگلیسی و فرانسوی است.

حجم بالای مهاجران به این کشور زیبا و توسعه یافته نشانگر مزایای بسیار برای تحصیل یا زندگی در این کشور است. اما باید در نظر داشته باشیم که حتی در پیشرفته ترین کشورهای جهان، ممکن است معایبی در مورد برخی شرایط تحصیل و زندگی وجود داشته باشد.

مزایای تحصیل در کانادا

کشوری مهاجر دوست

کانادا از تنوع نژادی و فرهنگی استقبال می کند. از این رو، این کشور یکی از امن ترین و آرام ترین کشورهای جهان برای دانشجویان بین المللی است.

هزینه های معقول

سیاست های آموزشی کانادا به هزینه های های معقول تر نسبت به سایر کشورها مانند آمریکا، بریتانیا و استرالیا مشهور است. فارغ از بودجه شما، به احتمال زیاد می توانید موسسه ای را با هزینه مناسب بیابید. حتی هزینه های زندگی نیز در کانادا پایین تر از کشورهای اروپایی و آمریکاست.

کیفیت بالای زندگی

جستجو برای فرصت های بهتر در زندگی یکی از مهم ترین مزایای تحصیل در کانادا است. این کشور نه تنها گزینه خوبی برای تحصیل که جای خوبی برای اقامت است. در واقع، وقتی صحبت از کیفیت زندگی به میان می آید، کشور کانادا در رتبه اول قرار می گیرد. بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهان، کانادا دارای ۵ شهر در رده بندی بهترین شهرهای دانشجویی جهان است.

دانشگاه های برتر جهان

کیفیت بالای آموزش از دیگر مزایای تحصیل در کانادا است. این کیفیت از پیش دبستانی تا تحصیلات تکمیلی دیده می شود. معلم ها آموزش دیده اند و تفاوت های فرهنگی دانش آموزان را در نظر می گیرند.

آینده ای درخشان

سال ها تحقیق در مورد رضایت دانشجویان و درصد اشتغال به کار پس از تحصیل نشان می دهد این کشور از این نظر دارای رتبه بسیار بالایی است. دانشگاه های کانادا به نحوی کار می کنند که آینده دانشجویان خود را در این کشور و سراسر جهان تضمین کنند. با تحصیل در دانشگاه های کانادا امکان یافتن شغل در بسیاری از کشورهای جهان برای شما فراهم می شود. در عین حال، مشاغل بسیار خوبی در کانادا در انتظار شماست.

  • امکان کار در حین تحصیل
  • فرصت مهاجرت به همراه همسر و فرزندان
  • امکان اخذ اقامت پس از اتمام تحصیل و یافتن کار
  • ارائه بورسیه های تحصیلی متنوع
  • امکان آشنایی با فرهنگ های متنوع و شرکت در جشنواره های متنوع فرهنگی
  • نرخ بیکاری بسیار پایین
  • زیبایی های بی نظیر و متنوع در سراسر کشور

از دیگر مزایای تحصیل در کانادا است.

مزایای تحصیل در کانادا

معایب تحصیل در کانادا

در کنار مزایای تحصیل در کانادا که در بالا آمد، باید به چند مورد از معایب آن نیز اشاره کرد.

دشواری قبولی در رشته های پزشکی

به ندرت دانشجویان بین المللی در دانشکده های پزشکی کانادا پذیرفته می شوند. مگر در مواردی که رزومه و مدارک تحصیلی قوی وجود داشته باشد، توصیه می شود برای اقدام به تحصیل پزشکی در کانادا با احتیاط بیشتری عمل کنید.

سیستم بهداشت

سیستم بهداشت کانادا از کیفیت خوبی برخوردار است، اما مشکل آنجاست که زمان انتظار برای دریافت درمان برای آسیب های جزئی و جراحی های انتخابی می تواند بسیار طولانی باشد. همچنین، سیستم پوشش بیمه آن به اندازه سایر کشورهای مهاجرپذیر قوی نیست.

دخالت دولت

دولت در تمام زمینه های زندگی مردم در کانادا دخالت دارد. هر چند این کار به خاطر مقاصد خیرخواهانه انجام می شود، اما شهروندان حس می کنند که تمام مدت تحت نظر هستند و شاید هر کسی این را دوست نداشته باشد. اما یکی از دلایل مزایای تحصیل در کانادا و زندگی در این کشور، شاید همین مقدار کنترل دولت است.

شرایط آب و هوایی در کانادا

در مورد آب و هوا هر کس ممکن است سلیقه و طبع خاصی داشته باشد. اما معمولا برای ایرانیان که در کشوری چهارفصل با آب و هوای معمولا گرم بزرگ شده اند، زندگی در سرمای کانادا ساده نیست. به طور کلی، این کشور دارای آب و هوای سرد و برفی است که برای بسیاری از مهاجران ساده نیست. تقریبا شش ماه از سال بیشتر مناطق کانادا پوشیده از برف است و باید خودتان را با کاپشن و پالتوهای بسیار گرم (بسیار ضخیم تر از آنچه در ایران می بینید) بپوشانید. روزهای زیادی هوا ابری است و خورشید را نمی بینید. با این حال، این کشور دارای روزهای گرم و بهاری نیز هست. پس داشتن لباس های سبک تر نیز توصیه می شود. البته همانطور که گفتیم آب و هوا سلیقه ای است و شاید این میزان از سرما برای یک نفر جز مزایای تحصیل در کانادا به شمار رود.

قوانین مهاجرتی سخت و پیچیده

قدم گذاشتن در راه مهاجرت مستلزم داشتن دانش کافی از قوانین مهاجرتی و مدارک مورد نیاز است. در غیر این صورت، ممکن است زمان و پول زیادی را از دست بدهید. یکی از معایب کشور کانادا این است که مرتبا قوانین تحصیلی و اقامتی را تغییر می دهد و با این روش مهاجران را دچار سردرگمی می کند. انتخاب یک وکیل و گروه مهاجرتی زبده می تواند مانع از بروز مشکل برای شما در این زمینه شود. تیم کارشناسان ما در زمینه اخذ پذیرش از کالج های بادول و هامبر و دانشگاه های کانادا تخصص دارد و می تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند.

پروسه طولانی اخذ ویزا از دیگر معایب مهاجرت به کاناداست که البته داشتن یک تیم ماهر از کارشناسان مهاجرت می تواند این مشکل را نیز برای شما مرتفع کند.

در نهایت، تحصیل در کانادا بی نظیر است زیرا در محیط آن می توانید به اهداف خود برسید. اما انتخاب رشته تحصیلی درست، مطابق با توانایی ها و علایق شما در نتیجه حاصل از آن اهمیت زیادی دارد. کانادا همه چیز را برای شما آماده کرده است. تنها می ماند انتخاب درست و تلاش شما برای موفقیت و از بین بردن موانع و سختی های مهاجرت.

منبع:

https://wslconsultants.com/pros-and-cons-of-studying-in-canada/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *