رفتن به مدارس تابستانه انگلستان برای کسانی که با تعطیلی بلند مدت و دوری ازتحصیل در تابستان مخالف هستند، انتخاب مناسبی است. علاوه بر مزایای تحصیلی فراوان ، ثبت نام در مدرسه تابستانی فرصتی شگفت انگیز برای دیدار با افراد جدید و فرهنگ های جدید است. با این روش مهارت های جدید را فرا خواهید گرفت. حال اگر این دوره در کشوری چون انگلستان باشد بدون شک آن را خاص تر خواهد کرد. در ادامه با موسسه کالج ملل همراه باشید.

مدارس تابستانه انگلستان

سطح بالای اموزش و کیفیت کلاس ها و تدریس در انگلستان زبانزد است ، به علاوه اینکه اکثر مدارس و دانشگاه ها دوره ی تابستانه را با برنامه های مختلف ارائه میدهند ، پس به عنوان یک دانش اموز یا دانشجوی خارجی گزینه های زیادی پیش رویتان خواهد بود که کدام دوره با چه نوع دروس ، سرگرمی و برنامه خاصی را انتخاب کنید.

مدرسه تابستانی چیست؟

خب، اگر بخواهیم در یک جمله مدارس تابستانی را تعریف کنیم باید بگوییم : یک مدرسه تابستانی شامل دوره ایست کوتاه مدت از یک هفته به بالا که دانشجویان حول محوررشته خاصی آن را دنبال میکنند و در فعالیت های مختلف حرفه ای و فرهنگی شرکت می کنند. هدف آنها تقویت دانش دانش آموزان پیرامون یک موضوع و ارتباط با همسالان خود از کشورهای و فرهنگ های مختلف است. در ایالات متحده ، مدارس تابستانی به برنامه های غنی سازی گفته می شود.

چرا دوره های مدارس تابستانه انگلستان ؟

دلایل بی شماری وجود دارد که شما باید به طور قطع قصد رفتن به یک مدرسه تابستانی در انگلستان را داشته باشید. حتی لازم نیست از کسی که قبلاً این تجربه را تجربه کرده است بپرسید که چه احساسی دارد و بعد از آن چه فایده دارد. در زیر برخی از مزایای شرکت در یک دوره تابستانی در انگلستان را بیان می کنیم.

سابقه درخشان تحصیلی: امروزه رقابت برای ورود به دانشگاه در سطح جهانی شدید است اما تنها راه شما برای دستیابی به یک حرفه موفق است. بین شمار زیاد متقاضیان ورود به بهترین دانشگاه های دنیا که همگی هم  با نمرات بالا اقدام به اخد پذیرش کرده اند ، تیم پذیرش و ثبت نام دانشگاه چه مزیت های دیگری در نظر میگیرد ؟ چه ویژگی باعث ایجاد تمایز بین متقاضیان میشود ؟  بله ، اخذ نمارت بالا از اهمیت بسیاری برخوردار است، میزان اشنایی با زبان انگلیسی بسیار حائز اهمیت است ، اما علاوه بر ارائه ریز نمرات و سوابق عالی تحصیل بلند مدت ، دوره های فوق برنامه یا دوره های کوتاه مدت مانند دوره هایی که مدرسه تابستانی ارائه می دهند ،  رزومه شما را بسیار بهبود می بخشد و مسولین دانشگاه پرونده شما را با دید بهتری بررسی خواهند کرد.

یک تجربه منحصر به فرد آکادمیک: در دوره های تابستانی ، معمولاً اساتید مشهور خارجی  برای برگزاری سخنرانی در حوزه حرفه ای دعوت می شوند. سیستم اموزش انگلستان به یکی از بهترین و با کیفیت ترین سیستم های اموزشی دنیا معروف است.  اساتید دانش تئوری  و تجربیات خود را با شما به اشتراک می گذارند. تعداد دانش اموزان در کلاس ها نسبت به کلاس های عادی کمتر است ، بنابراین استاد وقت کافی برای هر یک از شما خواهد داشت و به هر یک از سوالات شما پاسخ می دهد. اگر مایل به یادگیری مطالب جدیدی هستید که معمولاً در دوره های عادی یاد نمی گیرید ، دوره تابستانی گزینه مناسبی است.

یادگیری زبان انگلیسی: داشتن سطح بالاتری از دانش انگلیسی معادل با شانس بالاتر به جهت یافتن شغل مناسب تر و همچنین ورود به دانشگاه  است. امروز که کشورها در سراسر دنیا ارتباط بیشتری باهم دارند، شرکت ها و مشاغل به دنبال کارفرمایانی هستند که بتوانند ارتباط خود را با شرکای مختلف در سراسر جهان برقرار کنند. از طرف دیگر اکثر دانشگاه ها تحصیل با زبان انگلیسی را ارائه میدهند و در پی افرادی مسلط به این زبان بین المللی هستند . ممکن است سالها در کشور خود به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید اما حضور در محیطی با انگلیسی زبانان مسلط تجربه ای متفاوت با آنچه در کشور خود داشتید خواهد بود.

مطالعه موضوعی که در دوره های تحصیلی عادی ارائه نشده است: برای دانش آموزانی که با تمایل به یادگیری بیشتر از آنچه که از دوره های تحصیلی عادی دریافت کرده اند ، یک مدرسه تابستانی در انگلستان مکانی برای تجربه خواسته های جدید است. طیف گسترده ای از دوره های ارائه شده در مدارس تابستانی انگلیس وجود دارد ، بنابراین میتوانید با انتخاب دوره های که به آن علاقه دارید بیشتر وقت خود را به یادگیری مطالبی که دوست دارید سپری کنید و دانش عملی و تئوری تان را افزایش دهید و همچنین اگر به دنبال تجربه چالش های جدید هستنید با انتخاب دوره ای که در زمان تحصیل نمی اموزید و کاملا بی ربط از دروس تحصیلیتان است ، تابستانتان را پر از هیجان و کشف دنیای تازه بگذرانید. این یک تجربه عالی و چالش برانگیز خواهد بود. اضافه میکنیم که از بهترین اساتید جهت اموزش به شما دعوت به عمل خوهد امد.

یافتن دوستان جدید: این یک فرصت عالی برای تفریح ​​و آشنایی با دوستان جدیدی از کشورهای مختلف جهان است. با فرهنگ ، سنن و آداب و رسوم آنها آشنا می شوید ، مکانهایی را که قبلاً هرگز ندیده اید می بینید و دوستانی با ملیت ، عقاید و سنت های مختلف حتی پس ازپایان دوره تابستانه و بازگشت به کشور خود خواهید داشت.

از بهترین مدارس تابستانه کشور انگلستان می‌توان از کالج بلربیز نام برد که در چند شهر انگلیس دارای شعبه می‌باشد و موسسه کالج ملل نماینده رسمی این کالج در کشور ایران است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *