لاتاری آمریکا ۲۰۲۲: هر چه نیاز است بدانید

لاتاری آمریکا ۲۰۲۱

لاتاری آمریکا یکی از فرصت های خوب و ارزشمند برای داشتن آینده ای روشن است. همه این فرصت را دارند که در قرعه کشی لاتاری آمریکا شرکت کنند. در این مقاله در مورد لاتاری آمریکا ۲۰۲۲ صحبت می کنیم و نکات ضروری برای رسیدن به نتیجه بهتر را بررسی می کنیم.

لاتاری آمریکا ۲۰۲۲ در یک نگاه

اگر قصد دارید وارد دنیای لاتاری آمریکا شوید شرایط زیر را می بایست مورد بررسی قرار دهید:

۱- نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید.

۲- هزینه ثبت نام برای شما بسیار پایین است.

۳- محدودیت سنی وجود ندارد.

اما

• می بایست کشور تولد شما طبق لیست مجاز اعلام شده توسط نقشه های سیاسی آمریکا باشد. خوشبختانه ایران یکی از کشورهای مجاز در این لیست است.

• نیاز به آموزش و تجربه کاری اولیه است.

• فرد باشد حداقل تحصیلات دبیرستانی یا معادل دیپلم ۱۲ ساله داشته باشد یا دو سال سابقه کاری داشته باشد که مربوط به ۵ سال گذشته باشد.

با گرین کارت آمریکا حق قانونی برای زندگی و کار دارید. مثلا یک شهروند آمریکایی حقوق شهروندی برای شما در نظر گرفته می شود.

پیش نیازهای ثبت نام لاتاری آمریکا

یک سری نکات مهم وجود دارد که پیش از هر نوع اقدام برای لاتاری آمریکا باید رعایت شود:

• زمان محدودی برای ثبت نام وجود دارد.

• زمان ثبت نام شما از اوایل اکتبر آغاز می شود و تا اوایل نوامبر ادامه دارد.

• هیچ نوع ثبت نام کاغذی مورد قبول نمی باشد.

• هیچ نوع ثبت نامی خارج از تاریخ اعلام شده قابل قبول نمی باشد.

• شما اجازه چند بار ثبت نام در یک دوره لاتاری آمریکا ندارید. در صورتی که بیش از یک بار ثبت نام کرده باشید رد صلاحیت می شوید.

• پس از ارسال اطلاعات کامل می بایست صفحه حاوی نام و شماره تایید خود را مشاهده نمایید.

• صفحه تایید شامل سوابق شما بوده که قابلیت چاپ دارد.

نکات مهم: می بایست شماره تایید خود را حفظ کنید. دقت که فقط با استفاده این شماره می توانید به وضعیت پذیرش خود دسترسی داشته باشید. روش ارزیابی لاتاری آمریکا به صورت قرعه کشی یا انتخاب تصادفی است.

لاتاری آمریکا ۲۰۲۱

سوالات متداول در خصوص لاتاری آمریکا

سیستم امتیازبندی لاتاری آمریکا چیست؟

این موضوع یک طرح جدید مهاجرتی از سوی آمریکا است که به نوعی پایه شایسته سالاری است و در این روش دیگر رویکرد قرعه کشی مطرح نبوده و یک سری پارامترها از جمله سن و تحصیلات و مدرک زبان و نوع شغل و میزان سرمایه مدنظر قرار بگیرد و سختگیری در خصوص تسلط به زبان انگلیسی نیز بیشتر می شود. این روش به نوبه خود می تواند در آینده لاتاری آمریکا تاثیر بگذارد.

آیا دولت آمریکا کمک دولتی برای برندگان لاتاری آمریکا در نظر می گیرد؟

خیر به هیچ عنوان! شایعاتی مبنی بر اینکه اگر شخص در لاتاری آمریکا برنده شود می تواند از کمک های مالی آمریکا استفاده کند را نباید باور کنید. هیچ نوع کمک مالی در این راستا وجود دارد، از خرید بلیت هواپیما گرفته تا بیمه و هزینه اسکان! شما به عنوان فردی که قرار است در امریکا زندگی کنید هرگز نباید سربار این دولت محسوب شوید. در هر صورت یا باید گردش مالی خوبی داشته باشید و یا اسپانسری برای شما وجود داشته باشد.

هزینه ثبت نام برای لاتاری آمریکا چقدر است؟

دقت کنید شما نیازی به پرداخت هزینه به دولت آمریکا بابت لاتاری نخواهید داشت اما برای پر کردن فرم و سایر پروسه نیاز به موسسه (کافی نت یا هر مکانی که در این راستا فعالیت می کند) دارید که مبلغی مختصر از شما دریافت می شود.

شما باید هزینه ای بابت واکسیناسیون پرداخت کنید. هزینه بعدی مربوط به ترجمه مدارک است. گاه نیاز است که به محض رسیدن به آمریکا پروسه چکاپ کامل طی شود و در این راستا باید هزینه ای پرداخت کنید. صدور گرین کارت نیز هزینه جداگانه دیگری دارد.

پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا چه باید کرد؟

نیاز است که پس از برنده شدن فرم درخواست ویزا DS-260 پر شود. این فرم می بایست توسط اعضای خانواده به صورت جداگانه پر شود. پس از آن نیاز است که تاریخ مصاحبه برای شما مشخص شود. شما بین ۲ الی ۳ هفته زمان دارید تا بتوانید برای مصاحبه آماده شوید.

یک سری مدارک نیاز است که باید تهیه شود، مثلاً اصل شناسنامه و ترجمه آن، پاسپورت و سند ازدواج و همینطور مدارکی که نشان داد سوء پیشینه ندارید. نیاز به اسناد تمکن مالی و صورت حساب بانکی است و می بایست پروسه معاینات پزشکی و واکسیناسیون را نیز طی کنید.

پس از پروسه مصاحبه ۶ ماه فرصت دارید که وارد خاک آمریکا شوید در غیر این صورت ویزای شما از اعتبار خارج می شود.

فرآیند لاتاری آمریکا

۱- ثبت نام در قرعه کشی

۲- دریافت پاکت اول و بررسی وضعیت برنده شدن

۳- تکمیل فرم ها

۴- نیاز است زمانی منتظر بمانید تا شماره پرونده در سایت به ثبت برسد.

۵- داشتن اسپانسر یا اثبات تمکن مالی

۶- دریافت پاکت دوم که مربوط به زمان مصاحبه است.

۷- انجام معاینات پزشکی

۸- مصاحبه و انگشت نگاری

۹- بررسی اف بی ای

۱۰- دریافت ویزا از سفارت

لاتاری آمریکا ۲۰۲۱

نکات جالب

اگر در راستای آرایشگری، طراحی وب، طراحی گرافیک، مدیریت صنعتی کارخانه تجربه دارید شانس خود را برای لاتاری آمریکا امتحان کنید. دولت آمریکا در زمینه شغل های فنی بسیار حمایتگر است.

عکس لاتاری از مهمترین قسمت های ثبت نام است. عکس می بایست سالم و با کیفیت باشد و بر اساس قوانین ملیت و مهاجرت آمریکا باشد در غیر این صورت مورد تایید آمریکا قرار نمی گیرد و فرایند رجیستر شدن صورت نمی گیرد. نکات زیر برای عکس لاتاری آمریکا الزامی است:

۱- عکس باید رنگی باشد.

۲- زمینه عکس سفید باشد.

۳- چهره باید حالت خنثی باشد.

۴- لباس عادی استفاده شود.

۵- از عینک طبی و دودی استفاده نشود.

۶- از کلاه استفاده نشود.

در صورتی که درخواست لاتاری به صورت همراه است در صورتی که فرزند کمتر از دو سال باشد حساسیتی بابت نوع عکس وجود ندارد اما عکس همه اعضای همراه الزامی است.

شانس ایرانیان برای لاتاری

ایران در لیست کشورهایی قرار دارد که توانسته بیش از ۶ درصد از این ویزا را دریافت کند یعنی هر سال بیش از ۳ هزار نفر از ویزای لاتاری آمریکا استفاده می کنند.

1 دیدگاه برای “لاتاری آمریکا ۲۰۲۲: هر چه نیاز است بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *