طرز رفتار با مهاجران در کانادا چگونه است؟

طرز رفتار با مهاجران در کانادا چگونه است؟

تمامی مردم نیاز دارند که در شرایط خوب و مناسبی زندگی کنند و از رفاه کافی در طول زندگی خود برخوردار شوند. وقتی بحث از زندگی با رفاه کامل به میان می‌آید، اکثر مردم در فکر مهاجرت فرو می‌روند. کانادا از جمله مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است که، در رتبه‌ی اول کشورهای انتخابی تمام افراد برای مهاجرت و اقامت قرار دارد. سوالی مهم که در ذهن تمام افراد متقاضی برای مهاجرت به کانادا به وجود می‌آید، چگونگی رفتار با مهاجران در کانادا می‌باشد؟ در واقع داشتن اطلاعات کافی درباره‌ی طرز رفتار با مهاجران در کانادا، می‌تواند افراد را برای مهاجرت به این کشور مسمم‌تر کند.

بیش از نیمی از جمعیت کشور کانادا را، مهاجران و اقلیت‌های مختلف تشکیل می‌دهند و این باعث شده است تا یک کشور بزرگ با مردمی دارای فرهنگ‌ها و طرز تفکرهای متفاوت به وجود بیاید. در واقع وجود تعداد زیادی از اقلیت‌های مختلف در کشور کانادا، باعث شده تا مردم این کشور به نوعی به حضور مهاجران در این کشور و زندگی در کنار آن‌ها عادت داشته باشند؛ به بیان دیگر وجود سیاست چند فرهنگی در کشور کانادا باعث شده تا مردم این کشور، به حضور حجم عظیمی از مهاجران مقیم در این کشور عادت کنند. حضور مردمی با فرهنگ‌های مختلف در کشور کانادا، باعث شده تا غنای فرهنگی این کشور بسیار بالا برود.

مزایای مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا، مزیت‌های زیادی را به دنبال دارد؛ این مزایا می‌توانند طرز رفتار با مهاجران در کانادا را تحت تاثیر قرار دهند. از مزایای مهاجرت به کانادا، امنیت بالا و آرامش زیاد این کشور است که همین موضوع تاثیر زیادی بر روی طرز رفتار با مهاجران در کشور کانادا می‌گذارد. در واقع وجود رفاه و آرامش کافی در این کشور، باعث می‌شود تا مردم روحیه‌ای آرام پیدا کنند و رفتاری خوب و مناسب با سایر اقلیت‌های مقیم در این کشور داشته باشند. کانادایی‌ها افرادی بسیار مودب و همچنین خونگرم هستند و به این ترتیب، مردم می‌توانند به داشتن یک زندگی خوب در کنار مردم این کشور امیدوار شوند.

کشور کانادا دارای سیاستی مرکزی بوده و مردم این کشور، مردمی بسیار مهمان نواز هستند. علاوه بر آن مردم کشور کانادا بسیار خوشگذران هستند و تفریحات بسیاری در فصول مختلف دارند و به نوعی می‌توان گفت که مردم کشور کانادا، به دنبال فرصتی برای شادی و خوشگذرانی می‌باشند. به همین دلیل مهاجران و اقلیت‌ها با مهاجرت و زندگی در کشور کانادا، می‌توانند یک زندگی مرفه و پر از تفریح و خوشگذرانی داشته باشند. علاوه بر تاثیرات این مزیت‌ها بر روی رفتار با مهاجران در کانادا، باید به تاثیرات معایب بر این موضوع نیز پرداخته شود که در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

طرز رفتار با مهاجران در کانادا چگونه است؟

زندگی در کانادا مزایای زیادی را برای افراد به دنبال دارد.

معایب مهاجرت به کانادا

زندگی در کانادا مانند هر نقطه‌ی دیگری از جهان، علاوه بر مزایا معایبی را نیز به دنبال دارد؛ این مزایا به طور مستقیم یا غیر مستقیم بر رفتار با مهاجران در کانادا، تاثیر می‌گذارد. از جمله معایب مهاجرت به کشور کانادا، می‌توان به گران بودن قیمت‌ اجناس مختلف و هزینه‌ی بالای زندگی در این کشور اشاره کرد که ممکن است طاقت بعضی از مردم مقیم این کشور را طاق کند. علاوه بر آن، بعضی از مهاجران در صدد یافتن یک کار مناسب و یا تحصیل به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند و ممکن است، به هر کاری در این کشور مشغول شوند تا بتوانند هزینه‌ی زندگی خود را تامین کنند؛ از این رو ممکن است با رفتار درستی از سوی بعضی از کارفرمایان و یا محصلان بومی در این کشور مواجه نشوند. این خود به نوعی بر روی رفتار با مهاجران در کانادا تاثیر می‌گذارد.

جمعیت زیاد مهاجران در کشور کانادا نیز، تاثیر بسزایی در رفتار مردم این کشور می‌گذارد و ممکن است بعضی از مردم بومی کانادا از حضور اقلیت‌های مختلف در این کشور ناراضی باشتد و عدم رضایت خود از این موضوع را، از طریق داشتن رفتاری ناپسند با مهاجران نشان دهند. بطور کلی در هر کشوری، شرایط خوب یا بدی وجود دارد که می‌تواند بر طرز رفتار مردم تاثیر بگذارد.

طرز رفتار با مهاجران در کانادا چگونه است؟

زندگی در کانادا ممکن است معایبی را به دنبال داشته باشد‌.

آیا مردم‌کانادا نژاد پرست هستند؟

موضوع مهم دیگری که درباره‌ی طرز رفتار با مهاجران در کانادا وجود دارد و می‌تواند بر روی آن تاثیر بگذارد، وجود افراد نژاد پرست در این کشور می‌باشد. نژاد پرستان تعصبی، در هر کشوری حضور دارند و هیچ گاه نمی‌توان آن‌ها را از سطح جهان حذف کرد. طبق آمارهای به دست آمده، نژاد پرستی در کشور کانادا، بیشتر از کشورهایی چون آمریکا می‌باشد. در واقع کانادا کشوری است که مسائلی چون دین و مذهب، رنگ پوست و فرهنگ و قومیت افراد مختلف در زمینه‌های گوناگونی مثل ارائه‌ی خدمات مختلف اجتماعی و درمانی برای آن‌ها تاثیر می‌گذارد.

به عنوان نمونه افراد آسیایی مقیم کانادا، نمی‌توانند به آسانی در شغل‌های مدیریتی شروع به کار کنند و در زمینه‌های کاری تبعیض زیادی نسبت به آن‌ها وجود دارد. شاید که بعضی گمان برند که به علت وجود حجم بالای مهاجران در کشور کانادا، رفتار نژاد پرستانه در این کشور کمتر است و مردم کانادایی با آرامش در کنار مهاجران زندگی کرده و به این سبک از زندگی عادت دارند؛ اما باید گفت که، این تصور کاملا غلط بوده و نژاد پرستان در هر کجا از جهان وجود دارند. وجود این رفتارهای نژادپرستانه در بین مردم کانادا، ممکن است زندگی در این کشور را برای بعضی از مردم سخت کند.

طرز رفتار با مهاجران در کانادا چگونه است؟

رفتار نژاد پرستانه در کانادا نیز وجود دارد.

اطلاعات مرتبط با فرهنگ مردم این کشور

از جمله دیگر عوامل موثر بر چگونگی رفتار با مهاجران در کانادا، فرهنگ و آداب و رسوم مردمان کشور می‌باشد. همانطور که گفته شد بیش از نیمی از جمعیت این کشور را، افراد مهاجر تشکیل می‌دهند و می‌توان گفت که از همه‌ی اقلیت‌ها در این کشور پهناور وجود دارد. به علت وجود تنوع فرهنگی بالا در کشور کانادا، کمی دشوار است که مردم یک رفتار مشخص با مهاجران و سایر اقلیت‌ها داشته باشند. کانادایی‌ها آداب جالبی درباره‌ی برقراری ارتباط و سلام و احوال پرسی دارند و در هنگام دست دادن به دیگر افراد، به چشمان فرد مقابل نگاه می‌کنند.

همچنین باید اشاره کرد که کانادایی‌ها از قطع کردن حرف یکدیگر بیزار هستند و این کار را، یک رفتار بسیار ناپسند می‌دانند. مردم کانادا تا هنگامی که رابطه با دیگران را از حالت رسمی خارج نکرده‌اند، برای صدا کردن آن‌ها از کلمات آقا یا خانوم استفاده می‌کنند و صدا کردن اسم کوچک تا زمان وجود رابطه‌ی رسمی با دیگران را، یک کار ناپسند می‌دانند. همچنین باید اشاره کرد که در کشور کانادا مردم پرداخت پول به افراد را به جای دادن هدیه به آن‌ها، یک کار ناپسند می‌دانند. در نظر داشتن تمامی این موارد در هنگام مهاجرت، می‌تواند بر روی رفتار با مهاجران در کانادا تاثیر بگذارد.

طرز رفتار با مهاجران در کانادا چگونه است؟

از عوامل موثر بر روی رفتار با مهاجران در کانادا، فرهنگ و آداب و رسوم مردم این کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *