سوالات متداول در مورد مهاجرت به کانادا

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های کانادا به مدرک آیلتس احتیاج دارم؟

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، بله. با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی مشاورین ما نمره ای که باید کسب کنید رو اطلاع میدن بهتون . علاوه بر ازمون ایلتس ، تافل نیز مورد تایید اکثر دانشگاه های کانادا میباشد.

هزینه زندگی در کانادا چقدر است؟

هزینه زندگی در کانادا به طور میانگین برای هر ماه بین ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار است. اما به ازای هر سال اقامت در این کشور، به ده هزار دلار امریکا تمکن مالی نیاز است.

به عنوان یک دانشجو آیا اجازه کار کردن در این کشور را دارم؟

بله، با ویزای تحصیلی می توانید به مدت ۲۰ ساعت در هفته کار پاره وقت داشته باشید.

شرایط تحصیل درمقطع کارشناسی چیست؟

تحصیل در مقطع کارشناسی به دو زبان انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر است. برای تحصیل در این مقطع در دانشگاه های کانادا نیاز به ایلتس ۶ به بالا دارید و همچنین نیاز هست دوره پیش دانشگاهی را در ایران به پایان رسانده باشید.

شهریه دانشگاه ها برای مقطع کارشناسی چقدر است؟

به طور کلی با توجه به دانشگاه و شهر و رشته تحصیلی میزان شهریه پرداختی متفاوت است؛ اما به طور میانگین ۳۴۰۰۰ دلار امریکا می باشد.

دوره کارشناسی چند سال طول می کشد؟

تحصیل در دوره کارشناسی – با ارائه مدرک پیش دانشگاهی – ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد.

آیا معدل برای دریافت پذیرش مهم است؟

کانادا کشوری است که نگاه ویژه ای به نمرات شما دارد و حداقل معدل لازم را ۱۵ در نظر گرفته است. اما اگر معدل شما کمتر از ۱۵ است، می توانید با رعایت نکات دیگر تاثیرگذار در اخذ پذیرش، مانند نمره آزمون زبان انگلیسی با تلاش بیشتری به مطالعه بپردازید.

آیا امکان اقامت بعد از تحصیل وجود دارد؟

بله، بلافاصله و خیلی راحت. شما می توانید بعد از اتمام دوره تحصیلی و یافتن شغل مناسب، ویزای تحصیلی خود را به کاری تغییر داده و بعد از گذشت چهار سال اقامت دائم بگیرید.

شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کانادا چیست؟

متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی، اول در یکی از رشته های تحصیلی چون شیمی، زیست یا فیزیک به مدت ۲ تا ۴ سال به تحصیل می پردازند و بعد از شرکت در آزمون MCAT  می توانند به دانشگاه وارد شوند.

آیا می توانم برای مدرسه هم در کانادا اقدام کنم؟

بله، از ۷ سال تا ۱۸ سال با توجه به یک سری شرایط، از جمله تمکن مالی مناسب، داشتن قیم یا Custodian  و با اخذ پذیرش از یکی از مدارس کانادا می توانید برای تحصیل در مدرسه اقدام کنید.

برای مدرسه هم به مدرک زبان نیاز دارم؟

خیر، دروس در مدرسه به دو زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس خواهد شد و شما نیز برای تحصیل نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید.

چطور می توانم خانوادگی اقامت کانادا بگیرم؟

فقط با پرداخت ۳۰ هزار دلار، می توانید برای تحصیل در کالج، تحصیل رایگان فرزندان، یافتن شغل مناسب و در نهایت اقامت دائم کانادا برای خود، همسر و فرزندانتون اقدام کنید. برای کسب اطلاعات دقیقتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *