زندگی در خوابگاه دانش آموزی کالج بلربیز انگلستان چگونه است ؟

زندگی در خوابگاه دانش آموزی

سفر به جهت تحصیل به کشوری دیگر از مهم ترین و سخت ترین انتخابات یک فرد در طول زندگی ست که باید موارد زیادی از جمله هزینه تحصیل و زندگی ، محل اقامت ، نحوه ارتباط به افراد جدید ، یادگیری زبان و … را در نظر بگیرد. در این مقاله به یکی از دغده های اصلی متقاضیان تحصیل در انگلستان یعنی “انتخاب محل اقامت” میپردازیم ، در مقاله قبل درباره جنبه های مثبت و منفی زندگی با یک خانواده بومی صحبت کردیم در اینجا به زندگی در خوابگاه دانش آموزی میپردازیم. به هر حال انتخاب با خودتان است ، نکات مثبت و منفی را ببینید و بسنجید ، کدام یک با روحیات و بودجه شما سازگاری بیشتری دارد. زندگی در خوابگاه دانش آموزی یا زندگی با یک خانواده انگلیسی را ترجیح میدهید ؟ بلربیز هر دو گزینه را به شما پیشنهاد میدهد. تصمیم گیرنده نهایی خودتان هستید.

زندگی در خوابگاه دانش آموزی

مزایای زندگی در خوابگاه دانش آموزی

  • همه چیز در چند قدمی شماست ! دیگر نیاز نیست صبح زود برای رسیدن به اتوبوس بیدار شوید یا نگران هزینه رفت و امد باشید، شما فاصله ای با کالج ندارید و نگرانی از بابت دیر رسیدن و ترافیک نخواهید داشت.
  • با زندگی در خوابگاه دانش آموزی این شانس را خواهید داشت که با دیگر دانش اموزان که همچون شما از کشورهای دیگر به انگلستان امده اند به راحتی در ارتباط باشید ، باهم زندگی کنید ، یک دیگر را بشناسید و روابط خود را گسترده تر کنید. همچنین تسلی خاطر است که بدانید همه افراد اطراف شما تجربه مشابهی برای اسکان در یک کشور جدید را تجربه می کنند.
  • پیدا کردن یک شریک تحصیلی آسان است. همکلاسی های شما همسایگان شما هستند. بنابراین و همچنین دوست داشتن دوستان جدید ، به راحتی شرکای مطالعه را پیدا خواهید کرد. هرگز قدرت کار تیمی را دست کم نگیرید. یادگیری با هم و تیمی یک روش عالی برای درک بیشتر مفاهیم و افزایش انگیزه است. شما مجبور نیستید با تکالیف یا دروسی که برایتان سخت است به تنهایی تقلا کنید ، زیرا همیشه شخصی در همسایگی شما هست که بتواند کمک کند. بنابراین با هم درس میخوانی و باهم به رفع اشکالات درسی میپردازید .
  • زندگی در خوابگاه دانش آموزی به این معنی است که می توانید به طور رایگان در کافه تریا غذا بخورید. همیشه غذاهای خوشمزه و تازه آماده برای صبحانه ، ناهار و شام وجود دارد. بنابراین شما وقت خود را صرف خرید غذا ، پخت و پز و شستشو نمی کنید مگر اینکه تصمیم بگیرید که در زندگی در خوابگاه – بدون وعده غذایی- را انتخاب کنید .
  • اقامتگاه کالج مکانی بسیار مدرن و راحت هستند. با زندگی در خوابگاه های دانش اموزی از امکاناتی چون WiFi و مناطق مشترکی که می توانید برای تماشای تلویزیون با دانشجویان دیگر ، اتاق های جهت لباسشویی و .. استفاده کنید ، بیشتر اتاق خواب ها دارای حمام اختصاصی می باشند.
  • اعتماد به نفس شما به طور طبیعی وقتی که یاد میگیرید به تنهایی ازخود مراقبت کنید ، مسولیت کارهایتان را به عهده بگیرید و مستقل باشید افزایش می یابد.

معایب زندگی در خوابگاه

  • سر و صدا. شما با سایر نوجوانان در یک ساختمان زندگی خواهید کرد. کادر حراست خوابگاه تمام تلاششان را به جهت ایجاد فضایی ارام برای شما انجام میدهند اما  خواه ناخواه سر و صدا به وجود میآید. این مسئله ممکن است گاهی اوقات هنگام نیاز به خوابیدن یا تمرکز روی کار آزار دهنده باشد.
  • با زندگی در خوابگاه دانش آموزی شما در کنار همکلاسی های خود زندگی می کنید که ممکن است عجیب باشد اگر عادت دارید همیشه در اتاق خود تنها باشید بدون حضور شخص دیگر یا دوست دارید بیشتر اوقات خود را در سکوت سپری کنید ، احتمالا خوابگاه های جای چندان مناسبی برای شما نخواهند بود.
  • اگرچه دوستان و هم کلاسی هایتان کنارتان هستند و دورتان شلوغ است ، اما اغلب در اتاق خود تنها خواهید بود که بعضی اوقات می توانید احساس تنهایی کنید و دلتنگ خانه شوید . اگر روحیه ای این چنینی دارید و دوست دارید دائم از حمایبت خانواده برخوردار باشید و عضوی از یک خانواده باشید اقامت خانگی برای شما بهتر است.
  • روتین می تواند کسل کننده باشد. از آنجا که شما در نزدیکی کالج زندگی می کنید ممکن است از دیدن همان افراد هر روز صبح در کافه تریا ، همان اتاق ها و حتی همان پیاده روی در محوطه دانشگاه به کلاس خسته شوید و محیط برای شما کسل کننده باشد.

در نهایت این شما هستید که انتخاب میکنید کدام محل را برای زندگی بیشتر با روحیاتتان سازگار است ، زندگی در خوابگاه دانش آموزی و یا زندگی با یک خانواده انگلیسی از حمایت کالج بلربیز در هر مورد برخوردار خواهید بود. همچنین اگر بعد از ورود به انگلستان قصد تغییر محل اقامت خود را داشتید کافیست درخواست خود را اعلام کنید. کار های انتقال شما از خوابگاه به اقامت خانگی یا برعکس یا حتی تغییر اتاق انجام میشود.

منبع: بلاگ بلربیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *