تورنتو بزرگترین شهر کانادا و پنجمین شهر پر جمعیت در آمریکای شمالی با تقریبا ۳ میلیون نفر جمعیت است. انتظار می رود که جمعیت آن تا سال ۲۰۲۵ به حدود ۸ میلیون نفر برسد. زندگی در تورنتو با فرصت های درخشانی برای مهاجران همراه است.

تنوع امتیاز ماست، شعار این شهر است. بر این اساس، این شهر یکی از متنوع ترین شهرهای جهان به لحاظ فرهنگی، زبانی، هنر و غذا به شمار می رود. تقریبا نیمی از جمعیت آن را مهاجران تشکیل می دهند.

یافتن شغل در تورنتو

مجله فروبس نام “قدرتمندترین شهرهای جهان به لحاظ اقتصادی” را فهرست کرده است و در این فهرست تورنتو بین ده رتبه اول جای دارد. بر اساس این مجله، شهرهای قدرتمندی مانند تورنتو به دلیل سایز اقتصاد خود، آینده درخشان پروژه ها و سرمایه گذاری، هزینه و کیفیت زندگی، سرمایه های عظیمی را به خود جذب می کنند. از نظر فروبس تورنتو در قلب یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان قرار گرفته است.

این شهر دارای یکی از بالاترین تجمع شرکت های خصوصی فناوری اطلاعات است. علاوه بر فناوری اطلاعات و قدرت مالی بالا، منابع طبیعی زیاد در اطراف شهر به رشد صنایع در آن کمک کرده است.

زندگی در تورنتو و یافتن خانه

حومه هایی مانند North York،Markham  وRichmond Hill  و Halton region (Oakville و Milton) مورد علاقه خانواده ها و یکی از جاهای خوب برای زندگی است.

دانشجویان مجرد مرکز شهر را ترجیح می دهند. در مرکز شهر، قسمت های Parkdale، St. James،  Regent Park و Moss Park دارای نرخ جرم بالاتری هستند. در شرق شهر، بخش هایی از Scarborough  نیز دارای نرخ جرم بالایی هستند.

اما در مجموع، نرخ جرم و جنایت در تورنتو نسبت به بسیاری از شهرهای آمریکای شمالی، شامل شهرهای کانادایی از جمله ونکوور، مونترال، ادمونتون و چند شهر دیگر پایین است. نرخ جرم و جنایت در این شهر مشابه کلگری و اتاواست.

زندگی در تورنتو

تحصیل در تورنتو

زندگی در تورنتو با مزیت تحصیل در مدارس و دانشگاه های خوب همراه است. دانشگاه تورنتو یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان، در رتبه ۲۳ جهان، است.

تورنتو دارای دو دانشگاه مهم دیگر نیز هست به نام های Ryerson  و York .

کالج هامبر نیز در این شهر قرار دارد. این کالج دارای بیش از ۱۸۰ رشته در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دوره های کارآموزی و فنی و حرفه ای است که در دانشکده های فناوری کاربردی، تجارت، هنرهای خلاقانه و نمایشی، علوم بهداشت، گردشگری، علوم انسانی، فناوری اطلاعات و علوم اجتماعی تدریس می شوند.

هزینه تحصیل در این کالج برای دانشجویان بین المللی بر اساس رشته متغیر است، اما چیزی در حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار در سال تمام می شود. این هزینه شامل بیمه درمانی دانشجو نیز هست. هزینه تحصیل در این کالج از دانشگاه های اروپایی و آمریکایی و نیز از دانشگاه های کانادایی ارزان تر است.

یکی از گزینه های خوب ادامه تحصیل در کانادا کالج هامبر در انتاریو است. انتاریو شهری زیبا با تعداد زیادی مهاجر و دانشجوی بین المللی است. از این رو، دارای فرهنگ پذیرش مهاجر و تفاوت های فرهنگی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید.

معلمان مدرسه و دانشگاه در انتاریو در بین پردرآمدترین مدرسان کانادا قرار دارند. متاسفانه، تعداد معلمان در این استان بیشتر از تقاضاست و یافتن شغلی در این زمینه آسان نیست. در واقع، معلمان کانادایی در بیشتر موارد به خارج از کشور مهاجرت می کنند تا تجربه بیشتری کسب کنند.

حمل و نقل

تورنتو یکی از معدود شهرهای آمریکای شمالی است که در آن شهروندان می توانند خودرو نداشته باشند و از این بابت مشکلی نیز احساس نکنند. این امر به دلیل وجود سیستم حمل و نقل عمومی بسیار قوی شهر است. این شبکه دارای مطمئن ترین شبکه از اتوبوس، خودروهای شهری و سیستم متروی زیرزمینی است. این وسایل حمل و نقل عمومی تقریبا هر جایی از شهر را پوشش می دهند و دسترسی را برای مردم آسان کرده اند. اتوبوس های جدیدی که خریداری شده اند، هیبریدی هستند و مانع از آلودگی هوا می شوند.

زندگی در تورنتو

امکان کرایه خودرو و دوچرخه نیز در سطح شهر وجود دارد.

دیدنی های تورنتو

باغ وحش تورنتو

در این مجموعه می توانید صدها حیوان از گونه های مختلف را ببینید که مشهورترین آنها پانداها هستند.

باغ ادواردز

یکی از زیباترین باغ های گل با انواع گل ها و درختان

جزایر تورنتو

این جزایز کوچک در غرب رودخانه انتاریو قرار دارند و امکان قایق رانی و گردش در سواحل شنا وجود دارد.

 برج CN

از بالای این برج می توانید چشم انداز خوبی از شهر داشته باشید یا از مکان ها و رستوران های آن استفاده کنید. از بالاترین نقطه آن می توانید آبشار نیاگارا و حتی نیویورک را ببینید.

بخش edge walk این برج حس لذت ماجراجویی و ترس را در خون شما تزریق می کند. با قدم زدن روی لبه مرتفع این بخش یک و نیم متری، می توانید شهر را زیر پای خود ببینید.

موزه سلطنتی اونتاریو

این موزه مجموعه ای از برترین آثار دنیا را از دوره های تاریخی متعدد گردآوری کرده است.

قصر کازا لوما

این قصر قرون وسطایی، متعلق به یکی از ثروتمندان کانادایی بوده است که برای اولین بار از آبشار نیاگارا کسب درآمد کرد. این قصر ۱۰۰ اتاقه به همراه سوئیت های زیبا، تونل ها، برج ها و باغ زیبا، شکوه اروپایی را به یاد بازدیدکنندگان خود می آورد.

منطقه تفریحی شهر

این منطقه تفریحی مشابه محله  Broadway نیویورک، با بزرگ ترین نمایش های تئاتر و کنسرت‌ها و رویدادهای موسیقی در شب به همراه انواع رستوران ها، هتل ها و فروشگاه هاست.

به طور خلاصه، زندگی در تورنتو از نظر تنوع غذایی، هنر، فستیوال، الگوی آب و هوایی، فرصت های شغلی و تحصیلی بی نظیر است. حومه شهر به مهاجران کمک می کند که ضمن پرداخت هزینه های کمتر، کمی از غوغای شهر دور شوند.

معایب زندگی در تورنتو

 • شهر و جمعیت روبه رشد
 • زمستان های بسیار سرد
 • ترافیک شدید
 • آلودگی (جز شهرهای پاک به شمار نمی رود)
 • هزینه بالای زندگی و اجاره خانه

مزایای زندگی در تورنتو

 • مدارس و دانشگاه های بسیار معتبر و مشهور
 • گزینه های تفریح و گردش بسیار زیاد
 • حومه شهر مناسب و خلوت
 • سیستم حمل و نقل قوی
 • فرصت های شغلی و پیشرفت
 • امکانات مالی و موقعیت های سرمایه گزاری خوب
 • تابستان گرم (برای برخی بیش از حد شرجی است)

در صورتی که هر گونه ابهامی در مورد مهاجرت به کانادا دارید با ما تماس بگیرید یا در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع:

https://www.livingin-canada.com/living-in-toronto.html

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *