زندگی در برایتون از قیمت خانه تا سایر هزینه های زندگی

زندگی در برایتون

ساحل شلوغ است و در آسمان مرغ های دریایی پرواز می کنند. همه اینها برایتون را به گزینه ای عالی برای زندگی تبدیل کرده است. مسکن از کیفیت خوبی برخوردار است و اگرچه ارزان نیست، اما قیمتش به قدری نیست که چند چمدان پول بخواهد. زندگی در برایتون به معنی گذر از بی نهایت کافه، رستوران، مرکز خرید در هنگام قدم زدن در پیاده رو بهشتی مرکز شهر است.

به طور طبیعی، برایتون تابستان ها خیلی شلوغ است. اما با گذر از این فصل، وقتی گردشگرها و مهمان ها به خانه های خود برگردند، شهر دوباره متعلق به خودش می شود.

رفت و آمد

رفت و آمد با قطار در ساعت های شلوغ روز به ویکتوریا یا پل لندن معمولا کمی کمتر از یک ساعت طول می کشد. اما در عین حال، به یاد داشته باشید که این مسیر به غیرقابل پیش بینی بودن مشهور است و اگر قصد رفت و آمد در این مسیر را دارید همیشه باید زمان بیشتری را در نظر بگیرید. بلیط های فصلی سالانه از ۳،۹۶۸ پوند شروع می شود.

وضعیت بازار مسکن

براساس آخرین شاخص قیمت خانه های انگلیس، متوسط ​​قیمت در برایتون ۳۶۵۳۳۳ پوند است. خریداران احتمالی باید مهارت مذاکره خود را تغییر دهند. این بازار بسیار حساس به قیمت است، بنابراین انتظار می رود که از چانه زنی و کاهش قیمت ها زنجیره ای ایجاد کند و مردم را به حرکت وادارد.

آپارتمان هایی با قیمت ۴۰۰۰۰۰ پوند یا کمتر، بیشترین تقاضا را دارند. خانه های بالای ۵۰۰،۰۰۰ پوند باید بیشتر در بازار صبر کنند. در واقع، مالکان املاک بزرگتر قادر به فروش ملک خود نیستند یا به قیمت مورد نظر خود نمی رسند.

خانواده هایی که به دنبال خانه هستند بهتر است از پارک پرستون (Preston Park)، در حومه شمالی شهر برایتون شروع کنند که نزدیک به سه ایستگاه است: مسیر لندن، پرستون پارک و خط اصلی برایتون. این منطقه آرام و حومه ای، دارای مدارس عالی از جمله مدرسه و مهدکودک Hertford و مدرسه خوب Varndean  برای بچه های بزرگ تر است.

این پارک دوست داشتنی که منطقه به نام آن شهره است، بزرگترین پارک با ۶۳ هکتار است. این محله دارای مغازه های محلی، بارها و کافه های مخصوص خود است، در حالی که مرکز شهر و ساحل فقط یک مایل و نیم از آن فاصله دارد. زندگی در برایتون با تحقق رویای سکونت در خانه های دوره ویکتوریایی تکمیل می شود. اینجا بخشی از شهر است که می توانید انتظار داشتن یک باغچه خوب و پارکینگ را داشته باشید. برای یک خانه چهار خوابه حدود ۵۵۰،۰۰۰ پوند برای یک آپارتمان در حدود ۳۰۰،۰۰۰ پوند بودجه نیاز دارید.

اگر نزدیک تر بودن به شهر گزینه شماست، Seven Dials هم با ۱۰ دقیقه فاصله از ایستگاه برایتون ارزش دیدن را دارد.

اگر نزدیکی به مرکز شهر برایتان مهم باشد، Seven Dials، با ۱۰ دقیقه پیاده روی از ایستگاه برایتون، ارزش بازدید را دارد. این منطقه دارای مغازه ها، رستوران ها و کافه های محلی است، در حالی که دارای خانه های دارای ایوان های سفید کلاسیک، خانه های ویکتوریایی با آجر قرمز و املاک باارزش دیگر است. بیشتر خانه های این منطقه به آپارتمان تبدیل شده اند و نزدیک بودن به ایستگاه امتیاز ویژه ای محسوب می شود. یک آپارتمان دو خوابه ۳۲۰،۰۰۰ پوند تا ۳۳۰،۰۰۰ پوند است. یک خانه چهار خوابه حدود ۵۵۰،۰۰۰ پوند است اما احتمالاً کوچکتر از خانه در پارک پرستون است.

زندگی در برایتون

مشاغل و صنعت

برایتون در حال تجربه یک رشد شدید در بخش دیجیتال است که در سال های اخیر با ثبت بیش از هزار شرکت دیجیتال ایجاد شده است.

صنعت در حال رشد دیگر در برایتون توریسم و گردشگری است که در طول تابستان رونق زیادی دارد و فعالان اقتصادی زیادی را به خود جذب کرده است. به خصوص این بخش از اقتصاد مناسب دانشجویان و دیگر افرادی است که به دنبال مشاغل پاره وقت هستند.

زندگی در برایتون با خلاقیت گره خورده است. بیش از یک پنجم مشاغل در برایتون جز مشاغل خلاق هستند. اگر جز افراد خلاق هستید، این شهر فرصت خوبی برای شما به وجود می آورد.

تفریح در برایتون

فستیوال های سالانه متنوعی در برایتون برگزار می شوند که هنری، خلاق و سرگرم کننده هستند. ترکیبی از موسیقی، درام، رقص، فیلم و ادبیات در آن دیده می شود.

کاخ برایتون پیر (Brighton Pier) از دیدنی های مشهور شهر است که در اینجا می توانید از انواع سرگرمی، سواری و مناظر چشم‌های اقیانوس لذت ببرید.

در مرکز شهر، کاخ تفریحی برایتون پاویلون (Brighton Pavilion) دیده می شود که برای پادشاه جورج چهارم ساخته شده بود. این کاخ توسط جان نش (John Nash) بازطراحی شده است.

در سال های اخیر، رستوران های متعددی در سراسر شهر افتتاح شده اند که باعث می شود برای خوردن یک غذای خوب هیچ وقت به زحمت نیافتید. برای خرید کردن، می توانید به مرکز خرید Churchill Square یا بوتیک های  North Laine سری بزنید.

آب و هوا

برایتون گرم و معتدل است. زندگی در برایتون با بارندگی بسیار زیاد همراه است. حتی در کم بارش ترین ماه سال نیز حجم بارش بالاست.  متوسط ​​دما در برایتون ۱۰ درجه سانتی گراد است و میانگین بارش در اینجا به ۶۹۷ میلی متر می رسد.

هزینه زندگی در برایتون

هزینه ماهانه زندگی یک خانواده چهارنفره بدون احتساب اجاره خانه در حدود ۲۲۰۰ پوند و هزینه زندگی یک نفر بدون اجاره خانه در حدود ۶۰۰ پوند است. به طور متوسط، هزینه زندگی در شهر برایتون نسبت به لندن حدود ۶۰ درصد ارزان تر است.

زندگی در برایتون زندگی در برایتون

دانشگاه ها و کالج های مشهور برایتون

دانشگاه مشهور ساسکس در این شهر قرار دارد که بین Stanmer Park  و  Falmerدر ۴ کیلومتری مرکز شهر واقع شده است. دانشگاه برایتون نیز در چند نقطه شهر پخش شده است و دیگر مرکز علمی مشهور شهر است.

کالج بلربیز شعبه برایتون یکی از بهترین گزینه های تحصیل در انگلستان برای دانشجویان بین سنین ۱۳ تا ۱۸ سال است.

تحصیل در بلربیز در واقع شامل تحصیلات سطح بالا در بریتانیا است که به صورت ویژه برای شما طراحی شده و مورد اعتماد دانشگاه ها است.

این کالج به دلیل موفقیت دانش آموزانش در ورود به دانشگاه های آکسفورد، کمبریج و دیگر دانشگاه های مهم به شهرت جهانی دست یافت. به همین دلیل، هر ساله تعداد بسیاری از افراد از سرتاسر جهان، خواهان اخذ پذیرش و ورود به این کالج برای ادامه تحصیل هستند.

منبع:

 

comparemymove

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *