زندگی در انگلستان :نکاتی که باید در مورد مردم و فرهنگ این کشور بدانید

blank

همانطور که می‌دانید آگاهی از فرهنگ کشور مقصد و تفاوتش با فرهنگ کشور شما قبل از ورود بسیار اهمیت دارد و زندگی در انگلستان نیز این قاعده مستثنی نخواهد بود. قائدتا شما تمایل ندارید در برخورد اول با دیگران با رفتارتان باعث سوتفاهم شوید. با موسسه کالج ملل همراه باشید.

زندگی در انگلستان

  • انگلیسی ها وقت شناس هستند. دیر بودن اصلا طبیعی نیست و نوعی گستاخی تلقی میشود. اگر فکر میکنید که احتمال دارد دیرتر از زمان تعیین شده حاضر شوید حتما از قبل اطلاع دهید. تاخیر داشتن حتی در مهمانی های شام ، خواه منزل یا مکان عمومی ، بی احترامی به میزبان است.
  • رعایت نوبت در صف های عمومی. در بعضی از کشورها عبور از صف ممکن است مسئله ی مهمی نباشد، اما اگر به حقوق دیگران احترام نگذاشته و نوبت را رعایت نکنید برخورد جدی از سمت مردم را خواهید داشت ، توقع نداشته باشید کسی این رفتارتان را نادیده بگیرد. ایستادن صبورانه در صف و رعایت نوبت ، یکی از رفتار های رایج مردم انگلستان در اجتماع است.
  • خواهش می کنم ، متشکرم ، متأسفم بخشی از مکالمات روزمره انگلیسی هاست. در نگاه اول ممکن است فکر کنید با چه مردم خشک و ریمی و سردی رو به رو خواهید بود – باید بگم تا حدودی همینطور است – اما با گذشت زمان خواهید دید که این ها فقط جزئی از مکالمات و تعارفات معمول هستند.
  • خوش آمد گویی: خوش امد گویی به دوستان یا اعضای خانواده به خصوص بانوان با بوسه ای کوچک روی گونه صورت میپذیرد اما اگر جز این افراد نیستید با دست دادن عادی به استقالتان خواهند امد.
  • انگلیسی ها احترام زیادی برای بزرگترها و افراد معلول قائلند. اگر در وسیله نقلیه عمومی هستید و فردی که معلول یا مسن تر است وارد میشود و صندلی خالی دیگری نباشد از شما انتظار میرود که صندلی خود را در اختیار ایشان بگذارید. اگر به نظر می رسد بزرگتر یا فردی که معلول است مشکلی دارد،پس بهتر است هنگام زندگی در انگلستان طبق فرهنگ مردم این کشور به این افراد کمک کنید.
  • حریم شخصی: مردم انگلیس حریم شخصی را ترجیح میدهند و شما هم باید بدانید که اجازه ندارید بیش از اندازه به افراد نزدیک شوید و از زندگی شخصیشان جویا شوید. حتی ممکن است چنین قصدی نداشته باشید اما چون این رفتار بین بومی های این کشور مرسوم نیست ممکن برخورد صمیمی شما را دخالت در نظر بگیرند. همچنین تغییرات زیادی در میمیک صورت انها در شرایط گوناگون دیده نمیشود ، در کل تمایلی به بروزاحساسات و هیجانات خود ندارند.
  • مردم انگلیس اغلب از تماس چشمی هم خودداری می کنند. آنها این عمل را آزاد دهنده و نوعی معضب شدن تلقی میکنند.
  • اگر به خانه یک شخص بومی انگلیس دعوت شده اید ، رایج است که یک هدیه مانند شکلات ، شراب یا گل به همراه داشته باشید.
  • شخصی که شما را به شام ​​دعوت کرده است هزینه شام را میپردازد. برای پرداخت سهم خود بحث نکنید ، متقابلا شخص را برا یشام دعوت کنید.

منبع : بلاگ Studying in UK

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *