زندگی با خانواده انگلیسی حین تحصیل در کالج بلربیز

زندگی با خانواده انگلیسی حین تحصیل

انتخاب محل اقامت یکی از سخت ترین تصمیماتی است که یک دانشجوی بین المللی حتی قبل از سوار شدن به هواپیما به انگلستان  میگیرد. خوابگاه ، اجاره منزل و یا زندگی با یک خانواده بومی گزینه های پیش روی تمامی متقاضیان تحصیل در خارج از کشور هستند، در این مقاله سعی کردیم به نکات مثبت و منفی زندگی با خانواده انگلیسی یا خانواده میزبان (Host family) بپردازیم :

زندگی با خانواده انگلیسی حین تحصیل

تمامی خانواده های میزبان در بلربیز تنها در صورت دارا بودن استاندارهایی که کالج در نظر گرفته از جمله امنیت دانش اموزان و راحتی و صمیمیت با دقت و ریزبینی بسیار زیادی انتخاب میشوند. آنها همیشه با آغوش باز از شما استقبال می کنند و هر آنچه را که لازم دارید فراهم می کنند. بلربیز همچنین اسکان Homestay Plus را برای دانشجویان زیر ۱۶ سال ارائه می دهد. خانواده های Homestay Plus درصد بیشتری از پشتیبانی و نظارت را برای تضمین امنیت و راحتی دانش آموزان جوان فراهم می کنند. از آنجا که کالج های بلربیز نیز مدارس شبانه روزی هستند می توانید زندگی در خوابگاه های دانش اموزی را انتخاب کنید

اقامت با یک خانواده میزبان در خارج از کشور گزینه محبوب برای دانشجویان بین المللی است. قبل از تصمیم گیری ، باید جنبه های مثبت و منفی آنرا در نظر بگیرید.

در اینجا برخی از جوانب مثبت و منفی زندگی با یک خانواده میزبان آورده شده است:

مزایای زندگی با خانواده انگلیسی در دوران تحصیل

۱- شما می توانید مهارت های زبانی خود را کامل کنید

زندگی با خانواده انگلیسی بهترین راه برای تقویت هرچه بهتر زبان انگلیسی ست. شما هیچ گزینه دیگری ندارید جز اینکه هر روز انگلیسی صحبت کنید. همه اصطلاحات  و عبارات عامیانه ای را که در مکالمات روزمره استفاده می شود و در هیچ کتابی آموزش داده نشده اند را به راحتی یاد خواهید گرفت. انگلیسی که در مدرسه می آموزید برای نیازهای آکادمیک و دانشگاهی شما کافی است ، اما ممکن است برای مکالمه روزانه به اندازه کافی مناسب نباشد ، بنابراین با حضور در یک خانواده انگلیسی در تمامی ساعات شبانه روز جز انگلیسی صحبت کردن راه دیگری نخواهید داشت و آنها علاوه بر میزبان شما بهترین معلمان شما نیز خواهند بود.

۲- آشنایی با فرهنگ

هرچقدر هم کتاب بخوانید و فیلم ببینید که درباره ی فرهنگ و نحوه زندگی افراد یا ملیت های مختلف کسب اطلاعات کنید باز هم تاثیرش در مقابله با تجربه شخصی بسیار کمتر است. زندگی با خانواده های بومی به شما این امکان را میدهد که شخصا اداب و رسوم و فرهنگ انها را دیده و حتی مثل آنها زندگی و عمل کنید.

۳- لازم نیست نگران کارهای خانه باشید

دیگر لازم نیست بعد از مدرسه و خستگی امتحانات نگران غذا و شستشوی لباس ها و سایر کار های خانه باشید. توجه خود را صرفا معطوف درس کنید. اگر به تنهایی زندگی میکنید در ایام امتحانات ممکن است به علت کمبود وقت تعداد وعده های غذایی شما به یک وعده برسد، بیشتر به غذاهای آملاده و فوری روی آورید یا حتی وقت شستن و اتوکششی لباس ها یا تمیز کردن منزل را نداشته باشید. به همین دلیل زندگی با یک خانواده میزبان برای والدینی که می خواهند فرزندانشان از غذای سالم و تازه تغذیه شوند ، لباس تمیز بپوشند و روی ملحفه های تازه شسته شده بخوابند ، یک انتخاب جذاب است.

۴- زندگی با خانواده انگلیسی اقتصادی تر است

زندگی با یک خانواده میزبان ما معمولاً ارزان تر از ماندن در خوابگاه ها است. شما ممکن است کمی بیشتر برای حمل و نقل هزینه کنید ، اما با آماده کردن وعده های غذایی مناسب هر شب ، لباس های شسته شده و اتاق هایی که اغلب بیشتر از اتاقهای خوابگاه استاندارد هستند ، از نظر هزینه بهتر به صرفه تر است.

۵- شما یک خانواده دور از خانه دارید

وقتی در خارج از کشور تحصیل می کنید ، فقط از یک مکان به جای دیگر حرکت نمی کنید ، از یک سبک زندگی به سبک زندگی دیگر حرکت می کنید. معمولاً یک سبک زندگی کاملاً متفاوت. شما دیگر با والدین و خواهر و برادرهای خود که از دیدن شما خوشحال هستند زندگی نمی کنید ، نمی توانید مواد لازم را برای طبخ غذای راحت خود پیدا کنید در ایم مواقع ، شما خواهان پشتیبانی دوچندان خواهید بود و خانواده میزبان هر زمان که نیاز به کمک داشته باشید در دسترستان خواهد بود.

مضرات زندگی با خانواده انگلیسی در دوران تحصیل

۱- فاصله تا مرکز شهر

بیشتر خانواده های میزبان در مناطق مسکونی که اغلب در حومه شهر است زندگی می کنند. برای رسیدن به مدرسه ۴۵ دقیقه با اتوبوس زمان میبرد ،  به علاوه ۱۵ دقیقه پیاده روی دیگر برای رسیدن به مدرسه. یعنی اگر کلاس شما ساعت ۹ صبح تشکیل میشود ، از ۷ صبح بیدار شده و ۸ حرکت کنید که به موقع در کلاس درس حاضر شوید. اما  اگر می خواهید پنج دقیقه قبل از شروع کلاس از رختخواب خارج شوید و توقع داشته باشید سر وقت به کلاس برسید ، زندگی در کنار یک خانواده میزبان برای شما مناسب نخواهد بود.

۲- ممکن است از حریم شخصی کمتری برخوردار باشید

حین زندگی با خانواده انگلیسی شما مطمئناً اتاق خود را خواهید داشت (مگراینکه هنگام ثبت نام اتاق مشترک را درخواست داده باشید). اما بقیه خانه (از جمله حمام ، آشپزخانه ، اینترنت و غیره) را با خانواده میزبان خود مشترکا استفاده خواهید کرد..

۳- حین زندگی با خانواده انگلیسی باید از قوانین خانه پیروی کنید

اگر خانواده میزبان شما عادت دارند ساعت ۶ عصر شام بخورند ، شما نیز باید تابع قوانین آن خانه باشید. خانواده میزبان شما ممکن است مجموعه ای از قوانین خانه را داشته باشد که کاملاً با آنچه شما آشنا هستید متفاوت باشد. دوری از روال زندگی که مطابق آن بزرگ شده اید و هماهنگی با شرایط جدید دشوار خواهد بود ، اما اگر تصمیم به زندگی با یک خانواده میزبان گرفتید ، باید برای آن آماده باشید. به علاوه اینکه اگر زیر ۱۸ سال هستید از نظارت بیشتری از سوی خانواده میزبان برخوردار خواهید بود.

۴- غذا

علاوه بر زبان جدید ، انسان های جدید ، رفتار و فرهنگ های جدید شما با غذاهای جدیدی نیز رو به رو خواهید بود. تفاوت های زیادی بین غذاهای ملیت های مختلف وجود دارد. اگر  رژیم غذایی خاصی را دنبال میکنید از قبل به خانواده میزبان خود اطلاع دهید ، انها همه تلاششان را برای طبخ غذای مورد نیاز شما خواهند کرد.

۵- ارتباط کمتری با دوستان خود خواهید داشت

اگر می خواهید دوستانتان را از آنجا دعوت کنید ، باید رضایت خانواده میزبان را جلب کنید . همچنین اگر در آن طرف شهر زندگی می کنند ارتباط با دوستانتان پس از مدرسه دشوار خواهد بود.

 

منیع : بلاگ بلربیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *