روش های مهاجرت به آمریکا ۲۰۲۱

روش های مهاجرت به آمریکا ۲۰۲۱

مهاجرت به آمریکا از روش های کاری، تحصیلی، ازدواج، سرمایه گذاری، شرکت در لاتاری آمریکا و … فراهم شده است. در این مقاله جدیدترین روش های مهاجرت به آمریکا ۲۰۲۱ را به شما معرفی می کنیم.

مهاجرت به آمریکا از طریق کار

یکی از بهترین روش های مهاجرت به آمریکا، ورود به دنیای کار است. ویزای کاری آمریکا به نسبت سرمایه گذاری، کم هزینه تر است. دقت کنید که نرخ بیکاری پایین یکی از امتیازات مثبت و مهم برای آمریکا محسوب می شود و این موضوع سبب می شود که افراد کار مناسب بر اساس رشته و سابقه کاری خود داشته باشند.

ویزای کاری آمریکا در چندین نوع است که هر یک شرایط خاص خود را دارد:

ویزای H1: این ویزا مدت زمان یک ساله دارد. شغل باید یک پیشنهاد کاری از کارفرما داشته باشد.

ویزای H1B: این ویزا مانند نوع قبل است اما اعتبار آن سه ساله ارزیابی می شود و در نهایت دریافت گرین کارت صورت می گیرد. برای اخذ این ویزا نیاز به حداقل مدرک لیسانس خواهد بود.

ویزای EB3: این ویزا برای کسانی است که در برنامه اسکیل ورکر آمریکا شرکت کرده اند و دارای موقعیت شغلی مناسبی هستند صادر می شود.

ویزای J1: این ویزا به افرادی اعطا می شود که برای تدریس و کار در فضای فرهنگی وارد آمریکا می شوند.

انواع ویزای P: انواع ویزای نوع پ برای افراد مشهور و هنرمندان است و همینطور ورزشکاران نیز می توانند از آن استفاده نمایند.

انواع ویزای R: این نوع ویزای برای افراد مبلغ فرهنگی و مذهبی صادر می شود.

ویزا های نوع L: این نوع از ویزاها برای خبرنگاران و اهالی فیلم و سینما گزینه خوبی است.

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

شما برای تحصیل در آمریکا نیاز به مدرک زبان دارید و فرد می بایست نمره زبان مورد نظر را از کالج یا دانشگاه اخذ گره باشد. این روش مهاجرتی در نهایت منجر به اخذ گرین کارت می شود اما نیاز به تبدیل ویزای تحصیلی به کاری و … است. انواع ویزای تحصیلی آمریکا وجود دارد که عبارت است از:

ویزای F1: ویزای F1 برای ورود به کالج و همینطور دانشگاه های آمریکا صادر می شود. این ویزا برای کسانی که متاهل هستند و همینطور همراهان وی با ضمیمه ویزای F2 صادر می شود.

ویزای B1: این ویزا برای دوره های آموزشی است که طول دوره کمتر از ۶ ماه دارند. دقت شود که این ویزا با ورود همراه مجاز نیست.

ویزای M1: نوع دیگر از ویزای تحصیلی آمریکا وجود دارد که برای دوره های فنی و حرفه ای صادر می شود. در صورتی که فرد همراه داشته باشد می تواند از ویزای همراه m2 استفاده نماید.

ویزای J1: نوع دیگری از ویزا وجود دارد که ۲ سال مهلت داشته و برای کسانی است که قرار است به قصد شرکت در فرصت های مطالعاتی وارد امریکا شوند.

روش های مهاجرت به آمریکا ۲۰۲۱

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در آمریکا یکی از بهترین روش هایی است که هم تابعیت کشور آمریکا را فراهم می سازد و موقعیت ورود همراه را بهتر از قبل دنبال می کند. وقتی سرمایه گذاری در آمریکا را انتخاب کنید و در نهایت ویزای EB5 را دریافت کنید می توانید به گرین کارت این کشور دسترسی داشته باشید. میزان سرمایه گذاری شما در یک پروژه مرکزی می بایست توسط دولت آمریکا تایید شود و رنج سرمایه گذاری شما باید از ۵۰۰ هزار دلار تا یک میلیون دلار باشد. در واقع سرمایه شما باید به میزانی باش که بتواند حداقل ده شغل در منطقه ایجاد نماید.

برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری نیاز است که طرح توجیه اقتصادی داشته باشید و همینطور نیاز است که هزینه ها و نحوه ایجاد شغل نیز مشخص شده است. سرمایه فرد سرمایه گذار در آمریکا می بایست در قالب های اشتغال، سرمایه گذاری فعالیت، کسب و کار مستقیم و غیر مستقیم و یا ارث و … باشد.

فرد سرمایه گذار نیاز به تهیه اظهارنامه مالیاتی دارد و این برگه می بایست به طور دقیق تنظیم شده باشد. سرمایه گذاری به معنی واقعی کلمه خطرپذیر و با ریسک بالایی همراه است و می بایست طرح توجیهی ابتدایی درستی همراه باشد.
در صورتی که طرح توجیهی سودآور باشد در مرحله اولیه صدور گرین کارت با اعتبار ۲ ساله همراه است.

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

از دیگر راه های مهاجرت به آمریکا ازدواج با یک شخص از تبعه آمریکا است. برای اقامت از این طریق نیاز به زمان حداقل یک الی یک سال و نیم است. مدارک زیر نیز می بایست تهیه شود:

۱- شخص باید نامه تمکن مالی داشته باشد.

۲- نیاز به نامه عدم سوء پیشینه است.

۳- مدارک هویتی و مجرد بودن باید ثابت شود.

۴- نیاز است که تاییدیه شخصی از تابعیت و پاسپورت این کشور فراهم شود.

۵- می بایست وقت سفارت اخذ شود.

۶- فرم های ارائه شده از سوی سفارت می بایست تکمیل شود.

پس از اینکه ویزای نامزدی را دریافت کردید ۹۰ روز زمان نیاز دارید تا بتوانید پروسه ازدواج را به ثبت برسانید. دقت کنید که در غیر این صورت در زمان ۱۸۰ روز می بایست کشور را ترک کنید. شما گرین کارت نمی توانید برای اخذ ویزا اقدام کنید و شخص باید حتماً پاسپورت آمریکا از سوی فرد درخواست دهنده داشته باشد.

شخصی که با یک فرد آمریکایی ازدواج می کند می تواند برای تابعیت این کشور درخواست لازم را ارائه دهد.

روش های مهاجرت به آمریکا ۲۰۲۱

مهاجرت به آمریکا برای هنرمندان

مهاجرت به آمریکا در زمینه های هنری نیز فراهم شده است:

ویزای نوع O1: برای کسانی است که توانایی های خاصی در زمینه های هنر و تجارت و اقتصاد دارند. ویزای نوع O1B: نیز وجود دارد که در زمینه های فیلمبرداری یا تلویزیون پیشرفت خوبی دارند.

ویزای O2: برای کسانی است که در زمینه های ورزشی فعالیت می کنند.

ویزای O3: این ویزا نیز برای کسانی است که به عنوان همراه قصد مهاجرت دارند.

دقت کنید که روش های مهاجرت به آمریکا ۲۰۲۱ به نسبت سال گذشته در راستای روش های تحصیلی گزینه مناسب تری خواهد بود. البته که وضعیت مهاجرت به آمریکا می تواند قالب های خاص خود را داشته باشد و کسانی که قصد مهاجرت دارند باید بتوانند مهارت خوبی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *