رفتار با مهاجران در آمریکا: آیا به عنوان یک ایرانی پذیرفته می شوم؟

در ایالات متحده آمریکا، نرخ بیکاری نسبت به متوسط جهانی بسیار پایین است.

برای بررسی رفتار با مهاجران در آمریکا، باید موارد مختلفی را در نظر گرفت. ایالات متحده آمریکا کشور پهناوری می باشد. رفتار با مهاجران در آمریکا وابسته به پارامتر ها و عوامل مختلفی است. اما به طور کلی می توان گفت، در ایالات متحده آمریکا، رفتار با مهاجرین مناسب است. در این کشور قانون های مختلف  وجود دارد. بیشتر از انتخاب های شخصی و سلایق، در ایالات متحده آمریکا، قانون حکم فرما می باشد. می توان رفتار مردم و  دولت ایالات متحده را با مهاجران از یکدیگر تفکیک کرد. رفتاری که با مهاجران در نهاد های رسمی می شود؛ متفاوت از رفتار مردم آمریکا است.

رفتار مردم آمریکا با مهاجران

در بررسی رفتار با مهاجران در آمریکا، ابتدا رفتار مردم ایالات متحده را مورد بررسی قرار می دهیم. کشور آمریکا ترکیب جمعیتی بسیار متنوعی دارد. در نتیجه ممکن است، رفتار های متفاوت با مهاجران صورت بگیرد. اما به طور کلی، رفتار مردم آمریکا با مهاجران را می توان، مثبت ارزیابی کرد. البته این مسئله یک قاعده کلی نیست. ممکن است بعضی از مردم ایالات متحده آمریکا، با مهاجران رفتار مناسبی نداشته باشند. بلکه رفتار آن ها کاملا نامناسب و ناراحت کننده باشد. عوامل و پارامتر های موثر در نحوه رفتار مردم  آمریکا با مهاجران را مورد بررسی قرار می دهیم.

فرهنگ مردم آمریکا

یکی از عوامل موثر رفتار با مهاجران در آمریکا، فرهنگ مردم این کشور است. پارامتر های زیادی بر فرهنگ مردم یک کشور، تاثیر گذار است. موقعیت جغرافیایی، یکی از مهم ترین این عامل ها است. در ایالات متحده  آمریکا، مردم هر ایالت دارای فرهنگ بومی متفاوت از ایالت های دیگر هستند. در نتیجه رفتار مردم هر شهر با مهاجران متفاوت است. آموزش های عمومی در آمریکا برای رفتار مثبت با مهاجران و سایر افراد تاکید دارد. همچنین در این کشور در خصوص مفهوم صلح و آزادی تاکید می شود. به همین دلیل رفتار با مهاجران در آمریکا از گذشته تا به امروزه بهتر شده است. در واقع  مردم آمریکا چندان دخالتی در امور زندگی دیگران،  حتی همسایگان خود نمی کند. در نتیجه میزان برخورد های مردم با یکدیگر به میزان قابل توجه ایی کاهش یافته است. به دلیل وجود این فرهنگ در ایالات متحده آمریکا، افراد مهاجر  به ایالات متحده چندان با کنجکاوی مردم این کشور مواجه نمی شود. به همین دلیل با احساس آرامش و آسودگی، زندگی خواهند کرد. البته آمریکایی ها، در کنار این فرهنگ های مثبت، دارای فرهنگ های منفی نیز هستند. بعضی از مردم آمریکا، هنوز دارای روحیه منفی نژاد پرستی هستند. نژاد پرستی به عنوان  یک فرهنگ در وجود بعضی از مردم آمریکا، نهادینه شده است. در نتیجه مهاجران ممکن است؛ با برخورد های نژاد پرستانه بعضی از مردم آمریکا، مواجه شوند. البته این رفتار های نژاد پرستانه به شدت در ایالات متحده آمریکا رو به کاهش است. اما به غیر از فرهنگ عوامل موثر دیگری نیز وجود دارد.

یکی از عوامل موثر رفتار با مهاجران در آمریکا، فرهنگ مردم این کشور است.
یکی از عوامل موثر رفتار با مهاجران در آمریکا، فرهنگ مردم این کشور است.

جایگاه اجتماعی در ایالات متحده

یکی دیگر از عوامل موثر در مورد رفتار با مهاجران در آمریکا، جایگاه اجتماعی مردم آمریکا است. تمام افراد در آمریکا، جایگاه اجتماعی برابری ندارند. در نتیجه مهاجران، از همه آن ها رفتار های یکسان نمی بینند. مهاجرین از همه مردم ایالات متحده،  بازخورد های مشابه دریافت نمی کنند. مردم آمریکا که از جایگاه اجتماعی بالاتری برخوردار هستند؛ حتی به ظاهر، رفتارهای بهتری با مهاجران دارند. این مسئله دلیل های مختلفی دارد. افرادی با جایگاه اجتماعی بالا در جامعه برای حفظ و مراقبت از جایگاه خود، باید با مهاجران رفتار مناسبی داشته باشند. اما آدم های با جایگاه اجتماعی پایین در جامعه آمریکا، زیر ذره بین نیستند. در نتیجه می توان گفت هر طور مایل هستند با مهاجران رفتار می کند. به همین دلیل احتمال رفتار های نامناسب از جانب این افراد بیش تر است. اما عوامل موثر در  رفتار با مهاجران فقط مربوط به مردم آمریکا نمی شود. شخصیت و جایگاه مهاجران نیز در رفتاری که با آن ها می شود؛ موثر است.

 شخصیت فرد مهاجرت کننده به ایالات متحده آمریکا

شخصیت فرد مهاجرت کننده به آمریکا نیز در نحوه برخوردی که با او می شود بسیار موثر است. شما در صورت مهاجرت به آمریکا، اگر فرهنگ و رفتاری مشابه با آمریکایی ها داشته باشید؛ برخورد های مناسب تر و بهتری می بیند. به عنوان مثال افرادی که از دوران دانش آموزی به ایالات متحده آمریکا مهاجرت می کنند؛ با فرهنگ آمریکایی، به طور کامل آشنایی دارند. احتمالا برخورد های منفی با این افراد، در آینده بسیار کم تر است. البته دانش آموز ها در ابتدای ورود  به مدارس آمریکا، ممکن است رفتار نا مناسب مشاهده کنند. این مشکل پس از مدتی بر طرف خواهد شد. همچنین افرادی که انعطاف پذیری بیشتری در برخورد ها و رفتار های خود دارند، در آمریکا زندگی بهتری خواهند داشت. این مسئله یک قاعده کلی است.  هر کس در زندگی خود رفتار مناسب و بهتری داشته باشد برخورد های مناسب و بهتری را دریافت می کند.

جایگاه اجتماعی افراد مهاجر

جایگاه اجتماعی افراد مهاجر نیز، در برخورد و رفتاری که با او می شود؛ کاملا موثر است. دانشجو های دانشگاه های معتبر آمریکا، از جایگاه اجتماعی بالایی برخوردار هستند. رفتار مردم ایالات متحده با دانشجو های مهاجر بسیار مثبت است. مردم ایالات متحده آمریکا به دانشجو های مقاطع بالای تحصیلی مانند دکترا، احترام می گذارند. همچنین موقعیت شغلی افراد مهاجر، در برخورد هایی با آن ها می شود؛ موثر است. افراد  متخصص دارای جایگاه اجتماعی بالاتری هستند. در نتیجه احتمال برخورد نامناسب با آن ها کم تر از سایرین است.

برخورد نهاد های رسمی دولت آمریکا با مهاجران

در اداره ها و نهاد های رسمی آمریکا، معمولا به خوبی با مهاجران برخورد می شود. البته مهاجران غیر قانونی نباید انتظار رفتار مناسب از طرف ایالات متحده آمریکا داشته باشند. البته بعضی از مامور های دولت ایالات متحده آمریکا، ممکن است رفتار نامناسب با مهاجران داشته باشند. این مسئله ممکن است در همه جا اتفاق بیافتد. در بعضی از اداره های دولتی، نسبت به مهاجران حساسیت های وجود دارد. در این اداره ها، رفتار های سختگیرانه ایی با مهاجران می شود. و اگر مهاجران دچار خطا و جرم در آمریکا شوند؛ برخورد ها و رفتار پلیس این کشور با آن ها چندان مناسب نیست.

اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید، پیشنهاد می کنیم مقاله روش های مهاجرت به آمریکا ۲۰۲۱، را مطالعه کنید. اگر در فکر اقامت بعد از تحصیل در آمریکا هستید هم مقاله مرتبط با این موضوع را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین می توانید مقالات شرکت در لاتاری آمریکا ۲۰۲۲ و آنچه باید بعد از قبولی در لاتاری آمریکا انجام داد را مطالعه کنید. همچنین این مقاله در وب سایت Expat Insider به شما کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *