راهنما دانشجویان در انگلستان : نکاتی برای دانشجویان بین‌المللی در انگلیس

blank

هزاران دانشجوی بین المللی در انگلستان وجود دارد و این تعداد دائما در حال افزایش است. به همین دلیل ما تصمیم گرفته ایم تا چند نکته به عنوان راهنما دانشجویان در انگلستان ارائه دهیم و آنها را برای شگفتی هایی که در این مقصد تحصیلی تجربه خواهند کرد ، آماده کنیم به علاوه ، اطمینان حاصل کنیم که آنها کاملاً برای هر چیزی که ممکن است به وجود بیاید آمادگی دارند. اگر شما هم دانشجوی بین المللی در انگلستان هستید با موسسه کالج ملل همراه باشید و موارد زیر را به خاطر داشته باشید.

راهنما دانشجویان در انگلستان

طبق آخرین آمار به دست آمده ، حدود ۴۵۸٫۵۲۰ دانشجوی بین المللی در دانشگاه های انگلستان مشغول به تحصیل هستند. دولت انگلستان تخمین زده است که در سال ۲۰۱۹ این آمار با  ۱۶٪ افزایش  رو به رو بوده است، پس تنها شما نیستید که کشور و خانوهده خود را برای تحصیل ترک میکنید ، بسیاری دیگر از افراد قبلاً این موضوع را پشت سر گذاشته اند ، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید اینست که نکات ما را دنبال کنید و از تجربیات هم سن و سالان خود در مسیری که قدم برداشته اید استفاده کنید.

در اینجا چند نکته برای دانشجویان بین المللی در انگلستان آورده شده است:

  1. راهنما محل اقامت دانشجویان در انگلستان

در ابتدا یک ایده کلی درباره اینکه مایل به زندگی در کدام منطقه هستنید داشته باشید این کار باعث می شود دامنه انتخاب گزینه ها کمتر شود و سریعتر محل اقامت را پیدا کنید. میتوانید به راحتی با جستجو در اینترنت شروع کنید، قیمت ها را ببینید با مکان ها دیگر مقایسه کنید و همچنین تعداد زیادی از انجمن های آنلاین دانشجویی وجود دارد که می توانید از افرادی که همین موارد را برای مشاوره طی کرده اند ، سؤال کنید.

همچنین باید بررسی کنید که وضعیت خوابگاه های دانشجویی چگونه است. معمولاً مکانهای کافی برای هر دانشجو در خوابگاههای دانشگاه وجود ندارد ، اما خوابگاههای خصوصی وجود دارد که با توجه به بودجه ای که دارید میتوانید به آن مراجعه کنید . پیشنهاد ما این است که در صورت نبود خوابگاه  ، خوابگاه خصوصی را در الویت قرار دهید و سپس به فکر اجاره منزل باشید ، زیرا به نسبت کرایه منزل ارزان تر هستند و شرایط مشابه خوابگاه دانشجویی را ارائه میدهند.

البته بخاطر داشته باشید که قیمت اجاره در مرکز شهر نسبت به حومه شهر بالاتر است. اما حتی اگر مسکن را در حومه شهر انتخاب کنید ، گزینه های حمل و نقل عمومی در دسترس است که می توانید از یک مکان به مکان دیگر استفاده کنید. به عنوان مثال ، یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر لندن ماهانه حدود ۱۶۴۶ پوند برای شما هزینه خواهد کرد. در همین حال ، می توانید همان آپارتمان در حومه شهر را با قیمت حدود ۱،۱۸۵ پوند پیدا کنید.

در نهایت شما هستید که با توجه به بودجه خود اقدام به انتخاب محل اقامت میکنید.

  1. نکاتی درباره ایمنی دانشجویان بین المللی در انگلستان

امنیت در انگلستان به شدت بالاست. به طور کلی ، انگلیس یک کشور امن است و در بین ۴۵۳ کشور در رده ۴۵ امن ترین کشور قرار دارد. همچنین در فهرست صلح جهانی ۲۰۱۹ با آرامش بسیار زیادی روبرو شده است. با این حال ، درست مانند سایر کشورها به طور کلی ایمن ، همیشه مواردی وجود دارد که باید درباره آنها احتیاط کنید. چند نکته ایمنی که هنگام ورود به انگلستان باید به خاطر داشته باشید عبارتند از:

شماره های اضطراری: هنگام ورود به انگلیس ، اگر می خواهید با آمبولانس ، آتش نشانی و پلیس تماس بگیرید ، به سادگی با شماره ۹۹۹ یا ۱۱۲ تماس بگیرید.

از بیمه خدمات درمانی : قبل از عزیمت به انگلیس ، بیمه درمانی دریافت کنید.

سرقت ، کیف قاپی: کیف قاپی در مکانهای شلوغ یا مراکز شهر بسیار متداول است. حتماً مراقب اطراف خود باشید و در صورت مشاهده هرگونه رفتار غیرمعمول ، احتیاط کنید.

از قدم زدن در خیابان های تاریک و خالی خودداری کنید: حتماً به هنگام تنهایی، به خصوص در طول شب ، از پیاده روی خیابان های تاریک و خالی خودداری کنید. از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

  1. راهنما استفاده دانشجویان از حمل و نقل عمومی در انگلستان

اکثر مردم در انگلستان از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند. عموماً ایمن ، کارآمد و جامع است. شما می توانید از وسایل مختلف حمل و نقل عمومی مانند سیستم راه آهن  و قطار و مترو، اتوبوس ها یا تاکسی های دارای مجوز استفاده کنید

سیستم ریلی: در لندن یکی از وسایل نقلیه پرکاربرد برای مسافرت از طریق ایستگاه های زمینی یا زیرزمینی است. سیستم راه آهن در انگلیس قدیمی ترین سیستم نقلیه در جهان است.

اتوبوس ها: همچنین می توانید از اتوبوس ها به عنوان راهی مناسب برای کاهش بودجه سفر استفاده کنید و از تماشای مناظر زیبا لذت ببرید.

تاکسی: اگر قصد جا به جایی از یک مکان به مکان دیگر در مسافت های کوتاه را دارید، یا می خواهید سریعتر به جایی بروید تاکسی جایگزین آسان تری است، به خاطر داشته باشید که همیشه از تاکسی های درای مجوز دولت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *