دوره فاندیشن (Foundation) یا دوره ای لول (A Level): کدام را انتخاب کنم?

blank

دوره ای لول (A Level) و دوره فاندیشن (Foundation) هر دو مورد توجه دانشگاه های انگلستان هستند. پس چگونه باید انتخاب کنیم ؟ عوامل بسیاری از جمله سن ، تحصیلات وسابقه تحصیلی نمرات ، مهارت های زبان انگلیسی و اهداف شغلی در نظر گرفته می شود.

چگونه دوره صحیحی را برای شما پیدا کنیم ؟

همه ما می دانیم که برای ورود به دانشگاهای برتر ، صرفاً داشتن نمرات خوب ملاک نیست. علاوه برمهارت های دانشگاهی، باید که مهارت های کلیدی و علاقه واقعی به موضوع انتخابی خود را نشان دهید. از جمله راه‌های کسب این مهارت‌ها شرکت در دوره‌ فاندیشن (Foundation) و یا ای لول (A Level) است. با وجود تعدد و تنوع رشته ها و مسیرهای تحصیلی، تصمیم گیری برای انتخاب بهترین دوره دشوار است ، اما نگران نباشید ، ما در اینجا برای کمک به شما هستیم.

دوره ای لول (A Level)

مدرک A Level  همانند دوره فاندیشن (Foundation) مورد تایید دانشگاه های انگلستان ، ایالات متحده و استرالیا می باشد. بنابراین پس از اتمام این دوره گزینه های زیادی جهت انتخاب رشته و مقصد برای ادامه تحصیل پیش روی شماست.

دوره فاندیشن (Foundation)

دوره های Foundation مخصوص دانشجویان بین المللی طراحی شده است. برنامه یک ساله ما شامل پشتیبانی از مهارت های زبان انگلیسی و مطالعه است تا شما را برای تحصیل در دانشگاه آماده کند.دوره فاندیشن (Foundation) توسط بیش از ۷۰ دانشگاه انگلستان پذیرفته شده است ، بنابراین مسیر فوق نیز گزینه های زیادی را جهت انتخاب پیش روی شما میگذارد.

دوره ای لول (A Level)دوره فاندیشن (Foundation)
مورد تایید تمامی دانشگاه های انگلستانمورد تایید بیش از ۷۰ دانشگاه انگلستان
شناخته شده ی دانشگاه های استرالیا و ایالت متحدهشناخته شده ی دانشگاه های منتخب اروپا استرالیا و ایالت متحده
معمولا یک برنامه ۲ سالهبرنامه یک ساله
حداقل سن ۱۵٫۵ سالحداقل سن ۱۶٫۵ سال
یا معادل آن IELTS 5.5یا معادل آن IELTS 4.5
برنامه غنی سازی ما را ارایه میدهدبرنامه غنی سازی ما  را ارایه میدهد

هنگام انتخاب بین دوره فاندیشن (Foundation) و دوره ای لول (A Level) ، مهم است که به موضوع مدرک مورد نظر خود و الزامات دانشگاه هایی که مورد علاقه شما هستند نگاه کنید.

برنامه دانشگاه خود را درخشش دهید

بررسی های اخیر نشان می دهد که دانشگاه ها به دنبال بسیاری از مهارت های کلیدی هستند که کارفرمایان آینده نیزخواهان آن هستند که این مهارت‌ها هم در دوره فاندیشن و هم در دوره ای لول وجود دارند از جمله:

  • تفکر انتقادی و مستقل
  • کار گروهی
  • تجربه حرفه ای
  • مهارتهای اجرایی
  • مهارت های ارتباطی
  • انگیزه
  • تفکر عملی

بنابراین چه دوره ای لول (A Level) یا دوره فاندیشن (Foundation) را انتخاب کنید ، مهم است که مهارت هایی را در خارج از کلاس ایجاد کنید تا به برنامه دانشگاه خود کمک کنید. ما در کالج بلربیز یک برنامه غنی سازی ارائه می دهیم تا به شما در توسعه این توانایی ها و موارد دیگر کمک کند. همچنین مشاورین ما در مورد نحوه استفاده از تجارب غنی سازی خود هنگام نوشتن اظهارنامه شخصی و آماده سازی برای مصاحبه ، شما را در جریان مراحل درخواست دانشگاه راهنمایی خواهند کرد.

هر کدام از دوره‌های فاندیشن (Foundation) و دوره ای لول (A Level) برای شما مناسب باشد ، ما در کنار شما خواهیم بود تا راهنمایی های لازم را در مورد آنچه دانشگاه ها به دنبال آن هستند و چگونه می توانید به اهداف خود برسید، راهنمایی کنیم. کافی است تنها فرم مشاوره را از این لینک تکمیل کنید تا مشاورین موسسه کالج ملل در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

منبع : وبلاگ کالج بلربیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *