۶ دلیل برای مهاجرت نکردن به کانادا

معرفی n دلیل برای مهاجرت نکردن به کانادا

کانادا کشوری قدرتمند در راستای فضای اقتصادی و شغلی است و بسیاری افراد رویای مهاجرت به کانادا را در سر می پرورانند. اما همیشه مهاجرت سختی های خاص خودش رو دارد. پیش از این ۱۰ دلیل برای مهاجرت کردن به کانادا را برشمردیم. اما در این مقاله قصد داریم برخی مشکلات در این زمینه را هم با شما مطرح کنیم. قصد ما از تهیه این مقاله، اطلاع رسانی دقیق برای یک مهاجرت هوشمندانه به کانادا است. با ۶ دلیل برای مهاجرت نکردن به کانادا همراه ما باشید.

تسلط نداشتن به زبان یکی از ۶ دلیل برای مهاجرت نکردن به کانادا

یکی از اصلی ترین مشکلاتی که در مهاجرت به کانادا برای شما رخ می دهد، این است که نتوانید مکاتبات روزمره خود را به نتیجه برسانید! این موضوع به طور کلی شرایط سختی ایجاد می کند. نیاز است که تا حد کمی به زبان مردم این کشور تسلط داشته باشید. برای فدرال نیاز به تسلط به زبان انگلیسی دارید و برای کبک نیز می بایست مدرک زبان فرانسه داشته باشید. دقت کنید که تسلط به زبان سبب می شود که توانایی در مکاتبات روزمره را داشته باشید و از آن برای رسیدن به رویکرد خوب زندگی استفاده کنید.

نداشتن تخصص کافی

در لیست ۶ دلیل برای مهاجرت نکردن به کانادا یکی از موضوعات بسیار دردسرساز این است که معمولاً مدرک تحصیلی شما تطابقی با استانداردهای کانادا ندارد! این موضوع در راستای تخصص کاری نیز رویت می شود و به نوعی کانادا مدرک شما را برای کار و تخصص قبول نمی کند. بسیاری از شرکت های کانادایی با استاندارد آمریکایی کار می کنند و مدرک و تخصص ایران در این زمینه قابل قبول نخواهد بود.

مثلاً مهندسان می بایست برای استخدام یک سری آمار و ارقام را بلد باشند و یا تکنسین ها نیز می بایست رویکرد درستی نسبت به رشته های تخصصی این کشور داشته باشیند.

قوانین حاکم بر بازار کار

کسی که قرار است در کانادا زندگی و کار کند باید قوانین حاکم بر بازار کار را بلد باشد، می بایست تفاوت لازم در روابط اداری را یاد بگیرد. نیاز است که تفاوت در روش های حسابداری را به خوبی بلد باشد.می بایست بتواند روش های مدیریت متفاوت را بررسی کرده باشد. تفاوت عمده در پرداحت حقوق و مزایای شغلی در این کشور وجود دارد که باید به آن تسلط داشته باشید. از سوی دیگر در کانادا حقوق زنان و مردان در محیط کار مساوی است و این موضوع یکی از مواردی است که در ابتدا کار در این کشور را با مشکل روبرو می کند.

مثلا یکی از ۶ دلیل برای مهاجرت نکردن به کانادا این است که شما حتی برای یک کار معمولی نیز باید دوره های فنی و تخصصی آن را گذرانده باشید. کسی که قرار است در کانادا فروشنده باشد نیاز است که دوره آن را گذرانده باشد و حتی فردی که قرار است کارهای فنی منزل را انجام دهد نیز می بایست این پروسه را پشت سر بگذارد همه این موارد می تواند دلیل مهاجرت نکردن به کانادا باشد و دردسر خاص خود را داشته باشد.

معرفی n دلیل برای مهاجرت نکردن به کانادا

بی اعتمادی کارفرمایان

کارفرمایان کانادایی اغلب افراد بومی یا به غیر بومی ترجیح می دهند و جذب نیرو همیشه از بومی ترین افراد آغاز می شود. تسلط به کار و داشتن تجربه کاری در بازار این کشور بسیار مهم است. شما برای اینکه بتوانید در شرکت ها استخدام شوید، نیاز به معرف دارید و این موضوع اهمیت زیادی دارد و باید به آن دقت کنید. از سوی دیگر یک سری مشکلات زندگی برای کسانی که به تازگی به این بخش مهاجرت کردند نیز وجود دارد. بر اساس قوانین موجود در کانادا تبعیض در این کشور ممنوع اعلام شده است و بسیار تاکید می شود که جذب نیرو می بایست به صورت گزینشی باشد اما هنوز هم کارفرمایان ترجیح می دهند که از نیروی کار مسلط و بومی استفاده کنند.

هزینه زندگی بالا

شاید هزینه زندگی در کانادا به نسبت یک سری کشورهای پیشرفته دنیا کمتر باشد اما برای ایرانیان قطعاً هزینه بالایی در بر می گیرد. دانشجویان بین المللی در این کشور با هزینه زندگی بالایی دست و پنجه نرم می کنند و این موضوع سبب می شود که ادامه زندگی در کانادا با مشکل روبرو شود. از سوی دیگر پس از تحصیل نمی توان انتظار داشت که سریعاً جذب بازار شوید و این موضوعات سبب می شود که یک فرد در هزینه های زندگی خود دچار مشکل شود. هزینه زندگی بالا خود بخشی از ۶ دلیل برای مهاجرت نکردن به کانادا است و اگر پشتوانه مالی خوبی ندارید بهتر است عجله نکنید!

مشکل نداشتن اعتماد به نفس

عدم اعتماد به نفس در برقراری ارتباط با مردم در لیست مشکلاتی است که در کانادا دیده می شود. به طوری که مهاجر نمی تواند با مردم و شرکت ها و کارفرمایان ارتباط مستقیمی داشته باشد و این موضوع به دلیل تغییر محیط و فرهنگ به یکباره است. این مشکل به طور کلی مقطعی و کوتاه مدت بوده و فرد باید خود را با شرایط وقف دهد. دقت کنید که اگر مشکل ارتباط دارید بهتر است از کانادا منصرف شوید!

شانس کاریابی ضعیف

یکی از ۶ دلیل برای مهاجرت نکردن به کانادا این است که مثلاً ۳۰۰ نفر برای یک شغل فرم پر می کنند اما فرصت مصاحبه تنها به ۵ نفر خواهد بود! مثلاً ۳۰ رزومه بررسی می شود و ۱۰ نفر انتخاب می شوند و سایر افراد شانس خود را از دست می دهند. شانس کاریابی ضعیف در کانادا از مشکلاتی است که اگر به دقت به آن توجه نشود ممکن است دردسر زیادی ایجاد نماید.

معرفی n دلیل برای مهاجرت نکردن به کانادا

کلام آخر

کانادا کشوری قدرتمند است و در اقتصاد و پیشرفت آن شکی نیست، از سوی دیگر دنیای تحصیل و کار نیز در کانادا با رشد همراه است اما اگر حرفی برای گفتن ندارید عملاً در مهاجرت به کانادا به جز ضرر مالی چیزی نصیبتان نمی شود. ممکن است بخواهید یکبار شانس خود را امتحان کنید، اما اگر دقت کافی نداشته باشید این کشور برای شما دردسرساز می شود و اندک پس اندازی که دارید نیز از بین می رود.
در این مقاله شش دلیل برای مهاجرت نکردن به کانادا را توضیح دادیم تا مزایا و معایب با هم مورد بررسی قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *