دبیرستان بادول کانادا دروازه‌ای به سوی آرزوهای دانش‌آموزان

دبیرستان بادول

اگر به دنبال یک مدرسه بین المللی شبانه روزی برای فرزندتان هستید و نگران آینده تحصیلی و امنیت او هستید، دبیرستان بادول گزینه ای است که تمام این مزایا را در کنار یکدیگر دارد. این دبیرستان در شهر ونکورر و در فاصله ۲۰ دقیقه ای شمال شرقی آن واقع شده است.

مشخصات

این دبیرستان مخصوص ۱۵ سال تا ۱۸ سال است و جز دبیرستان های شبانه روزی مختلط محسوب می شود. در این دبیرستان پایه های هشتم تا دوازدهم و نیز دوره پیش دانشگاهی برگزار می شود.

این دبیرستان در سال ۱۹۹۱ تاسیس شد و پس از آن طی چند سال به مرکز توجه دانش آموزان سراسر جهان بدل شد. به دلیل رشد سریع، در سال ۲۰۰۳ پردیس جدیدی به آن اضافه شد که امکانات بیشتری را در اختیار دانش آموزان قرار می داد. در بیستمین سالگرد تاسیس این مدرسه، پردیس آن تکمیل شده و فضاهای بیشتری به آن الحاق شد به نحوی که ظرفیت آن را به ۵۰۰ دانش آموز نزدیک کرد.

دبیرستان بادول به عنوان یک رهبر در بین مدارس شبانه روزی کانادا شناخته شده و جمعیت متنوع دانش آموزان که از دانش آموزان بومی و بین المللی تشکیل می شود، آن را به یک مکان هیجان انگیز برای یادگیری، مطالعه، بازی و ایجاد خاطرات تبدیل کرده است.

دبیرستان بادول

 

مزایای تحصیل در دبیرستان بادول

 • تحصیل در یکی از دبیرستان های ممتاز کانادا
 • تنوع بالای فرهنگی به دلیل وجود دانشجویان از سراسر جهان
 • محیط تحصیلی شاد و علمی
 • تحصیل در کنار تفریح و سرگرمی
 • دریافت مدرک تحصیلی معتبر در سراسر جهان
 • آینده درخشان تحصیلی در مراکز علمی دانشگاهی سراسر جهان

امکانات و تجهیزات دبیرستان بادول

امکانات زیادی در پردیس این مدرسه برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است. از جمله:

 • باشگاه بدن سازی مجهز
 • استخر سرپوشیده
 • کافه
 • کلاس های مجهزتر
 • و خوابگاه ها
 • زمین تنیس
 • سالن های کنفرانس
 • اتاق های موسیقی
 • کتابخانه
 • و اتاق های کامپیوتر

کلیه نقاط این دبیرستان مجهز به سیستم WIFI  است. کافه تریای آن دارای بام سبز زیبایی است و در تمام روزهای هفته با ارائه غذاهای سالم و بین المللی به دانش آموزان سرویس می دهد.

دوره های تحصیلی دبیرستان بادول

این دبیرستان در سه دوره آموزش های خود را ارائه می کند:

دوره جونیور که شامل دوره هشتم و نهم می شود. در این دوره دانش آموزان تحصیل در سیستم آموزشی کانادا را فرا می گیرند و ضمن تقویت مهارت های خود برای سال های آینده آماده می شوند. کلاس های علوم پایه، زبان شناسی، هنر، فیزیک، زبان انگلیسی، جامعه شناسی، ریاضی، علوم، تجارت، زبان فرانسوی، بهداشت فردی، فیزیک، موسیقی و هنر های تجسمی در این دوره تدریس می شوند.

دوره های سینیور که برای پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم است. در این دوره دانش آموزان برای ورود به دانشگاه آماده می شوند. درون زبان انگلیسی، ریاضی، حساب، دیفرانسیل، انتگرال، جامعه شناسی، علوم، زیست شناسی، شیمی، فیزیک، هنر و کامپیوتر تدریس می شود. همچنین، برخی از دروس انتخابی هستند که دانش آموزان در گذراندن آن به صورت انتخابی عمل می کنند.

علاوه بر دوره های فوق، در این دبیرستان کلاس های آموزش سرآشپزی، نجات غریق، استعدادیابی شغلی و ورزش های گوناگون نیز در روزهای شنبه برگزار می شود که به آینده بهتر دانش آموزان کمک می کند.

گذراندن دوره زبان انگلیسی در دبیرستان بادول

در این دبیرستان به عنوان دوره تخصصی و به عنوان زبان دوم برای دانش آموزانی که تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارند، دوره های زبان تدریس می شود.

دوره های زبان انگلیسی از سال هشتم تا یازدهم برگزار می شوند و به سطوح مختلف تقسیم می شوند. در این دوره مهارت های نوشتن، خواندن، شنیدن، مکالمه همراه با کار گروهی، تحقیق و نقد تدریس می شوند.

اخد پذیرش دبیرستان های کانادا

برای اخذ پذیرش دبیرستان بادول باید فرم های درخواست را به موسسه ارسال کنید. ترم های تحصیلی در ماه های سپتامبر، ژانویه و آپریل شروع می شوند. از این رو باید حداقل ۵ ماه قبل درخواست خود را ارسال کنید تا مورد بررسی قرار گیرد.

ثبت نام در این مدرسه نیازمند دارا بودن نمره آیلتس و تافل نیست. با این حال، دانش آموز باید در آزمون داخلی دبیرستان شرکت کرده و توانایی خود را در زبان انگلیسی به اثبات برساند.

هزینه تحصیل در دبیرستان های شبانه روزی کانادا

هزینه تحصیل در این مدارس برای شهروندان و ساکنان کانادا رایگان است. اما دانش آموزان بین المللی باید هزینه ای را بپردازند که البته کمتر از مدارس اروپایی و انگلیسی است.

با این حال، هزینه ای که شما پرداخت خواهید کرد در سال های پس از تحصیل و با یافتن یک شغل در کانادا کاملا با سود همراه خواهد بود. تحصیل در این مدارس پذیرش در بهترین دانشگاه های کانادا و سایر دانشگاه های خوب سراسر جهان را میسر می کند و مسیر زندگی فرد را به سمت خوشبختی و رفاه هموار می کنند.

برای تحصیل در دبیرستان بادول و استفاده از خدمات آن شامل هزینه حضانت، برنامه های فوق برنامه شامل باشگاه، کامپیوتر، بیمه درمانی، لباس های فرم و کتاب ها باید چیزی در حدود ۳۵ هزار دلار در سال پرداخت کنید. از این مقدار ۳۰۰ دلار هزینه ارسال درخواست است که غیرقابل بازگشت است.

اقامت و خوابگاه های بادول

دبیرستان بادول دارای شش خوابگاه به نام های courage house، discovery house، spirit house، unity house، legacy house، و harmony house است. به محض ورود دانش آموز به دبیرستان به او در یکی از این خوابگاه ها اتاقی داده می شود. زندگی در کنار سایر دانش آموزان به او مهارت های زندگی در یک جامعه چند فرهنگی را می آموزد. دانش آموزان در کنار یکدیگر به مهارت های حل مسئله، پذیرش دیدگاه های مختلف و متفاوت، پذیرش فرهنگی، درک لزوم عدم تبعیض اجتماعی، همکاری و تعامل، و حفظ احترام تمام افراد جامعه مجهز می شوند.

اتاق های خوابگاه ظرفیت پذیرش بین ۲ تا ۴ دانش آموز را دارند. خوابگاه های دختران از پسران مجزاست و دانش آموزان تحت نظارت مشاوران و ناظران خوابگاه قرار دارد. اتاق ها منظره فوق العاده ای از طبیعت ونکوور را پیش روی دانش آموزان باز می کنند و اتاق ها کاملا مجهز هستند.

در عین حال، امکان اقامت دانش آموز به صورت homestay نیز وجود دارد. در این مدل، دانش آموز در خانه یک خانواده کانادایی زندگی خواهد کرد که از نظر مدرسه مجاز بوده و شرایط پذیرش دانش آموز را دارا هستند. برای اقامت در این خانه، به دانش آموز اتاق اختصاصی داده می شود. سایر امکانات باید با صاحب خانه بررسی شود.

دبیرستان بادول از مدارس شبانه روزی محبوب و بسیار معتبر کاناداست که دروازه ورود به دانشگاه های معتبر کانادایی و اروپایی به شمار می رود. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

منبع:

https://bodwell.edu/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *