دانشگاه لنکستر و هر آنچه باید در مورد اخذ پذیرش آن بدانید

دانشگاه لنکستر

اگر به فکر تحصیل در انگلستان هستید گزینه های زیادی پیش روی شما قرار دارد. دانشگاه های انگلستان از اعتبار بالایی برخوردارند که آن را به کشوری ایده آل برای مهاجرت تحصیلی تبدیل می کند. یکی از این مراکز تحصیلی، دانشگاه لنکستر است که یکی از امن ترین مراکز از نظر تحصیل و زندگی است. در این دانشگاه، دانشجویان بین‌المللی فراوانی وجود دارند که از سراسر جهان به این دانشگاه آمده اند.

پیشینه دانشگاه و رتبه بندی علمی آن در بین دانشگاه های انگلستان

این دانشگاه در سال ۱۹۶۴ تاسیس شده است و یکی از ۱۰ دانشگاه برتر انگلستان به شمار می رود. محل آن در لنکشایر و در شمال غرب انگلستان قرار دارد.

از نظر رتبه بندی، این دانشگاه جز محبوب ترین دانشگاه های انگلستان است و در سال ۲۰۱۸ در جایگاه دهم در بین دانشگاه های انگلستان قرار گرفت.

با این حال، جدول رتبه بندی دانشگاه ها معیار کاملی برای انتخاب محل تحصیل نیست و باید شرایط دیگر خودتان را نیز در نظر بگیرید.

این دانشگاه در راهنمای دانشگاه های خوب ساندی تایمز و تایمز به رتبه ششم در سال ۲۰۱۹ دست یافت. همچنین، از نظر راهنمای دانشگاه گاردین در سال ۲۰۲۰ در رتبه هفتم قرار دارد.

مشخصات دانشگاه

این دانشگاه دارای ۸ پردیس است و حدود ۱۳ هزار دانشجو را از انگلستان و سراسر جهان در خود جای داده است. ظرفیت اکثر کالج ها حدود هزار نفر است و هر یک به طور مجزا دارای انواع امکانات رفاهی و تفریحی برای دانشجویان از جمله خوابگاه خودگردان، باشگاه، رستوران و سایر تسهیلات اجتماعی است.

محیط دانشگاه لنکستر و شهر لنکستر جز امن ترین مکان های انگلستان است و از این نظر دانشجویان می توانند با آرامش زندگی کنند. صدها میلیون پوند صرف بازسازی­ پردیس دانشگاه‌ شده است که در آن به ساخت خوابگاه های جدید و بازسازی خوابگاه های پیشین، همچنین احداث یک‌ کتابخانه جدید اقدام شده است. این کتابخانه دارای ۲۷ اتاق مطالعه گروهی است که قابلیت رزرو دارد. همچنین کتابخانه دارای لپ‌ تاپ‌ و تجهیزات پرینت، اسکن و کپی است. محیط دانشگاه مجهز به اینترنت پرسرعت است.

رشته های تحصیلی در دانشگاه لنکستر

این دانشگاه رشته های متنوعی را در مقاطع مختلف کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می کند. روش تدریس در این دانشگاه بر پایه آموزش مهارت در کنار آموزش علمی است که باعث می شود دانشجویان نمرات بالایی کسب کنند و پس از آموزش نیز تجربه کافی برای دوره ورود به بازار داشته باشند. رشته های این دانشگاه عبارتند از: ‎حسابداری، ‎تبلیغات و بازاریابی، ‎معماری، زیست شناسی، ‎مدیریت تجارت، ‎شیمی، ‎علوم کامپیوتر، ‎جرم شناسی،  ‎طراحی، ‎ درام و تئاتر، ‎محیط زیست و حفاظت، ‎اقتصاد، ‎زبان انگلیسی و‎علوم محیطی.

مزایای تحصیل در دانشگاه لنکستر

 • یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان برای آموزش و پژوهش
 • امکانات دانشگاهی مدرن
 • آزمایشگاه ها و تجهیزات پژوهشی پیشرفته
 • کتابخانه وسیع و مجهز
 • برگزاری رویدادهای علمی و فرهنگی متنوع
 • باشگاه ورزشی
 • رتبه علمی بالا در بین دانشگاه های جهان و انگلستان
 • حمایت آموزشی از دانشجویان
 • رضایت بیش از ۹۰ درصد از دانشجویان از تحصیل در لنکستر
 • دارای امکانات خوابگاه
 • اساتید برجسته و کیفیت آموزشی بالا

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش

 • حداقل سن ۱۷ سال
 • نمرات عالی در دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • نمره خوب در برخی از دروس به خصوص ریاضی
 • سطح بالایی از دانش انگلیسی به ویژه برای اخذ پذیرش در رشته های مهندسی، محاسبات، ریاضیات، علوم زیست شناسی و آمار
 • حداقل نمره ۵ برای آیلتس

هزینه تحصیل در انگلستان

تحصیل در دانشگاه لنکستر با هزینه ای در حدود ۱۷ هزار پوند برای رشته های غیرپزشکی همراه است که این میزان برای رشته های پزشکی به ۲۸ هزار پوند می رسد.

دانشجویان در طول هفته حدودا ۲۰۰ پوند هزینه می کنند. برای تمام سال اولی ها خوابگاه در نظر گرفته می شود.

بورسیه تحصیلی

برای تحصیل در دانشگاه لنکستر می توانید از بورس های مختلفی استفاده کنید. یکی از آنها بورس تحصیلی دو هزار پوندی است. این بورس به کسانی تعلق می گیرد که در دوره A-level دارای سه A بوده اند. این بورسیه فقط به دانشجویان سال اول تعلق می گیرد.

تحصیل در دوره A-level در دبیرستانی که بهترین سبک آموزشی را ارائه می دهد و با دانشگاه های معتبری در سراسر انگلستان در ارتباط است، می تواند دریافت پذیرش و البته بورسیه را تضمین کند.

یکی از این مراکز، کالج بلربیز است. تحصیل در دوره A-level در بلربیز راهی برای ورود به برترین دانشگاه هاست. مراکز کالج بلربیز در شهرهای برایتون، لندن، آکسفورد و کمبریج واقع شده اند. برای انتخاب هر یک باید به رشته ای که در آینده مایل به تحصیل در آن هستید، توجه داشته باشید. برای مثال، کالج بلربیز در شهر لندن به صورت تخصصی دانشجویان را برای ورود به رشته های حسابداری، کسب وکار، اقتصاد، سیاست و روانشناسی در معتبرترین دانشگاه های دنیا آماده می کند. کالج بلربیز کمبریج نیز ارائه دهنده دوره های پیشرفته ای برای ورود به رشته های پزشکی، دندانپزشکی و مهندسی است.

کالج بلربیز با بیش از ۷۰ دانشگاه در انگلستان، از جمله دانشگاه لنکستر همکاری می کند که بیش از هر کالج بین المللی دیگری در بریتانیاست. این در واقع بهترین فرصت را پیش روی دانشجویان قرار می دهد تا با داشتن امکان تحصیل در برترین دانشگاه های انگلستان آینده روشنی را برای خود رقم بزنند. به همین دلیل است که هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان کالج بلربیز را برای تحصیل انتخاب می کنند.

دوره های متنوعی در این کالج برگزار می شود، از جمله دوره A-level. با گذراندن این دوره و دریافت گواهینامه زبان انگلیسی، دانشجو می تواند به طور مستقیم وارد سال اول دوره کارشناسی در برترین دانشگاه های انگلستان شود. کالج بلربیز هر ساله تعداد قبولی های زیادی برای دانشگاه های آکسفورد و کمبریج دارد.

همچنین، در این مرکز دوره های فاندیشن نیز برگزار می شود. طی سال ها، کالج بلربیز دانشجویان دوره فاندیشن را به صدها دانشگاه در سراسر بریتانیا فرستاده است. دوره های فاندیشن در این کالج به نحوی طراحی شده اند که مهارت های تحصیل آکادمیک و دوره های انگلیسی مورد نیاز دانشجویان را ارائه می کنند تا بتوانند وارد دوره های تحصیل در دانشگاه شوند. با گذراندن این دوره ها دانشجویان بین المللی می توانند با زندگی، زبان و روش های تدریس در بریتانیا آشنا شده و برای شروع تحصیل در برترین دانشگاه های انگلستان آماده شوند.

در این مطلب تلاش کردیم شما را با دانشگاه لنکستر به عنوان یکی از دانشگاه های همراه با کالج بلربیز آشنا کنیم. اگر سوال یا ابهامی در این زمینه برای شما باقی مانده است، با ما تماس بگیرید.

منبع:

https://www.lancaster.ac.uk/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *