دانشگاه لافبورو و هر آنچه باید از اخذ پذیرش و تحصیل در آن بدانید

دانشگاه لافبورو

انتخاب مرکز علمی برای تحصیل در انگلستان کار ساده ای نیست، چراکه این کشور دارای دانشگاه های معتبر و شناخته شده زیادی است. یکی از آنها دانشگاه لافبورو است. در این مطلب به بررسی این دانشگاه و شرایط تحصیل در آن به عنوان یکی از دانشگاه های همکار با کالج بلربیز می پردازیم.

این دانشگاه در سال ۱۹۰۹ به شکل یک موسسه علمی در زمینه فنی، علمی و هنری تاسیس شد. با گذشت بیش از یک قرن از تاسیس آن، در حال حاضر دارای ۱۹ کالج است. این دانشگاه از نظر علمی و صنعتی جز مراکز شناخته شده انگلستان است و در کنار آن در زمینه ورزش نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. فاصله لافبورو تا لندن ۹۰ دقیقه با قطار است. همچنین، شهرهای لستر و نوتینگام در نزدیکی لافور هستند که از جمله شهرهای کوچک و جذاب انگلستان به شمار می آیند.

شرایط اخذ پذیرش دانشگاه لافبورو

  • داشتن دانش زبان و نمره آیلتس حداقل ۶٫۵ و حداقل ۶ برای هر مهارت
  • داشتن نمره A برای درس ریاضی برای اخذ پذیرش در برخی رشته ها
  • نمره خوب در دوره دبیرستان و کارشناسی
  • تمکن مالی
  • مدارک شخصی به همراه ترجمه آنها

پس از ارسال درخواست، فرم شما به همراه اطلاعات مربوط به توانایی های دانشجو برای رشته مورد نظر به دقت مورد ارزیابی قرار می گیرد. برای برخی از رشته ها لازم است نمونه کار ارائه دهید و در مصاحبه شرکت کنید.

در روند پذیرش، دانشگاه از اطلاعات زمینه ای در مورد شرایط و صلاحیت های علمی دانشجو استفاده می کند تا تشخیص دهد که کدام دانشجویان توانایی کسب موفقیت در تحصیلات عالی را دارا هستند.

ارسال فرم درخواست تنها تا ۳۱ آگوست زمان دارد.

امکانات تحصیلی

همانطور که گفتیم این دانشگاه در زمینه ورزشی بسیار قوی عمل کرده است و فارغ التحصیلان مشهور زیادی در زمینه ورزشی دارد. این دانشگاه دانشجویان زیادی در تیم المپیک داشته است و تا به حال مدال های ورزشی زیادی کسب کرده است.

دانشگاه لافبورو دارای سال ورزشی مجهز، استادیوم فضای باز و یک استخر ۵۰ متری است. مدرسه ملی کریکت و تنیس، یک باشگاه ژیمناستیک و یک باشگاه پیشرفته دو میدانی از دیگر امکانات ورزشی این دانشگاه هستند. امکانات ورزشی این دانشگاه به قدری پیشرفته است که از آن برای آمادگی تیم های المپیک نیز استفاده می شود.

ورزش برای این دانشگاه به قدری جایگاه بالایی دارد که اقدام به بازگشایی تنها مرکز ورزشی معلولان در انگلستان کرده است. برای توسعه امکانات ورزشی این دانشگاه ده ها میلیون پوند هزینه شده است و برنامه های کمک هزینه ورزشی متعددی برای دانشجویان ورزشکار حرفه ای در نظر گرفته شده است. بنابراین، اگر در یک رشته ورزشی دارای مهارت های زیادی هستند و امکان گرفتن مدال در مسابقات ورزشی برای شما وجود دارد، دانشگاه لافبورو می تواند بهشت شما باشد.

کتابخانه ای با بیش از نیم میلیون جلد کتاب و صدها هزار منبع آنلاین از دیگر امکانات این دانشگاه به شمار می رود.

دانشگاه لافبورو

خوابگاه های دانشجویی

دانشگاه لافبورو دارای بیش از ۱۶ خوابگاه دانشجویی است که در آنها تمام امکانات ورزشی و آموزشی تامین شده است. برای دانشجویان کارشناسی تا سال دوم، امکان رزرو خوابگاه وجود دارد.

رشته های تحصیلی در دانشگاه لافبورو

رشته های متنوعی در این دانشگاه تدریس می شوند، از جمله:

مهندسی هوانوردی، مواد خودرو، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، جرم شناسی، فیزیک مهندسی، ادبیات انگلیس، ریاضیات، جغرافیا، علوم ورزشی، محیط زیست، ارتباطات گرافیکی، تاریخ و روابط بین الملل، زیست شناسی، علوم کامپیوتر، تجارت و اقتصاد، مدیریت، مهندسی مکانیک، برق و ساخت، بازاریابی و مدیریت، سیاست و مطالعات بین المللی، روان شناسی، مهندسی رباتیک، مکاترونیک و کنترل، جامعه شناسی، ورزش، تمرین و علوم سلامت، ورزش، مربیگری و تربیت بدنی، فناوری ورزشی، برنامه ریزی شهری، معماری و برنامه ریزی شهری

هزینه تحصیل

شهریه تحصیل در این دانشگاه از حدود ۱۷ هزار تا ۲۵ هزار پوند بسته به رشته تحصیلی را شامل می شود. این شهریه کل هزینه ثبت نام، تدریس و آموزش و نیز دسترسی به بسیاری از امکانات دانشگاه لافبورو از جمله کتابخانه و IT را پوشش می دهد. در صورتی که زندگی خارج از خوابگاه را انتخاب کنید باید ماهانه هزینه ای در حدود هزار تا ۱۵۰۰ پوند را نیز علاوه بر آن در نظر بگیرید. هزینه تهیه کتاب ها، لوازم التحریر و تجهیزات IT شخصی، هزینه شرکت در برخی از برنامه های دانشگاه، مانند هزینه تجهیزات ایمنی آزمایشگاه، سفرهای کوتاه علمی و امثال این را نیز باید به صورت جدا پرداخت کنید.

کالج بلربیز

تحصیل در کالج های انگلستان می تواند اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر آن را تسهیل کند. تحصیل در دوره های A-level این کالج می تواند مسیر شما را در تحصیل در انگلستان ساده تر کند و اخذ اقامت پس از آن را برای شما ممکن سازد.

مراکز کالج بلربیز در شهرهای برایتون، لندن، آکسفورد و کمبریج واقع شده اند. برای انتخاب هر یک باید به رشته ای که در آینده مایل به تحصیل در آن هستید، توجه داشته باشید. برای مثال، کالج بلربیز در شهر لندن به صورت تخصصی دانشجویان را برای ورود به رشته های حسابداری، کسب وکار، اقتصاد، سیاست و روانشناسی در معتبرترین دانشگاه های دنیا آماده می کند. کالج بلربیز کمبریج نیز ارائه دهنده دوره های پیشرفته ای برای ورود به رشته های پزشکی، دندانپزشکی و مهندسی است.

کالج بلربیز با بیش از ۷۰ دانشگاه در انگلستان، از جمله دانشگاه لافبورو همکاری می کند که بیش از هر کالج بین المللی دیگری در بریتانیاست. این در واقع بهترین فرصت را پیش روی دانشجویان قرار می دهد تا با داشتن امکان تحصیل در برترین دانشگاه های انگلستان آینده روشنی را برای خود رقم بزنند. به همین دلیل است که هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان کالج بلربیز را برای تحصیل انتخاب می کنند.

دوره های متنوعی در این کالج برگزار می شود، از جمله دوره A-level. با گذراندن این دوره و دریافت گواهینامه زبان انگلیسی، دانشجو می تواند به طور مستقیم وارد سال اول دوره کارشناسی در برترین دانشگاه های انگلستان شود. کالج بلربیز هر ساله تعداد قبولی های زیادی برای دانشگاه های آکسفورد و کمبریج دارد.

همچنین، در این مرکز دوره های فاندیشن نیز برگزار می شود. طی سال ها، کالج بلربیز دانشجویان دوره فاندیشن را به صدها دانشگاه در سراسر بریتانیا فرستاده است. دوره های فاندیشن در این کالج به نحوی طراحی شده اند که مهارت های تحصیل آکادمیک و دوره های انگلیسی مورد نیاز دانشجویان را ارائه می کنند تا بتوانند وارد دوره های تحصیل در دانشگاه شوند. با گذراندن این دوره ها دانشجویان بین المللی می توانند با زندگی، زبان و روش های تدریس در بریتانیا آشنا شده و برای شروع تحصیل در برترین دانشگاه های انگلستان آماده شوند.

در این مطلب تلاش کردیم شما را با دانشگاه لافبورو به عنوان یکی از دانشگاه های همراه با کالج بلربیز آشنا کنیم. اگر سوال یا ابهامی در این زمینه برای شما باقی مانده است، با ما تماس بگیرید.

منبع:

topuniversities

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *