داروسازی در آمریکا: همه آنچه نیاز دارید بدانید

blank

در طول تاریخ طب مدرن، داروسازان به طور مداوم وظیفه دارند درک عمیقی از داروها و روش‌های درمانی ایجاد کنند تا کیفیت زندگی میلیون‌ها انسان را بالا ببرند. بازار دارویی که در حال حاضر ۳۰۰ میلیون دلار ارزش دارد، در زمینه‌های تحقیق، توسعه، آزمایش و توزیع به طور پیوسته در حال رشد و گسترش است و اشتغال بیشتری برای داروسازان واجد شرایط ایجاد می‌کند. راهنمای زیر روند گسترده تبدیل شدن به یک داروساز مجاز را نشان می‌دهد در حالی که آخرین حقایق و ارقام مربوط به داروسازی در آمریکا را نیز شامل می‌شود. با ما همراه باشید.

یک داروساز چه کاری انجام می‌‌دهد؟

۱٫     مبانی شغل داروساز

داروسازان در خط مقدم هستند؛ بدین صورت که اطمینان حاصل می‌کنند که افراد، داروها و درمان‌های مناسب را با رعایت تمام مسائل بهداشتی دریافت ‌کنند. همکاری همزمان با پزشکان، شرکت‌های دارویی و مردم، باعث شده است که داروسازان مسئولیت زیادی برای اطمینان از اقدامات ایمن دارویی داشته باشند. برای این مسئولیت، سال‌ها تحصیلات نیاز است تا اطمینان حاصل شود که آن‌ها، مهارت و دانش لازم را برای کار در این زمینه کسب کرده‌اند. چه مستقیم از دبیرستان وارد شوید و چه در حال تحصیل در مقطع متوسطه باشید، راه‌های زیادی برای داروسازان مشتاق که آماده کار سخت هستند وجود دارد.

۲٫     نگاهی عمیق به شغل داروسازی

پس از مراجعه بیمار به پزشک خود و دریافت نسخه دارویی یا داروی تأیید شده دیگری، داروسازان وظیفه دارند این نسخه‌ها را تحویل دهند. اگرچه به نظر می‌رسد این یک مبادله مستقیم باشد، اما داروسازان باید از دانش گسترده خود در مورد دوز دارو، تنظیم، آلرژی‌ها و واکنش‌های شیمیایی برای هر فردی که با نسخه به آن‌ها مراجعه می‌کند استفاده کنند. بهداشت عمومی، ارتقاء سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها نیز از موضوعات مهم داروسازی در آمریکا است. آن‌ها برای دستیابی به آگاهی بیشتر در زمینه سلامت، با دستیاران، تکنسین‌ها و عموم مردم همکاری می‌کنند. داروسازان را می‌توان در محیط‌های مختلف یافت؛ از داروخانه‌ها و مراکز خصوصی گرفته تا بیمارستان‌ها و مراکز مراقبت طولانی مدت.

تحصیل در آمریکا

رشد شغلی و حقوق و دستمزد داروسازان

متوسط حقوق و دستمزد یک داروساز در سراسر آمریکا در سال ۲۰۱۶، از ۱۲۱،۵۰۰ دلار بیشتر شد؛ اگرچه افرادی که نقش پیشرفته‌تری را دارا هستند یا سال‌ها تجربه دارند می‌توانند حتی دستمزد بالاتری نیز بدست آورند. این امر در مورد داروسازانی که در ایالت‌های مختلف تمرین می‌کنند نیز صادق است. برای آگاهی از حقوق صدک ۱۰، ۵۰ و ۹۰ داروسازان سراسر کشور از نقشه زیر استفاده کنید.

الزامات پذیرش دانشکده داروسازی در آمریکا

هنگام ورود به حرفه داروسازی -که اغلب به آن PharmD می‌گویند- دانش‌آ‌موزان باید مجموعه‌ای از شرایط پذیرش را داشته باشند. در حالی‌که برخی از دپارتمان‌ها وظیفه دارند دانشجویان یک دوره کامل کارشناسی را به پایان برسانند، برخی دیگر تنها می‌خواهند که تمام کلاس‌های پیش‌نیاز با رضایت کامل به پایان رسیده باشد. برای آگاهی از اولویت در این زمینه، با کالج آینده خود مشورت کنید.

نمرات، به‌ویژه در کلاس‌هایی که مستقیما به داروشناسی مربوط می‌شوند، یک مولفه مهم هستند. بیشتر مدارس حداقل به معدل کلی ۳٫۰ نیاز دارند اما ممکن است انتظارات بیشتری برای کلاس‌های شیمی و زیست‌شناسی وجود داشته باشند.

از سال ۲۰۱۶، ۸۵ درصد از کل برنامه‌های داروسازی، دانشجویان را ملزم به موفقیت در آزمون پذیرش کالج داروسازی می‌کند. این آزمون شامل پنج بخش است که عبارت‌اند از:

  • نوشتن
  • فرآیندهای بیولوژیکی
  • فرآیندهای شیمیایی
  • قرائت
  • استدلال

برای تکمیل ۱۹۲ سوال چند گزینه‌ای و متنی با زمان قرائت ۳۰ دقیقه، ۱۷۵ دقیقه وقت در اختیار شما قرار می‌گیرد. اکثر برنامه‌ها به دانشجویانی نیاز دارند که بین صدک ۴۰ و ۵۰ نمره بگیرند. سایر مولفه‌های پذیرش شامل دو تا سه توصیه نامه، زندگی‌نامه (رزومه) و به طور بالقوه مصاحبه با دپارتمان مربوطه در دانشکده است.

تمرکز شغلی داروسازی در آمریکا

اگر چه ممکن است افراد خارج از این رشته از نقش‌های متنوع موجود در زمینه داروسازی آگاهی نداشته باشند، اما مسیرها و زمینه‌های شغلی متعددی وجود دارد که یک داروساز احتمالی می‌تواند صلاحیت‌های موردنیاز در جهت رسیدن به آن‌ها را کسب کند. در مطلب زیر برخی از زمینه‌های جذاب کاری داروسازی را بررسی می‌کنیم.

فارماکوپیدمیولوژی (PHARMACOEPIDEMIOLOGY)

افراد حرفه‌ای در این زمینه، از درک خود از الگوها و علل بیماری‌ها استفاده می‌کنند و آن را برای کشف چگونگی استفاده از داروها و تأثیر آن‌ها بر انسان به کار می‌برند. بیشتر داروسازان در این تخصص به تحقیق در زمینه موضوعات مختلف مشغول هستند. این موضوعات عبارت‌اند از ایمنی، اثربخشی داروها، درک اندازه‌گیری داروها و مدیریت ریسک.

اقتصاد داروسازی در آمریکا (PHARMACOECONOMICS)

اقتصاددانان در داروسازی وظیفه دارند مطالعاتی را برای ارزیابی اجزای بالینی و اقتصادی صنعت داروسازی در آمریکا ایجاد کنند. تحقیقات آن‌ها به طور مکرر سازمان‌های دارویی و تصمیم گیرندگان را در زمینه مراقبت‌های بهداشتی آگاه کرده و آن‌ها را در این زمینه به خوبی ارزیابی می‌کند. برخی از موضوعاتی که ممکن است توسط این متخصصان ارزیابی شود شامل ارزیابی اقتصادی سایر روش‌های درمانی یا داروهای جایگزین خارجی، تحقیق در مورد میزان مایل بودن بیماران برای پرداخت هزینه داروها و درک اهمیت داروهایی برای افزایش کیفیت زندگی می‌شود.

علم پیری‌شناسی (GERONTOLOGY)

افرادی که مایلند دانش خود را در زمینه داروسازی با درک تأثیرات بیولوژیکی، روان‌شناختی و جامعه شناختی از روند پیری ترکیب کنند، می‌توانند در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته باشند. برنامه‌های ترکیبی متعددی وجود دارد که به دانشجویان اجازه می‌دهد در این رابطه مطالعه و در نهایت روند دارویی سالمندان را دنبال کنند.

تحصیل داروسازی در آمریکا

پزشکی جهانی (GLOBAL MEDICINE)

داروسازانی که دانشی متمرکز در زمینه پزشکی جهانی دارند، با اشتیاق به مراقبت از جوامع محروم در سراسر جهان می‌پردازند و در چگونگی استفاده از طب مدرن برای کمک به افراد در کشورهای در حال توسعه آگاهی کافی دارند. فارغ‌التحصیلان این برنامه‌ها مطالب زیادی در مورد دارو درمانی، ایمنی دارو، بهداشت عمومی و راه های ارتقا سلامت و کنترل بیماری‌ها در عرصه‌های بهداشت جهانی یاد می‌گیرند. 

آنالیز تصمیمات مراقبت‌های بهداشتی (HEALTHCARE DECISION ANALYSIS)

داروسازانی که علاقه‌مند به بخش تجاری در صنعت داروسازی در آمریکا هستند، می‌توانند حرفه خود را در تجزیه و تحلیل تصمیم‌گیری مراقبت‌های بهداشتی متمرکز کنند تا عملکرد داخلی را بهتر درک کنند. فارغ‌التحصیلان به طور معمول این آنالیز را به عنوان یک برنامه درجه دو ارائه می‌دهند در صورتی‌که این آنالیز نه‌تنها دانش کاملی از دارو، بلکه اقتصاد و سیاست‌های مربوط به مراقبت‌های بهداشتی را نیز شامل می‌شود. زمینه‌های کاری در این بخش شامل دسترسی به دارو، ساختار قیمت‌گذاری و سیاست‌های بازپرداخت است.

حرف آخر داروسازی در آمریکا

در این مطلب به شرایط یک داروساز در آمریکا پرداختیم و شما را با چگونگی روند تبدیل به یک داروساز آشنا کردیم. امیدواریم مطلب فوق برای شما مفید بوده باشد. سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید، پیشنهاد می کنیم مقاله روش های مهاجرت به آمریکا ۲۰۲۱، را مطالعه کنید. اگر در فکر اقامت بعد از تحصیل در آمریکا هستید هم مقاله مرتبط با این موضوع را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین می توانید مقالات شرکت در لاتاری آمریکا ۲۰۲۲ و آنچه باید بعد از قبولی در لاتاری آمریکا انجام داد را مطالعه کنید. همچنین این مقاله در وب سایت Expat Insider به شما کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *