خرید خانه در آلمان: برخی اطلاعات که نیاز دارید بدانید

blank

درحالی‌که در بیشتر کشورها، قیمت اجاره یا قیمت خرید خانه، بسیار در نوسان است. خرید خانه در آلمان در وضعیت تعادل قرار دارد زیرا نصف بیشتر جمعیت این کشور خانه‌های خودشان رادارند و بعد از کشوری مانند سوئیس، درجه دوم از کمترین میزان قیمت را دارد. این مطلب به شما کمک می‌کند تا از پیدا کردن خانه تا بستن قرارداد، با فرآیند خرید ملک در آلمان آشنا شوید.

خرید خانه در آلمان بهتر است یا اجاره آن؟

بازار املاک در آلمان

از زمان ورشکستگی اقتصادی، قیمت خانه در آلمان به‌طور قابل‌توجهی افزایش پیداکرده و در حال حاضر به نقطه‌ای رسیده که بعضی از تحلیل گران در مورد احتمال ترکیدن حباب قیمت در بعضی از شهرهای اصلی، هشدار می‌دهند. این به این معنی نیست که شما از خرید خانه عقب‌نشینی کنید زیرا خرید خانه در بعضی از جاها همچنان ارزان‌قیمت است.

blank

قیمت خانه در بعضی از شهرهای آلمان

قیمت‌های زیر بر اساس راهنمای املاک جهانی است که مارا باقیمت خانه‌ها در آلمان برحسب مترمکعب، آشنا می‌کند (بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده از سه‌چهارم سال ۲۰۱۷)

مونیخ: ۸۳۹،۵ یورو (برای آپارتمان) ۲۳۳،۴ یورو (خانه یک خانواری)

هامبورگ: ۶۶۹،۳ یورو (برای آپارتمان)۵۲۹،۲ یورو (خانه یک خانواری)

برلین: ۵۹۳،۳ یورو (برای آپارتمان)۳۲۱،۲ یورو (خانه یک خانواری)

فرانکفورت:۱۶۷،۳ یورو (برای آپارتمان)۵۰۰،۲ یورو (خانه یک خانواری)

کلن: ۶۷۱،۲ یورو (برای آپارتمان)۲۴۰،۲ یورو (خانه یک خانواری)

هانور: ۲۵۷،۲ یورو (برای آپارتمان)۰۰۷،۲ یورو (خانه یک خانواری)

یکی از عواملی که در پشت رشد قیمت‌ها وجود دارد، عدم وجود تعادل بین عرضه و تقاضا است. بعضی از کارشناسان ادعا دارند که درحالی‌که ۲۸۰ هزار خانه جدید در سال در آلمان ساخته می‌شود. این قیمت‌ها، چندان بالا نیستند.

خرید خانه در آلمان، می‌تواند یک سرمایه‌گذاری مطمئن و بادوام چه به‌وسیله ساکنان داخل آلمان و چه به‌وسیله خارجی‌ها باشد، زیرا نرخ بهره در بعضی از شهرها واقعاً پایین است.

آیا خارجی‌ها اجازه دارند در آلمان ملک بخرند؟

هیچ محدودیتی برای خارجی‌ها برای در خرید ملک در آلمان وجود ندارد. شما ممکن است حتی مقیم این کشور یا حتی شهروند اتحادیه اروپا نباشید، اما می‌توانید در آلمان ملک بخرید.

چگونه برایِ خرید خانه در آلمان، ملک پیدا کنیم؟

املاک در آلمان می‌توانند از طریق شخصی یا از طریق آژانس املاک فروخته شوند. (Immobilienmakler)

درهر دو حالت، مسئولیت بر عهده خریدار است که ملکی را پیدا کند که به آن علاقه‌مند است و سپس با صاحب‌خانه یا آژانس، ارتباط برقرار کند.

انتخاب یک ملک

آلمانی‌ها معمولاً انتظار دارند ملکی را خریداری کرده و برای یک مدت طولانی یا تمام طول زندگی‌شان در آن زندگی کنند، بنابراین اهمیت دارد که برای گرفتن تصمیم خرید، وقت بگذارید و عجله نکنید. در مناطقی که جذاب‌ترند و خواهان بیشتری دارند، معامله کند پیش می‌رود، بنابراین در حالت ایدئال، شما باید یک سال یا بیشتر برای خرید یک ملک مناسب زمان بگذارید.

خرید یک خانه خوب در آلمان

خرید خانه در آلمان

جدا از گذراندن دوره معینی برای جستجوی یک‌خانه، هنگامی‌که شما ملک موردنظر را پیدا کردید، ممکن است تمام کردن معامله، یک ماه یا بیشتر طول بکشد. مراحلی که باید در طول خرید خانه در آلمان طی شوند، شامل:

  1. سرمایه‌گذاری برای وام خانه و دریافت وام بر اساس قانون
  2. یافتن یک‌خانه مناسب
  3. پیشنهاد خرید
  4. ۴٫      تنظیم قرارداد فروش توسط دفتر اسناد رسمی
  5. قطعی کردن وام خانه
  6. امضای قرارداد فروش توسط دفتر اسناد رسمی
  7. پرداخت مالیت فروش ملک بعد از چهار هفته

ثبت خرید خانه در آلمان

ذکر این مسئله اهمیت دارد که امضای قرارداد به معنی واگذاری خانه به شما نیست. خانه همچنین باید ثبت شود. این فرآیندی است که دفتر اسناد رسمی شما، باید به عهده بگیرد. در این مرحله، دولت آلمان چک می‌کند تا هیچ مسئله مبهمی در مورد این معامله وجود نداشته باشد.

تعیین وقت قرارداد با دفتر اسناد رسمی در آلمان

به‌طور قانونی نیاز است تا از یک دفتر اسناد رسمی قانونی برای کامل کردن خرید خانه خود، اقدام کنید. دفتر رسمی به‌عنوان یک داور یا یک واسطه عمل خواهد کرد، بنابراین باید بی‌طرف باشد. این دفتر، مدارک را بررسی کرده تا مطمئن شود دلیلی برای عدم پیشرفت قرارداد، وجود ندارد. شما این فرصت رادارید که دفتر اسناد رسمی خودتان را پیدا کنید. اگر جایی را پیدا کردید که به زبان شما صحبت می‌کنند، حتماً از آن‌ها کمک بگیرید.

سپرده‌گذاری و وام برای خرید خانه در آلمان

باید انتظار داشته باشید که هنگامی‌که می‌خواهید دست به خرید خانه در آلمان بزنید، باید سپرده‌گذاری قابل‌توجهی در آنجا انجام دهید که حداقل استاندارد آن ۰/۲۰ مبلغ ملک است. هنگامی‌که برای وام خانه درخواستمی کنید ممکن است از شما خواسته شود تا مدارکی را در جهیت اثبات دارایی‌های خود در چند سال اخیر ارائه دهید. وام بانکی به‌طورمعمول برای یک دوره ۲۰ تا ۳۰ ساله است که با یک بهره مشخص در پنج سال اول و در ادامه، مشخص می‌شود. یکی از مزایای آن این است که قسمتی از بهره وام خانه‌ای که می‌پردازید، بسته به شرایط شما، ممکن است معاف از مالیت شود.

قراردادها در آلمان

قراردادها به زبان آلمانی هستند و در حضور دفتر اسناد رسمی امضا می‌شوند. باید مطمئن شوید که قبل از امضای قرارداد آن را کاملاً فهمیده و اگر لازم است با خودتان یک مترجم ببرید. هم‌زمان برای برنامه‌ریزی مالی برای خرید ملک، بسیار مهم است که یک شرط برای برون‌رفت از قرارداد خرید را در آن بگنجانید که اگر نتوانستید وام خانه را بپردازید، امکان بیرون آمدن از قرارداد را به شما بدهد.

آلمان به‌عنوان کشوری باثبات سیاسی و اقتصادی، می‌تواند محل مناسبی برای سرمایه‌گذاری در جهت خرید خانه باشد. واگذاری وام‌های بلندمدت بانکی، شرایط این فرآیند را برای کسانی که می‌خواهند چه برای سرمایه‌گذاری و چه برای سکونت در آلمان ملک بخرند، آسان کرده است. همچنین وجود استانداردها و قوانین مشخص در این کشور، می‌تواند به شما این اطمینان را بدهد که معامله شما با درصد بالایی تضمین خواهد شد.

اگر قصد خرید خانه در آلمان را دارید می توانید وب سایت های athome , tranio و engelvoelkers را ببینید. همچنین اگر قصد مهاجرت به آلمان، تحصیل در آلمان و یا تحصیل در رشته پزشکی در آلمان را دارید، می توانید مطالب مرتبط را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *