خدمات درمانی در آمریکا؛ آنچه به عنوان یک مهاجر با آن روبرو می‌شوید

بیمه در آمریکا

نظام سلامت و درمان ایالات متحده آمریکا یکی از پیشرفته ترین نظام های سلامت موجود در دنیا می باشد. در نظام سلامت آمریکا فقط به درمان افراد توجه نشده است. بلکه خدمات درمانی در آمریکا، شامل خدماتی برای پیشگیری از بیماری های مختلف نیز می باشد. در نظام سلامت ایالات متحده آمریکا به حفظ سلامتی و ارتقای بهداشت عمومی جامعه توجه بسیار زیادی می شود. نظام سلامت آمریکا دارای بخش های مختلفی است. بیمه های خدمات درمانی، بیمارستان ها و کلینیک های پزشکی جز نظام سلامت آمریکا هستند.

خدمات درمانی آمریکا برای مهاجران

خدمات درمانی در آمریکا برای مهاجران مانند شهروندان عادی این کشور است. آمریکا کشوری پهناور است که بیش از پنج درصد جمعیت آن را افراد مهاجر تشکیل می دهند. مهاجر هایی که به صورت قانونی به آمریکا مهاجرت کردند؛ پس از مدتی شهروند رسمی آمریکا می شوند. در نتیجه خدمات درمانی ایالات متحده آمریکا برای این مهاجران با شهروند های آمریکایی الاصل تفاوتی نخواهد داشت. شهروند های ایالات متحده آمریکا می توانند از بهترین خدمات درمانی در این کشور استفاده کنند. مهاجر های قانونی نیز مانند شهروندان قادر به استفاده از این خدمات درمانی در کشور آمریکا هستند. خدمات درمانی در آمریکا برای بسیاری از بیماری ها انجام می شود. بعضی از  افراد به دلیل دریافت خدمات درمانی و استفاده از پیشرفته ترین و بروز ترین خدمات پزشکی به کشور آمریکا مهاجرت می کنند.

"<yoastmark

هزینه های خدمات درمانی در آمریکا

هزینه خدمات درمانی در آمریکا نسبت به بسیاری از کشور های دیگر کم تر است. یکی از معیار های پیشرفته بودن هر کشور نظام سلامت و درمان آن است. نظام درمان و سلامت آمریکا به دلیل هزینه مناسب درمان و همچنین خدمات پزشکی پیشرفته خود جز بهترین نظام های سلامت دنیا است. هزینه درمان در آمریکا متغیر است. هزینه درمان به پارامتر های مختلفی بستگی دارد. امکانات موجود در بیمارستان ها و کلینیک ها در هزینه های درمان موثرند. بعضی از  بیمارستان ها و کلینیک ها قیمت بیشتری نسبت به بیمارستان های دیگر دارند . همچنین هزینه های درمان در شهر های مختلف ایالات متحده آمریکا با یکدیگر تفاوت هایی دارد. هزینه های درمان  در بعضی از شهر ها و ایالت ها بیشتر از مناطق دیگر است.

جراحان ایالات متحده

 

بیمه در آمریکا

برای مهاجران و شهروندان آمریکایی بیمه عمومی فراگیری وجود ندارد. سازمان های مختلف آمریکا کارکنان خود را بیمه می کنند. همچنین شرکت های بیمه خصوصی برای سایر شهروندان آمریکایی در نظر گرفته شده است. این بیمه ها با توجه به مبالغ مختلف پرداختی هزینه های درمان را تا سقف مشخصی پوشش می دهند. اما با وجود نبود بیمه، در کلیه فوریت های پزشکی، نظام سلامت آمریکا موظف به درمان افراد می باشد. این مسئله سبب شده تا افرادی که واقعاً به خدمات درمانی نیاز دارند از آن استفاده کنند.  اما قانون های جدیدی در آمریکا تصویب شده تا برای خدمات درمانی به  افراد کم درآمد کمک شود. بیمه های کارآموزی و بیمه های تحصیلی مختلفی، برای شهروندان آمریکایی و مهاجر های قانونی به ایالات متحده آمریکا وجود دارد. منع قانونی برای دریافت بیمه توسط افراد مهاجر به ایالات متحده آمریکا وجود ندارد. بیمه ها اغلب خدمات پزشکی و درمانی را پوشش می دهند. هزینه عمل های جراحی مختلف، در بیمارستان های ایالات متحده آمریکا با وجود بیمه های درمانی، بسیار کاهش پیدا کرده است.

 

خدمات درمانی و نظام بیمه در آمریکا
خدمات درمانی و نظام بیمه در آمریکا

 

بیمارستان ها و کلینیک های آمریکا

خدمات درمانی در آمریکا بیشتر در بیمارستان ها و کلینیک های خصوصی، انجام می شود. سرانه تخت بیمارستانی به ازای جمعیت در آمریکا، مطابق با استاندارد های جهانی است. بیمارستان ها و مراکز درمانی آمریکا اغلب خصوصی هستند. البته بعضی از مراکز درمان و بیمارستان های ایالات متحده آمریکا، غیر انتفاعی می باشند. قانون ها و اساس نامه های داخلی بیمارستانی در ایالات مختلف، متفاوت است. بعضی از این مراکز درمانی به طور تخصصی فقط برای یک نوع بیماری، کاربرد دارد. به عنوان مثال بعضی از بیمارستان ها و مراکز درمانی، به طور مشخص بیمارستان های روان پزشکی هستند. برای کودکان نیز، بیمارستان ها و کلینیک های مشخصی وجود دارد. در ایالات متحده آمریکا مانند بسیاری از کشور های دنیا، بعضی از بیمارستان ها و مراکز درمانی وابسته به مراکز آموزشی، یعنی دانشگاه های علوم پزشکی هستند. اما کلینیک ها و بیمارستان های غیر وابسته به دانشگاه های پزشکی، نیز در این کشور فعالیت می کنند. در بیمارستان های وابسته به دانشگاه ها، از جدید ترین روش ها برای درمان بیماری ها استفاده می شود.

بیمارستان ها و کلینیک های آمریکا
بیمارستان ها و کلینیک های آمریکا

مهاجرت به آمریکا برای درمان

افراد مختلف، دلایل گوناگونی برای مهاجرت به آمریکا دارند. یکی از دلیل های مهاجرت به ایالات متحده آمریکا، خدمات درمانی این کشور است. خدمات درمانی در آمریکا، شامل روش های نوین درمانی می باشد. دانشگاه ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی زیادی، در ایالات متحده آمریکا فعالیت می کنند. این دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی بر روی جدید ترین و مدرن ترین روش های درمانی موجود، تحقیق می کنند. خیلی از روش های درمانی نوین و جراحی های بی سابقه و یا کم سابقه، در مراکز درمانی ایالات متحده آمریکا انجام می شود. به همین دلیل بعضی  افراد، برای دریافت خدمات درمانی به آمریکا مهاجرت می کنند. افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند ام اس، جز مهاجران احتمالی به کشور امریکا می باشند. همچنین به غیر از بیماری ام اس، درمان بسیاری از سرطان ها  با روش های نوین درمانی در بیمارستان های ایالات متحده، انجام می شود. بعضی از بیماران قلبی یا مغزی، ترجیح می دهند؛ جراحی های حساس قلبی یا مغزی را در بیمارستان های آمریکا انجام دهند. در مراکز درمانی ایالات متحده آمریکا شرایط نگهداری و مراقبت، از بیمار ها در حد مطلوب و استانداردی قرار دارد. برای افرادی با بیماری های خاص، مراقبت های ویژه به بهترین نحو ممکن انجام می شود. در ایالات متحده آمریکا، وسیله ها و ابزار پزشکی به روز، برای درمان بیماری ها به کار می رود. همچنین دارو های مختلف با بهترین کیفیت، در دسترس بیماران قرار می گیرد. به دلیل وجود این امکانات پزشکی، آمریکا جز بهترین مقصد های مهاجرت است.

مهاجرت به آمریکا برای درمان
مهاجرت به آمریکا برای درمان

در صورتی که علاقمندید در مورد لاتاری آمریکا بیشتر بدانید، یا روش های مهاجرت به آمریکا را بیشتر بشناسید، برای لینک های مربوط به هر مطلب کلیک کنید. همچنین می توانید با مراجعه به وب سایت دولت آمریکا اطلاعات بیشتری در خصوص نظام سلامت در این کشور دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *