خدمات درمانی انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی (قسمت دوم)

امروزه یکی از دغدغه‌های جوامع دانشجویی و بخصوص دانشجویان بین‌المللی موضوع هزینه‌های درمانی است که هزینه‌های قابل توجهی به آن‌ها وارد میکند، در ادامه مطلب گذشته امروز به توضیح بیشتر خدمات درمانی انگلستان خواهیم پرداخت که مشکل هزینه‌های درمانی را تا حد زیادی برای دانشجویان حل کرده است. با موسسه کالج ملل همراه باشید.

خدمات درمانی انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی

چگونه می توانم به خدمات درمانی ملی انگلستان (NHS) دسترسی پیدا کنم؟

دانشجویان بین المللی ، که بیش از ۶ ماه در انگلیس خواهند بود ، می توانند ضمن ادامه تحصیل در انگلستان ، به خدمات ملی بهداشت دسترسی داشته باشند. با این حال ، نحوه دستیابی آنها به NHS به کشور آنها بستگی دارد:

 • دانشجویان اتحادیه اروپا باید دارای کارت بیمه سلامت اروپا (EHIC) باشند که آنها را از درمان رایگان بهره می سازد.
 • دانشجویان بین المللی غیر EEA ملزم به پرداخت هزینه سالانه برای مدت زمان اعطای ویزا هستند. مبلغ کامل سالانه بیش از ۶ ماه ۳۰۰ پوند است. این مبلغ حین روند اخذ ویزا باید پرداخت شود و در صورت عدم موفقیت دریافت ویزا ، مبلغ بیمه درمانی عودت داده خواهد شد . ( فقط هزینه بیمه ، هزینه اپلیکیشن فی قابل استرداد نیست)

چگونه تحت نظر یک پزشک عمومی قرار بگیریم ؟

یکی از اولین کارهایی که هنگام ورود به انگلستان باید انجام دهید پیدا کردن پزشک و ثبت نام تحت خدمان درمانی انگلستان است. قبل از تصمیم گیری به مواردی چون  مکان ، امکانات ، خدمات و عملکرد پزشک نیز توجه کنید. پزشک معالج عموما شما را میپذیرد مگر اینکه ظرفیت بیمارانش تکمیل شده باشد یا با توجه به شرایط شما پیشنهاد مراجعه به پزشکی نزدیک به محل اقامت خود را دهد و از پذیرشتان صرف نظر کند.

پزشک عمومی نباید به دلایلی چون نژاد ، جنسیت ، سن ، طبقه اجتماعی ، مذهب ، گرایش جنسی یا ناتوانی  از پذیرش شما چشم پوشی کند.

موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • هر گونه بیماری یا نگرانی بابت سلامتی خود درد در وهله اول به پزشک خود مراجعه کنید تا در صورت نیاز شما را به پزشک متخصص معرفی کند.
 • در صورت بروز مشکلات پزشکی سریعا به ۹۹۹ که شماره اورژانس است تماس بگیرید و اگر شخصا شرایط مراجعه به مراکز بهداشت را دارید به بخش بهداشت بیمارستان مراجعه کنید.
 • کلیه امور من جمله رزرو یا لغو قرار ملاقات ها ، سفارش نسخه ها و مشاهده بخش هایی از پرونده پزشکی به صورت آنلاین انجام میشود و نیازی به مراجعه حضوری نیست.

آیا هزینه دارویی که برای افراد تحت پوشش خدمات درمانی انگلستان تجویز می شود باید پرداخت شود؟

اگرچه اسکاتلند ، ولز و ایرلند شمالی برای تجویز دارو هیچ هزینه ای در نظر گرفته نمی شود، در انگلیس ممکن است از شما بخواهند هزینه را بپردازید. با این حال ، در صورتی که یکی از شرایط زیر را دارا باشید نیازی به پرداخت هزینه دارو نیست

 • شما زیر ۱۶ سال سن دارید.
 • شما ۱۶-۱۸ ساله هستید و تمام وقت تحصیل می کنید.
 • شما باردار هستید یا در ۱۲ ماه قبل صاحب فرزند شده اید و دارای یک گواهی معافیت زایمان معتبر (MatEx) هستید.
 • شما یک وضعیت پزشکی خاص و دارید (MatEx).

آیا افراد تحت پوشش خدمات درمانی انگلستان برای امور دندانپزشکی باید هزینه ای پرداخت کنند ؟

خدمات دندان پزشکی معمولاً در بیمه درمانی لحاظ نمی شود. اما اگر معیارهای زیر برای شما صدق کند ، شما به مراقبتهای دندانپزشکی NHS رایگان دسترسی خواهید داشت:

 • شما زیر ۱۸ سال یا زیر ۱۹ سال دارید و تمام وقت تحصیل می کنید.
 • شما در ۱۲ ماه گذشته باردار هستید یا صاحب فرزند شده اید.

 

منبع :‌بلاگ Study In Uk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *