حمل و نقل عمومی در ایالات متحده آمریکا

حمل و نقل در آمریکا

ایالات متحده آمریکا، زیر ساخت های خوبی برای حمل و نقل عمومی دارد. در بعضی شهر های آمریکا مانند نیویورک، جمعیت زیادی ساکن هستند. قطعا در شهر های بزرگی مانند نیویورک حمل و نقل عمومی، از جایگاه ویژه و مهمی برخوردار خواهد بود. در این شهر های بزرگ، بسیاری از مردم به کمک وسیله های حمل و نقل عمومی، سفر های درون شهری خود را انجام می دهند. ایالات متحده آمریکا برنامه های مختلفی برای گسترش حمل و نقل عمومی انجام داده است. حمل و نقل عمومی در این کشور از زمان های گذشته تا به امروز پیشرفت بسیار زیاد و چشمگیری داشته است و میزان استفاده از حمل و نقل عمومی، نسبت به گذشته بسیار افزایش یافته است. به طوری که در شهر های بزرگ آمریکا میزان تردد های درون شهری در طول روز، به بیش از یک میلیون نفر می رسد. بخش زیادی از تردد های درون شهری و یا بین شهری در ایالات متحده آمریکا به کمک حمل و نقل عمومی انجام می شود.

حمل و نقل در آمریکا
حمل و نقل در آمریکا

حمل  نقل عمومی در آمریکا برای مهاجران

سیستم حمل و نقل عمومی در آمریکا برای مهاجران نیز، خدمات ارائه می کند. افرادی که به طور موقت یا دائم به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کردند؛ می توانند مانند شهروندان این کشور از حمل و نقل عمومی استفاده کنند. هزینه  سیستم حمل و نقل عمومی برای افرادی که به آمریکا مهاجرت می کنند؛ بسیار مناسب است. خیلی از افراد تا مدتی بعد از مهاجرت، آدرس ها و خیابان های شهر جدید محل سکونت خود را، نمی شناسند. استفاده از حمل و نقل عمومی در آمریکا،  به آن ها در یادگیری آدرس های جدید کمک می کند.

مزیت استفاده از حمل و نقل عمومی در آمریکا

استفاده از حمل و نقل عمومی، مزیت های فراوانی دارد. در کشور های توسعه یافته ایی مانند ایالات متحده، شهر هایی با جمعیت زیاد وجود دارند. مردم این شهر ها،  برای تردد های خود از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده می کنند. نه تنها در شهر های بزرگ ایالات متحده آمریکا، بلکه در اغلب شهر های جهان مردم برای بیشتر تردد های خود از، حمل و نقل عمومی استفاده می کنند. استفاده از حمل و نقل عمومی، دارای مزیت های زیادی است. مزیت های استفاده از حمل و نقل هم برای مردم آمریکا و هم برای دولت ایالات متحده، می باشد. در ادامه درباره مزیت های استفاده از حمل و نقل عمومی در این کشور توضیح می دهیم.

 

blank
مزیت استفاده از حمل و نقل عمومی

 

افزایش سرعت

یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از حمل و نقل عمومی در آمریکا، افزایش سرعت است. با حمل و نقل عمومی سرعت تردد ها افزایش یافته و زمان تردد های بین شهری، به میزان قابل توجه ایی کاهش پیدا می کند. مترو یکی از مهم ترین، وسیله های حمل و نقل عمومی است. زمان تردد های درون شهری با مترو به میزان بسیار زیادی، کاهش پیدا کرده است. در شهر های بزرگ ایالات متحده آمریکا صبح ها، قبل از شروع ساعت کار اداری، خیابان ها مملو از ماشین می شود. در نتیجه مترو بهترین گزینه برای کارمندان است ؛ تا به موقع به محل کار خود برسند.

کاهش هزینه های تردد

یکی دیگر از مزیت های استفاده از حمل و نقل عمومی در آمریکا برای شهروندان این کشور و مهاجران، کاهش هزینه های تردد است. در صورت استفاده از وسیله های حمل و نقل و عمومی، مانند مترو و اتوبوس هزینه های تردد های درون شهری به میزان چشمگیری کاهش پیدا می کنند. استفاده از ماشین شخصی برای تردد های درون شهری، به دلیل هزینه های سوخت مصرفی اتومبیل، هزینه بیشتری نسبت به حمل و نقل عمومی دارد. 

کاهش خطرات

یکی دیگر از مهم ترین مزیت های استفاده از حمل و نقل عمومی، کاهش خطرات مختلف است.  سیستم مترو آمریکا، به گونه ایی طراحی شده که در آن خطرات مختلف حمل و نقل مانند تصادف، به کم ترین میزان ممکن رسیده است. در صورتی که استفاده از خودرو های شخصی، مشکل های فراوانی مانند تصادف و یا جریمه های پلیس را به همراه دارند.

سهولت تردد

یکی دیگر از مزیت های استفاده از حمل و نقل عمومی در آمریکا برای شهروندان یا افراد مهاجر به این کشور، سهولت تردد است. در شهر های بزرگ آمریکا معمولا در ساعت های خاصی از روز، پیک تردد وجود دارد. در ساعت های پیک تردد، در خیابان ها و اتوبان های اصلی شهر ترافیک های سنگین و نیمه سنگین وجود دارد. ترافیک عامل به وجود آمدن بسیاری از مشکلات است. یکی از روش های کاهش ترافیک و سهولت در تردد های درون شهری استفاده از حمل و نقل عمومی است. دولت آمریکا با توجه به وجود ترافیک های سنگین در این کشور، قانون های تشویقی برای استفاده از حمل و نقل عمومی وضع کرده است. همچنین دولت ایالات متحده، با افزایش زیر ساخت حمل و نقل عمومی و کیفیت خدمات این سیستم مردم را تشویق به استفاده از حمل و نقل عمومی می کند. واضح است که؛ با افزایش کیفیت حمل و نقل عمومی، تعداد بیشتری از شهروندان این کشور از این سیستم استفاده می کنند.

سهولت تردد با حمل و نقل عمومی
سهولت تردد با حمل و نقل عمومی

بخش های مختلف حمل و نقل عمومی آمریکا

وسیله های زیادی در سیستم حمل و نقل عمومی آمریکا، وجود دارد. اتوبوس ها، مترو و تاکسی ها، جز شبکه حمل و نقل عمومی می باشند. امروزه به دلیل مزیت های فراوان مترو، خطوط مترو در کشور های توسعه یافته به میزان زیادی افزایش یافته است. اما با وجود مترو ها، اتوبوس ها و تاکسی ها هنوز جایگاه خود را در سیستم حمل و نقل عمومی ایالات متحده آمریکا دارند. آمریکا دارای یکی از بهترین سیستم های حمل و نقل عمومی در جهان است. زیر ساخت مترو آمریکا بسیار قوی است. بیشتر شهر های بزرگ کشور ایالات متحده آمریکا مترو دارند. بخش های مختلف شهر به کمک مترو در دسترس است. در این کشور از فرسوده شدن سیستم حمل و نقل عمومی جلوگیری می کنند.

 

blank
بخش های مختلف حمل و نقل در آمریکا

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص حمل و نقل عمومی در آمریکا به وب سایت اتحادیه حمل و نقل عمومی در آمریکا مراجعه کنید. در صورتی که در فکر مهاجرت به آمریکا هستید، می توانید سایر نوشته های وب سایت با عناوین روش های مهاجرت به آمریکا، لاتاری آمریکا، و همچنین آنچه پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا باید انجام داد، را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *