راهنمای جستجوی شغل در آمریکا برای مهاجرین

وبسایت های کاریابی یکی از معتبر ترین روش ها، برای جستجوی شغل در آمریکا هستند.

جستجوی شغل در آمریکا، برای مهاجری که قصد ورود به این کشور را دارد از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا تبدیل ریال به دلار اصلا به صرفه نیست. بنابراین مهاجرین به آمریکا باید  در مورد وضعیت کاری در آمریکا اطلاع داشته باشند. در کشور ایالات متحده آمریکا، وضعیت کار و درآمد افراد در حد قابل قبولی قرار دارد. این کشور در اقتصاد،  دارای رتبه اول جهان است. درصد افراد بیکار در ایالات متحده آمریکا از متوسط جهانی، بسیار پایین تر است. اما در آمریکا نیز، افرادی فاقد شغل وجود دارند. افراد بیکار، می توانند از خدمات بیمه بیکاری استفاده کنند. البته در قانون آمریکا، بیکار تعریف مشخصی دارد. و به هر کسی، بیمه بیکاری اعطا نمی شود. در آمریکا، فرصت های شغلی بسیار زیادی  وجود دارد. هر ساله دولت ایالات متحده آمریکا، فرصت های جدید کاری را برای جوانان و افراد جویای کار، به وجود می آورد. کار های مختلف در ایالات متحده آمریکا، دارای درآمد های متفاوتی هستند. بعضی از کار ها در ایالات متحده، درآمد بالا و بعضی از آن ها، درآمد پایین تری دارند. اما معمولا حداقل دستمزد ها در کشور ایالات متحده، کفاف زندگی در این کشور را می دهد. زیرا هزینه زندگی در این کشور چندان بالا نیست. در نتیجه آمریکا، کشوری با کیفیت شغلی فراوان و درآمدی قابل قبول است.

راهنمای جستجوی شغل در آمریکا برای مهاجران

افراد بسیار زیادی به آمریکا مهاجرت می کنند. راهنمای جستجوی شغل در آمریکا، توسط افراد متقاضی مهاجرت بررسی می شود. هر ساله تعداد زیادی از مردم جهان، با روش های مختلف به طور دائم یا موقت به ایالات متحده آمریکا می روند. تمام کسانی که به آمریکا مهاجرت می کند باید کار کنند. فرصت های شغلی مختلفی برای مهاجران، وجود دارد. البته ممکن است در مورد بعضی از کار ها برای مهاجران، محدودیت های قانونی وجود داشته باشد. مهاجرین که ویزای موقت ایالات متحده آمریکا را دارند؛ پس از مدتی زندگی کردن در این کشور قادرند گرین کارت و پاسپورت آمریکایی دریافت کنند. عوامل مختلفی در یافتن کار مناسب موثر است. در ادامه درباره این موارد بیشتر توضیح می دهیم.

داشتن تخصص برای یافتن کار در ایالات متحده آمریکا

راهنمای جستجوی شغل در آمریکا، عوامل موثر در یافتن کار مناسب را مورد بررسی قرار می دهد. یکی از این عوامل میزان و نوع تخصص، افراد  جویای کار است. در صورت داشتن تخصص، افراد جویای کار در ایالات متحده آمریکا، شانس بیشتری برای پیدا کردن کار مناسب، دارند. هر چه تخصص افراد بیشتر باشد احتمال یافتن کار نیز، بیشتر می شود. منظور از تخصص، فقط مدرک دانشگاهی نیست. در ایالات متحده آمریکا، مدرک دانشگاهی، به هیچ وجه سندی کافی، برای تخصص داشتن  افراد در کار مشخصی  نیست. بلکه افرادی مهاجر جویای کار، باید در عمل تخصص داشتن خود را به کارفرما آمریکایی ثابت کنند. البته نمی توان گفت مدرک دانشگاهی به طور کامل در یافتن کار مورد نظر، بی تاثیر می باشد. مدرک علمی از دانشگاه های معتبر،  در یافتن کار مورد نظر، می تواند تاثیر داشته باشد. شغل های تخصصی زیادی در ایالات متحده آمریکا وجود دارد. این کشور توسعه یافته است و کار های زیادی به صورت تخصصی، در آن انجام می شود. البته نوع تخصص افراد جویای کار نیز، در سرعت پیدا کردن کار مناسب برای آن ها تاثیر گذار است. فرصت های شغلی در آمریکا، برای بعضی از کار های  تخصصی مانند پرستاری بیشتر از سایر کار ها است. در نتیجه اگر شما با داشتن تخصص پر کاربردی مانند پرستاری، به آمریکا مهاجرت کنید؛ به سرعت کار مناسب در این کشور، پیدا خواهید کرد.

تجربه جستجوی شغل در آمریکا

یکی دیگر از پارامتر ها و عوامل موثر که در راهنمای جستجوی کار در آمریکا، مورد بررسی قرار می گیرد؛ تجربه کاری افراد  است. در ایالات متحده آمریکا، به داشتن تجربه بسیار  اهمیت داده می شود. حتی می توان ادعا کرد؛ تجربه به میزان تخصص دارای اهمیت است. تجربه کاری بالا به افراد مهاجر، در یافتن کار مناسب کمک می کند. افرادی که به آمریکا مهاجرت می کنند؛ باید رزومه قابل قبولی از خود ارائه کنند.  این رزومه بیانگر تجربه آن ها است. تجربه در میزان دستمزد نیز، موثر است. در ایالات متحده آمریکا نیز معمولا، افراد پس از مدتی کار کردن و افزایش تجربه کاری، دستمزد شان افزایش  پیدا می کند. البته این مسئله برای همه مشاغل صدق نخواهد کرد. در ادامه در مورد روش های مختلف یافتن کار در  ایالات متحده آمریکا توضیح می دهیم.

وبسایت های کاریابی یکی از معتبر ترین روش ها، برای جستجوی شغل در آمریکا هستند.
وبسایت های کاریابی یکی از معتبر ترین روش ها، برای جستجوی شغل در آمریکا هستند.

وبسایت کاریابی

در راهنمای جستجوی شغل در آمریکا، روش های کاریابی نیز، مورد بررسی قرار می گیرد. وبسایت های کاریابی یکی از معتبر ترین روش ها، برای جستجوی شغل هستند. به دلیل گسترش ارتباطات، این وبسایت ها بسیار مورد توجه قرار گرفتند. در این وبسایت ها دو نوع فعالیت، انجام می شود. فرصت های شغلی جدید در این وبسایت ها برای افراد متقاضی کار، ارائه می شود. علاوه بر این در وبسایت های جستجوی کار، افراد متقاضی شرایط خود را اعلام می کند.  کارفرما ها با بررسی شرایط اعلام شده توسط افراد متقاضی، آن ها را انتخاب می کنند. این وبسایت ها، کاریابی را آسان تر کردند. همچنین این وبسایت ها سبب افزایش سرعت برای یافتن کار مناسب شدند. در ایالات متحده آمریکا، وبسایت های مختلفی به طور رسمی برای یافتن کار  فعالیت می کنند. افراد جویای کار،  با مراجعه به این وبسایت ها می توانند، فرصت های شغلی مختلف را مورد بررسی قرار دهند. برای نمونه می توان به وبسایت های linkedin، indeed و google careers اشاره کرد.

بازارچه کاری

یکی دیگر از روش های یافتن کار در ایالات متحده آمریکا ، بازارچه های کاری می باشد. این بازارچه ها به صورت محلی و در بازه های زمانی مختلف، برگزار می شود. بازارچه های کار، اهمیت بسیار زیادی برای یافتن شغل مخصوصا، در سطح منطقه ایی دارند. در این بازارچه ها افراد جویای کار و کارفرما ها مستقیما با یکدیگر، ارتباط می گیرند. در این بازارچه ها نماینده ایی از طرف کارگاه ها و کارخانه های مختلف، حضور دارند. آن ها در مورد پذیرش موقعیت های شغلی و شرایط خود ، به افراد متقاضی کار توضیح داده و با آن  ها گفتگو می کند. افرادی که در این رویداد شرکت می کنند؛ باید چند نسخه از رزومه کاری خود را به همراه داشته باشند تا در صورت لزوم به کارفرما ها بدهند.

اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید، پیشنهاد می کنیم مقاله روش های مهاجرت به آمریکا ۲۰۲۱، را مطالعه کنید. اگر در فکر اقامت بعد از تحصیل در آمریکا هستید هم مقاله مرتبط با این موضوع را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین می توانید مقالات شرکت در لاتاری آمریکا ۲۰۲۲ و آنچه باید بعد از قبولی در لاتاری آمریکا انجام داد را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *