تحصیل در کالج بلربیز انگلستان :‌ راهنمای دانش‌آموز

blank

این مطلب شما رو با محیط و شرایط تحصیل در کالج بلربیز انگلستان راهنمایی می‌کند و این پیش‌زمینه فکری را به دانش‌‌آموزان متقاضی تحصیل در کالج بلربیز می‌دهد که هنگام ورود به این محیط تحصیلی چه چیزهایی در انتظارشان خواهد بود . با موسسه کالج ملل همراه باشید.

تحصیل در کالج بلربیز انگلستان

خلاصه‌ای از آیین نامه رفتاری دانش آموزان هنگام تحصیل در کالج بلربیز

 • به سایر دانش آموزان، کارکنان و مهمانان کالج احترام بگذارید و حال آنها را مراعات کنید،
 • به گونه‌ای رفتار کنید که تأثیر مثبت بر یادگیری، لذت یا ایمنی سایر دانش آموزان داشته باشد،
 • لباس‌هایی را بپوشید که برای مطالعه و تحصیل در کالج بلربیز مناسب باشند و پوشش لباس نباید به گونه‌ای باشد که افراطی یا عامل حواس پرتی برای سایرین باشد، خطر سلامتی و ایمنی، ریسک بالقوه امنیتی یا مانع قابل توجهی در برابر برقراری ارتباط مؤثر ایجاد کند،
 • اگر برنامه تحصیلی شما دارای لباس فرم مدرسه است، لباس فرم را به گونه‌ای بپوشید که قرار است پوشیده شود،
 • در همه کلاس‌ها حضور داشته باشید و به موقع سر کلاس حاضر شوید. تکالیف و سایر بخش‌های دوره آموزشی را به بهترین نحو و به موقع انجام دهید،
 • هنگام تحصیل با کارکنان کالج بلربیز همکاری کنید و در صورت درخواست، دستورالعمل‌ها و خواسته‌ها را به نحو مقتضی انجام دهید.
 • موبایل‌ها را در کلاس درس، استودیوها، کارگاه‌ها و در سایر اماکن آموزشی خاموش کنید؛ مگر این که به صراحت به شما این اجازه داده شود که از این وسایل به عنوان بخشی از فعالیت یادگیری استفاده کنید.
 • با سیاست‌ها، رویه‌ها و مقررات خاص کالج که در زمینه‌ها یا فعالیت‌های مشخص مانند اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی یا اقامتگاه‌های خانگی اعمال می‌شوند، آشنا شوید.
 • همواره در زمان تحصیل در کالج بلربیز کارت شناسایی کالج خود به همراه حمایل بند رسمی کالج را همواره در محیط کالج به همراه داشته باشید.
 • رویه‌ها و دستورالعمل‌های تخلیه را که توسط کارکنان آموزش دیده و یا بخش خدمات اضطراری در مواقع اضطرار ارائه می‌شوند، رعایت کنید.
 • از محیط کالج مراقبت کنید و مطمئن شوید که رفتار و اعمال شما باعث ایجاد خسارت یا آسیب نمی‌شود. در خصوص هرگونه نگرانی احتمالی خود با یکی از اعضای کارکنان کالج صحبت کنید.

حضور و غیاب حین تحصیل در کالج بلربیز

 • انتظار می‌رود که دانش آموزان در کلیه کلاس‌های درس خود حضور داشته باشند. کار ثبت حضور و غیاب در ابتدای هر کلاس انجام می‌شود.
 • عدم حضور بدون کسب اجازه و به مدت ۱۰ روز متوالی در کلاس درس منجر به اطلاع رسانی به مقامات مهاجرت بریتانیا و لغو روادید شما خواهد شد.
 • اگر به هر دلیل نتوانید در کلاس‌های درس حضور داشته باشید، باید تا قبل از ساعت ۹:۰۰ با دفتر حضور و غیاب خود تماس بگیرید تا مجوز لازم را کسب کنید.
 • اگر در اقامتگاه خانگی زندگی می‌کنید، لطفاً از یکی از اعضای خانواده خود بخواهید که با شماره تلفن کالج بلربیز تماس بگیرند. از آنها بخواهید که با مأمور حضور و غیاب شما صحبت کنند و برای او توضیح دهند که چرا شما نمی‌توانید سر کلاس درس حاضر شوید.
 • اگر در خوابگاه دانش آموزی زندگی می‌کنید و سن شما ۱۶ سال و زیر ۱۶ سال است، قبل از اولین جلسه درس باید به پرستار تیم خوابگاه کالج مراجعه کنید.
 • اگر عدم امکان حضور خود در کلاس درس را به ما اطلاع ندهید، غیب غیر مجاز در سابقه شما ثبت خواهیم کرد.
 • اگر شمار غیبت‌های غیر مجاز شما بسیار زیاد باشد، هشداری از سوی کالج دریافت خواهید کرد و ممکن است با لغو روادید خود نیز مواجه شوید.
 • اگر به مرخصی از کالج، به عنوان مثال برای مراجعه به سفارتخانه خود در لندن یا ملاقات با والدین خود نیاز دارید، باید در خواست مجوز غیبت سه روزه را ارائه کنید. این مجوز را باید از دستیار برنامه درسی خود درخواست کنید.
 • نباید از معلمان خود درخواست اجازه غیبت داشته باشید بلکه شما باید از دستورالعمل‌های فوق تبعیت کنید.

 

راهنمای عملی تحصیل در کالج بلربیز

وقت شناسی

لطفاً، در آغاز هر درس وقت شناسی را رعایت کنید (هنگام تحصیل در کالج بلربیز به موقع باشید). برخی معلمان ممکن است اجازه حضور در کلاس درس را بعد از شروع کلاس ندهند. اگر بیش از ۱۰ دقیقه دیر کردید، ممکن است این دیرکرد غیبت محسوب شود.

ارائه تکالیف درسی

تکالیف درسی بخش اساسی تحصیل و پیشرفت شما به شمار می‌روند. معلم شما به شما خواهد گفت که چه موقع باید تکالیف خود را انجام دهید و شما باید مهلت زمانی تحویل تکالیف را رعایت کنید. اگر این مهلت‌ها را رعایت نکنید، این موضوع در پرونده تحصیلی شما ثبت خواهد شد و ممکن است مجبور به مراجعه به مدیر برنامه خود شوید.

سرقت ادبی حین تحصیل در کالج بلربیز

اگر مطلبی را (از روی اینترنت، کتاب یا دانش آموز دیگر) نسخه برداری کنید و از آن به عنوان مطلب خود استفاده کنید یا به درستی نتوانید به منبع آن اشاره کنید، این کار سرقت ادبی محسوب می‌شود. این کار در کل نظام آموزشی بریتانیا کاملاً ممنوع است.

کالج بلربیز (و کلیه دانشگاه‌های بریتانیا) مجهز به نرم افزار خاصی هستند که کار دانش آموزان را کنترل می‌کند تا این اطمینان حاصل شود که آنها مطالب خود را از جای دیگر نسخه برداری نکرده‌اند. معلمان شما را در زمینه انجام تحقیق و یادداشت برداری راهنمایی خواهند کرد و به شما نشان خواهند داد که چگونه به درستی به منبع مطالب در کار تحقیقی خود اشاره کنید.

در زمان تحصیل در کالج بلربیز فایل‌های خود را با سایر دانش آموزان به اشتراک نگذارید یا به آنها اجازه ندهید که از کار شما نسخه برداری کنند.

هر کاری که از روی اینترنت، مطالب چاپی یا کار سایر دانش آموزان نسخه برداری شده باشد، بدون اشاره درست به منبع، نمره صفر برای آن منظور خواهد شد و شما نیز هشدار رسمی دریافت خواهید کرد. در صورتی که به دانش آموز دیگر اجازه دهید تا از کار شما نسخه برداری کند، همین قاعده در اینجا نیز اعمال می‌شود.

کلاس‌های درس

آوردن نوشیدنی‌ها (به استثنای بطری آب) یا مواد غذایی به داخل کلاس درس، استودیو تکنولوژی اطلاعات، آزمایشگاه‌ها یا کتابخانه ممنوع است. گوشی‌های موبایل در کلاس درس، استودیوهای تکنولوژی اطلاعات، آزمایشگاه‌ها یا کتابخانه استفاده نمی‌شوند.

دسترسی و امنیت رایانه

به منظور ورود به رایانه‌ها در کافی نت‌ها، آزمایشگاه‌های رایانه یا به منظور دسترسی بی سیم نام کاربری و رمز ورود در اختیار شما قرار گرفت. این دسترسی رایگان است. لطفاً، از رمز عبور خود محافظت کنید و آن را با سایر افراد به اشتراک نگذارید. هنگام استفاده از رایانه باید مراقب سایر افراد پیرامون خود باشید- مطمئن شوید که هیچ کس از روی شانه‌های شما به صفحه رایانه شما نگاه نمی‌کند و جزییات رمز عبور شما را سرقت نمی‌کند. مسئولیت حفاظت از اطلاعات رمز عبور بر عهده خود شماست. اگر نام کاربری/رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید یا گم کرده‌اید، لطفاً به بخش خدمات دانش آموزی مراجعه کنید.

دانلود مطالب نامناسب به شدت ممنوع است.

 تحصیل هوشمند در کالج بلربیز انگلستان

کلیه دانشگاه‌های بریتانیا از سایتی به نام VLE (محیط یادگیری مجازی) یا LMS (سیستم مدیریت یادگیری) استفاده می‌کنند تا دانشجویان از طریق این سایت تکالیف خود را تحویل دهند و به مطالب دسترسی داشته باشند. برخی از معلمان شما می‌توانند از سایت VLE ما (تحصیل هوشمند) در دوره‌های آموزشی شما استفاده کنند.

به منظور دسترسی به سیستم تحصیل هوشمند، نیازمند نام کاربری و رمز عبوری هستید که برای ورود به رایانه‌ها استفاده می‌کنید.

1 دیدگاه برای “تحصیل در کالج بلربیز انگلستان :‌ راهنمای دانش‌آموز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *