تحصیل در کالج بلربیز انگلستان :‌ راهنمای دانش‌آموز ۲

این مطلب شما رو با محیط و شرایط تحصیل در کالج بلربیز انگلستان راهنمایی می‌کند و این پیش‌زمینه فکری را به دانش‌‌آموزان متقاضی تحصیل در کالج بلربیز می‌دهد که هنگام ورود به این محیط تحصیلی چه چیزهایی در انتظارشان خواهد بود. با موسسه کالج ملل همراه باشید. برای خوندن قسمت اول این مطلب روی این لینک کلیک کنید.

تحصیل در کالج بلربیز انگلستان :‌ راهنمای دانش‌آموز

محل اقامت- اقامت خانگی هنگام تحصیل در کالج بلربیز انگلستان

زندگی کردن در اقامتگاه خانگی روشی عالی برای تمرین زبان انگلیسی و آشنایی با فرهنگ بریتانیاست. این روش می‌تواند تجربه‌ای بسیار با ارزش باشد.

اتاق شما در محل اقامتتان تحصیل هنگام تحصیل در کالج بلربیز انگلستان

اتاق شما مجهز به تختخواب راحت، جا لباسی، کمد کشودار، آینه، میز، صندلی و چراغ مطالعه میزی برای مطالعه خواهد بود. میزبان اقامت شما هفته‌ای یکبار اتاق شما را تمیز خواهد کرد و ملافه و حوله‌های تمیز به شما خواهد داد. لطفاً، اتاق خود را تمیز نگه دارید و رختخواب خود را مرتب کنید. خانه‌های بریتانیایی ممکن است اندکی سردتر از خانه‌هایی باشند که شما به آنها عادت کرده‌اید و ممکن است سیستم گرمایش آنها در هنگام شب خاموش باشند. لطفاً، اگر سردتان شد، از میزبان پتو بگیرید.

امکانات و خدمات تحصیل در کالج بلربیز انگلستان

کلیدها

لطفاً، از کلیدهای خود مواظبت کنید چرا که اگر کلیدها را گم کنید، درخواست کلید جدید یا قفل مستلزم پرداخت هزینه خواهد بود.

غذا

شما هر روز از خدمات صبحانه و شام در اقامت خانگی برخوردار خواهید بود. اگر برای صرف شام دیر وقت به منزل می‌رسید، این موضوع را به میزبان خود اطلاع دهید. ممکن است آنها شام را برای شما نگه دارند اما اگر بسیار دیرتر از زمان عادی شام به خانه مراجعه کنید، آن‌ها الزامی جهت پخت و پز برای شما ندارند. اگر می‌خواهید آشپزی کنید یا از وسایل آشپزخانه استفاده کنید، این کار را بدون اجازه میزبان انجام ندهید. شما باید ناهار را خودتان تهیه کنید.

حمام

بسیاری از خانه‌ها دارای یک حمام هستند. بنابراین، در مورد زمان استفاده از حمام، به ویژه در زمان صبح که سایر افراد خانه برای استفاده از حمام عجله دارند، از میزبان سئوال کنید. لطفاً، بعد از دوش گرفتن حمام را تمیز کنید.

اینترنت

همه اقامتگاه‌های خانگی دارای دسترسی بی سیم هستند. در ضمن، دسترسی رایگان به سیستم Wi-Fi در کالج وجود دارد که تا ساعت ۵:۳۰ بعد از ظهر می‌توانید از آن استفاده کنید.

تلفن

لطفاً، قبل از استفاده از خط تلفن اقامتگاه خانگی یا استفاده از تلفن پولی در کالج، مجوز لازم را درخواست کنید.

رخت شوئی

میزبان شما در اقامت خانگی دو بار کار لباسشویی را انجام خواهند داد که این میزان لباس شوئی متناسب با شستشوی هفتگی خانواده است. در صورت نیاز به اتو، با میزبان خود صحبت کنید.

مصرف دخانیات

اگر سیگار می‌کشید، لطفاً این موضوع را با میزبان خود در میان بگذارید تا ببینید که آیا می‌توانید این کار را انجام دهید. در رختحواب یا با خم شدن به بیرون از پنجره سیگار نکشید.

مقررات تردد شبانه هنگام تحصیل در کالج بلربیز انگلستان

انتظار می‌رود که بر اساس ساعات تردد شبانه زیر به اقامتگاه خانگی خود مراجعه کنید:

دانش آموزان زیر سن ۱۶ سال ۱۹:۳۰
دانش آموزان داری سن ۱۶ سال ۲۲:۰۰
دانش آموزان دارای سن ۱۷ سال ۲۲:۳۰

 

مقررات حضور خانواده و دوستان حین تحصیل در کالج بلربیز انگلستان

لطفاً، به منظور آوردن مهمان به خانه و همچنین در خصوص زمانی که مهمان باید از خانه خارج شود، اجازه بگیرید.

اگر به خانه یا وسایل میزبان آسیب برسانید، باید هزینه تعمیرات یا تعویض وسایل آسیب دیده را بپردازید.

غیبت

میزبان‌ها اجازه هر گونه غیبت را نمی‌دهند. این موضوع باید به تأیید مدیر برنامه‌های شما برسد.

استفاده از اقامتگاه خصوصی حین تحصیل در کالج بلربیز انگلستان

اگر بیش از ۱۸ سال سن دارید و قصد دارید اقامتگاه خصوصی اختیار کنید، باید این موضوع را پس از یک‌ترم تحصیل به کالج بلربیز انگلستان اطلاع دهید. در ضمن، ممکن است ملزم به پرداخت مالیات شورایی باشید (این مالیات علاوه بر مبلغ اجاره‌ای است که صاحبان خانه و مستأجران باید به دولت بپردازند).

محل اقامت- خوابگاه هنگام تحصیل در کالج بلربیز انگلستان

بیش از ۳۵۰ دانش آموز در خوابگاه سکونت دارند (بسیاری از دانش آموزان در این خوابگاه‌ها دوست اختیار می‌کنند و زبان انگلیسی را با یکدیگر تمرین می‌کنند). نکته بسیار مهم این است که قوانین و دستورالعمل‌ها را مطالعه و درک کنید (این قوانین و دستورالعمل‌ها را باید از کارکنان اقامتگاه خود دریافت کنید) چرا که اطلاعات مهمی در خصوص خوابگاه در قالب این قوانین و دستورالعمل‌ها به شما داده می‌شود.

اتاق شما

اتاق شما مجهز به تختحوابی راحت، جا لباسی، کمد کشودار، آینه، میز، صندلی و چراغ مطالعه رومیزی خواهد بود.

کارکنان تمیزکاری هفته‌ای یکبار اتاق شما را تمیز خواهند کرد و ملافه‌های تختخواب جدید به شما خواهند داد. لطفاً، اتاق خود را تمیز کنید و تختخواب خود را مرتب کنید. خوابگاه ممکن است اندکی سردتر از محلی که قبلاً به آنها عادت کرده‌اید، باشد و ممکن است سیستم گرمایش خوابگاه شما در طول شب خاموش باشد. در صورتی که سردتان شد، لطفاً پتو درخواست کنید.

امکانات و خدمات

کلیدها

لطفاً، از کلیدهای خود مواظبت کنید چرا که اگر کلیدها را گم کنید، درخواست کلیدها یا قفل‌های جدید مستلزم پرداخت ۵۰ پوند خواهد بود.

کارت شناسایی دانش آموزی

با استفاده از این کارت می‌توانید به محل سکونت و خانه‌های فردی خود وارد شوید (Kipling، Woolf یا Milne) و در هر لحظه باید آن را به همراه داشته باشید.

غذا

دانش آموزانی که از خدمات یک وعده صبحانه بعلاوه یک وعده غذایی بهره می‌برند، هر روز در بازه زمانی ۷:۳۰ تا ۹:۳۰ صبحانه و در بازه ۱۶:۳۰ تا ۱۹:۰۰ شام در رستوران کالج صرف خواهند کرد. در روزهای پایانی هفته، شما می‌توانید در بازه زمانی ۹:۰۰ تا ۱۳:۰۰ ناهار و در بازه زمانی ۱۶:۳۰ تا ۱۹:۰۰ شام میل کنید. در هر وعده غذایی باید کارت شناسایی خود را نشان دهید.

حمام

شما دارای امکانات حمام خاص خود هستید. به خاطر داشته باشید که هنگام دوش گرفتن در حمام را ببندید چرا که این کار به خشک ماندن کف اتاق شما کمک خواهد کرد.

اینترنت

هر اتاق مجهز به ارتباط بی سیم است. دسترسی به سیستم Wi-Fi در هر روز در بازه زمانی ۰۱:۰۰-۰۶:۰۰ قطع خواهد بود.

تلفن

یک دستگاه تلفن همگانی پولی در ساختمان اصلی کالج و در طبقه سوم آن مستقر است.

%

استفاده رایگان از ماشین لباس شوئی و خشک کن‌های واقع در طبقه همکف و در اتاق‌های مشترک Kipling امکان پذیر است.

مواظبت از اشیاء گرانبها

مطمئن شوید که اشیای گرانبهای خود مانند پول، گذرنامه، بلیط پرواز و غیره را در جایی امن در اتاق خواب خود قرار داده‌اید.

اطلاعات عملی مورد نیاز هنگام تحصیل در کالج بلربیز انگلستان

مصرف دخانیات

مصرف دخانیات در هر نقطه‌ای از خوابگاه ممنوع است. در صورت مشاهده مصرف دخانیات، ممکن است از شما خواسته شود که خوابگاه را ترک کنید.

مقررات تردد شبانه هنگام تحصیل در کالج بلربیز انگلستان

بعد از زمان‌های زیر، کارت شناسایی دانش آموزی شما مجوز ورود شما به خوابگاه را نخواهد داد.

دانش آموزان ۱۳، ۱۴ و ۱۵ ساله ۱۹:۰۰
دانش آموزان ۱۶ ساله ۲۲:۰۰
دانش آموزان ۱۷ ساله ۲۲:۳۰

 

پرستار

شما از روز دوشنبه تا جمعه و از ساعت ۰۸:۰۰-۰۹:۰۰ می‌توانید پرستار مستقر در اتاق درمانی خوابگاه واقع در طبقه همکف را ملاقات کنید. بعد از این زمان، پرستار در اتاق درمانی واقع در بخش خدمات دانش آموزی آماده ارائه خدمات است.

ایجاد خسارت

اگر به وسایل و تجهیزات خوابگاه آسیب وارد کنید، باید هزینه تعمیرات یا تعویض آن را بپردازید.

 

سیاست حمایت از دانش آموزان

کالج بلربیز انگلستان به نقش خود در حمایت از کودکان اذعان می‌کند. سه عنصر سیاست ما در این زمینه به شرح زیر هستند:

 1. پیشگیری از طریق آموزش و حمایت معنوی از دانش آموزان
 2. کارکنان کالج از طریق تماس روزانه خود با دانش آموزان هنگام تحصیل در کالج بلربیز انگلستان در موقعیت خوبی برای رصد نشانه‌های بیرونی بد رفتاری قرار دارند.
 3. حمایت از دانش آموزانی که ممکن است مورد بد رفتاری واقع شده باشند.

 

سیاست ما در مورد کلیه کارکنان کالج، کارکنان خوابگاه و خانواده‌های میزبان اعمال می‌شود. والدین و نماینده‌هایی که دغدغه و نگرانی دارند، می‌توانند با کالج در تماس باشند.

پیشگیری

ما اذعان می‌کنیم که عزت نفس بالا، اعتماد، دوستان حامی و خطوط ارتباطی مناسب با یک فرد بزرگسال و مورد اعتماد به امر پیشگیری کمک می‌کنند. بنابراین، کالج:

 1. آدب و رسومی را ایجاد و حفظ خواهد کرد که دانش آموزان در چنین شرایطی احساس امنیت کنند و تشویق شوند که صحبت کنند و سخنان آنها شنیده شود.
 2. تضمین خواهد کرد که دانش آموزان از وجود افرادی بزرگسال در کالج آگاه هستند که در صورت احساس نگرانی یا دشواری می‌توانند به آنها مراجعه کنند.
 3. از طریق سیستم آموزشی شخصی فعالیت‌ها و فرصت‌هایی را ایجاد خواهد کرد که دانش آموزان را به مهارت‌های مورد نیاز برای مصون ماندن در برابر بدرفتاری و آشنایی با افرادی که به هنگام استمداد می‌توانند به آنها رجوع کنند، مجهز خواهند کرد.

رویه‌ها

این کالج:

 • تضمین خواهد کرد که حداقل یکی از اعضای کارکنان خود را برای ارائه آموزش تخصصی در این زمینه به کار می‌گمارد. این شخص مدیر بخش خدمات دانش آموزی، سندی کونورز (Sandy Connors)، است.
 • نقش شخص (اشخاص) تعیین شده را به رسیمت خواهد شناخت و زمینه پشتیبانی و آموزش آنها را فراهم خواهد کرد.

کالج تضمین خواهد کرد که هر یک از اعضای کارکنان:

 • نام شخص تعیین شده و وظیفه او را بداند،
 • این که آنها در قبال ارجاع دغدغه‌های مربوط به حمایت از کودکان با استفاده از کانال‌های مناسب و در مقیاس زمانی مقتضی مسئولیت فردی دارند،

کالح همچنین تضمین خواهد کرد که اعضای کارکنان از لزوم حفظ هوشیاری نسبت به نشانه‌های بدرفتاری و نحوه پاسخ به دانش آموزی که ممکن است بدرفتاری را گزارش دهد، آگاه هستند.

این کالج کلیه کارکنان را آموزش می‌دهد تا آنها:

 1. با مسئولیت شخصی خود آشنا شوند،
 2. با لزوم حفظ هوشیار برای شناسایی موارد بدرفتاری آشنا شوند،
 3. با نحوه حمایت از دانش آموزی که از بدرفتاری سخن می‌گوید، آشنا شوند،
 4. راه‌های ارتباطی مؤثر با سازمان‌های ذی ربط برقرار کنند و در صورت لزوم با روند تحقیق از موضوعات مربوط به حمایت از کودکان همکاری کنند.

سوابق مکتوب از دغدغه‌ها درباره دانش آموزان (با ذکر تاریخ، رویداد و اقدام اصلاحی اتخاذ شده) حتی در مواردی که نیازی به ارجاع فوری موضوع به بخش خدمات اجتماعی وجود ندارد، ثبت و ضبط خواهد کرد.

 • حفظ و نگهداری کلیه سوابق در مکانی امن را تضمین خواهد کرد
 • به هنگام طرح اتهام علیه یکی از اعضای کارکنان به رویه‌هایی که در کتابچه راهنمای کارکنان کالج تعیین شده‌اند، پایبند خواهد بود
 • تضمین خواهد کرد که سابقه کیفری متقاضیان گرفتن مسئولیت بر اساس بخشنامه ۱۰/۹۵ و قانون حمایت از کودکان ۱۱/۹۵ کنترل می‌شود:

افشای سابقه کیفری.

سیاست مبارزه با قلدری هنگام تحصیل در کالج بلربیز انگلستان

استفاده از پرخاشگری با هدف آسیب رساندن به شخص دیگر که منجر به ایجاد درد و نگرانی شدید در قربانی شود، قلدری تلقی می‌شود. قلدری می‌تواند اقدامی فیزیکی، زبانی، احساسی، نژادپرستی، جنسی و یا در قالب اخاذی باشد.

کالج بلربیز به ایجاد محیطی دلسوزانه، دوستانه و امن برای همه دانش آموزان خود متعهد است تا آنها بتوانند در فضایی آرام و امن به کار یادگیری بپردازند.

قلدری از هر نوع غیر قابل قبول است. اگر قلدری اتفاق بیفتد، همه دانش آموزان باید قادر باشند این موضوع را به اطلاع کارکنان برسانند و بدانند که رسیدگی به این گونه حوادث با سرعت و به صورت مؤثر انجام خواهد شد. از همه کسانی که از وقوع قلدری اطلاع دارند، انتظار می‌رود که این موضوع را به رئیس کالج اطلاع دهند. آنگاه، رئیس کالج می‌تواند با بخش خدمات اجتماعی داخلی مشورت کند تا مشکل را حل کند.

قلدری می‌تواند:

 • زبانی باشد: سر به سر گذاشتن، ناسزاگویی، بیان سخنان جنسی نامناسب، مسخره کردن، تهدید به آزار و اذیت
 • اجتماعی باشد: طرد کردن یک شخص از روی قصد، منع کردن سایر کودکان از دوست شدن با یک شخص، شایعه پراکنی در مورد یک شخص، عصبانی کردن یک شخص در جمع.
 • فیزیکی باشد: زدن/لگد زدن/ نیشگون گرفتن، تف انداختن، پشت پا زدن/ هل دادن، برداشتن یا شکستن متعلقات یک شخص، انجام حرکت دست بی ادبانه.
 • سایبری باشد: این نوع قلدری می‌تواند در ۲۴ ساعت شبانه روز و در هفت روز هفته اتفاق بیفتد و دامنگیر یک شخص حتی در زمانی که تنهاست، شود. این اتفاق می‌تواند در هر لحظه از شبانه روز رخ دهد.

پیام‌ها و تصاویر مربوط به قلدری سایبری می‌توانند بدون نام و نشان بارگذاری شوند و به سرعت در میان طیف وسیعی از مخاطبان توزیع شوند. ردیابی منبع این نوع خشونت می‌تواند دشوار و گاهی وقت‌ها، می‌تواند ناممکن باشد.

حذف پیام‌ها، متن‌ها و تصاویر نامناسب یا آزار دهنده بعد از بارگذاری یا ارسال بسیار دشوار است.

اگر خود شما یا شخصی که می دانید  که هنگام تحصیل در کالج بلربیز انگلستان مورد قلدری واقع شده است، چه باید کرد؟

 • در اسرع وقت ممکن موضوع را به یکی از اعضای کارکنان اطلاع دهید،
 • در موارد قلدری جدی و خطرناک، کارکنان سوابق را ثبت خواهد کرد،
 • در موارد بروز قلدری جدی و خطرناک، کالج این موضوع را از طریق نماینده به اطلاع والدین خواهد رساند و ما از او خواهیم خواست که این مشکل را با والدین در میان بگذارد،
 • در صورت لزوم و اقتضاء، با پلیس مشورت خواهد شد،
 • رفتار قلدرانه و تهدیدهای قلدری بلافاصله باید متوقف شوند،
 • تلاش می‌شود تا به فرد قلدر (افراد قلدر) کمک شود تا رفتار خود را تغییر دهد،
 • فرد قلدر عذرخواهی خواهد کرد،
 • در صورت امکان، به دانش آموزان کمک خواهد شد تا بین آنها آشتی برقرار شود،
 • در موارد خطرناک، ممکن است فرد قلدر تعلیق، به کالج خواهر خوانده منتقل یا اخراج شود.

پیشگیری

در صورت اقتضاء، از برخی روش‌ها برای کمک به جلوگیری از وقوع قلدری استفاده خواهیم کرد. این روش‌ها عبارتند از: توجه کارکنان به رفتار در کلاس‌های درس و اماکن عمومی، بحث در خصوص تحمل نژادی، بحث در خصوص این که رفتار قابل قبول و غیر قابل قبول چیست، درک و شناخت قوانین و آیین نامه رفتاری این کشور و ایجاد فضای مثبت یکسان برای دانش آموزان و کارکنان به منظور برخورداری از احترام متقابل و بردباری.

نشانه‌ها و علائم

دانش آموز ممکن است به وسیله علائم یا رفتار نشان دهد که مورد قلدری واقع شده است. شما باید آگاه باشید که اینها علائم و نشانه‌های احتمالی هستند و اگر کسی را می‌شناسید که دچار موارد زیر شده است، این موضوع را به یکی از اعضای کارکنان اطلاع دهید:

 • از آمدن به کالج یا خارج شدن از آن ترسیده است،
 • تمایلی به رفتن به کالج ندارد،
 • به انجام کار پست روی آورد،
 • منزوی شود و دچار لکنت زبان شده است،
 • به طور مرتب کتاب‌ها یا لباس‌هایش را از بین ببرد،
 • مضطرب شده است و دست از خوردن غذا می‌کشد،
 • به راحتی گریه می‌کند،
 • مخرّب یا پرخاشگر شده است،
 • پولش گمشده است،
 • پولش گمشده است،
 • به دزدی روی آورده است (تا به قلدر پول بدهد)،
 • از بیان آنچه اتفاق افتاده است، می‌ترسد،
 • در خواب کابوس می‌بیند،
 • قصد خودکشی یا فرار دارد.

 

آیین نامه مبارزه با قلدری دانش آموزی

ما قلدری در این کالج را تحمل نمی‌کنیم.

ارعاب، کتمان کردن، شابعه پراکنی، نژادپرستی، شهوت گرایی جنسی، پنهان کردن/ سرقت اموال. به خاطر داشته باشید که هرگز در سکوت رنج نکشید.

به ما اطلاع دهید.

به چه کسی اطلاع دهید؟

اطلاع دادن قلدری به یک شخص مهمتر از نگرانی در مورد این مسئله است که این موضوع را دقیقاً به چه کسی اطلاع دهید. بهترین کسی که می‌توانید موضوع قلدری را به او اطلاع دهید، معلم یا ناظر و یا میزبان اقامتگاه خانگی شماست. اگر ترجیح می‌دهید که این موضوع را به این افراد نگویید، افراد دیگری هم هستند که می‌توانید به آنها مراجعه کنید:

 • هماهنگ کننده اقامتگاه خانگی
 • مسئول حمایت از کودکان
 • نماینده دانش آموز
 • هر معلم دوست
 • دوست
 • اگر نمی‌توانید این موضوع را بیان کنید، آن را برای یک شخص بنویسید.

شوخی کردن، زد وخورد کردن، تجمع کردن و دست انداختن افراد نمونه‌هایی از رفتار غیر قابل قبول هستند.

به منظور جلوگیری از قلدری باید از همدیگر حمایت کنیم.

اگر متوجه شدید که یکی از انواع رفتارهای فوق علیه شما یا شخصی دیگری که می‌شناسید، اتفاق افتاده است، شما باید این موضوع را به یک شخص منتقل کنید. این مسئله در مورد شاهدان و هچنین قربانیان نیز صدق می‌کند. اگر می دانید شخصی مورد قلدری واقع می‌شود، شما می‌توانید و باید به او کمک کنید.

 

2 دیدگاه برای “تحصیل در کالج بلربیز انگلستان :‌ راهنمای دانش‌آموز ۲

  • blank
   berimukadmin گفته:

   سلام
   برای ثبت نام و تحصیل در کالج بلربیز انگلستان میتونید فرم مشاوره رو پر کنید تا کارشناس‌های کالج ملل با شما تماس بگیرن و راهنماییتون کنن.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *