تحصیل در مدارس انگلستان: مراحل اقدام، مدارس معتبر، هزینه ها و اخذ ویزا

تحصیل در مدارس انگلستان

کشور انگلستان یکی از کشورهای قدرتمند جهان در حوزه تحصیلات و آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی است. این مسئله منجر شده است افراد بسیاری خواهان آن باشند که فرزندان خود را به این کشور برای تحصیل در مقاطع ابتدایی و دبیرستان بفرستند. در ادامه به مراحل تحصیل در مدارس انگلستان، نحوه اخذ ویزای این کشور،  هزینه‎‌های تحصیل و زندگی در انگلیس می‎‌پردازیم.

مراحل اقدام برای تحصیل در مدارس انگلستان

شما برای دریافت ویزای تحصیل در مدارس انگلیس باید مراحلی را سپری کنید. از جمله این مراحل می‌‎توان به موارد ذیل  اشاره کرد:

  1. در  ابتدا، مدارک معتبری (همچون شناسنامه، پاسپورت، کارنامه کودکتان و…) را برای اخذ ویزای تحصیلی مدارس انگلستان به مدرسه مدنظرتان ارائه دهید.
  2. سپس، در صورت گرفتن پذیرش از مدرسه یا مدارس مدنظرتان، نامه پذیرش را به همراه مدارک ترجمه شده دیگر به سفارت انگلستان ببرید.
  3. پس از ارائه مدارکتان در صورت عدم وجود مشکلی می‎توانید نسبت به دریافت ویزای انگلیس برای کودک خود اقدام کنید. البته، در صورتی که کودک شما زیر ۱۲ سال باشد، می‎توانید ویزای همراه او را دریافت کرده و با کودکتان راهی انگلستان شوید.

در ضمن فراموش نکنید، شما و کودکتان باید مدارکی مبنی بر آشنایی با زبان انگلیسی به مدرسه و سفارت مربوطه ارائه دهید. زیرا در صورت عدم آشنایی کودک با این زبان امکان تحصیل او در مدارس مختلف انگلستان وجود ندارد.

بوریس جانسون در حال بازدید از دانش آموزان در حال تحصیل در مدارس انگلستان

مدارس معتبر انگلستان برای دانش‌‎آموزان خارجی

انگلستان مدارس و دانشگاه‎‌های معتبری را در سطح جهان از آن خود کرده است و به همین خاطر همه ساله دانشجویان و دانش‎ آموزان فراوانی در سنین مختلفی خواهان دریافت ویزای تحصیلی این کشور هستند. شما می ‎توانید کودکان خود را در مدارس شبانه ‎روزی و خصوصی مناسب مهاجران ثبت نام کنید. از جمله مدارس معتبر انگلیس می ‎توان به موارد ذیل اشاره کرد:

باتوجه به شرایط کودکتان می‎ توانید نسبت به ثبت نام در مدارس ذکر شده اقدام کنید.

برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس به چه مدارکی نیاز دارم؟

شما می‎ توانید برای تحصیل در مدارس انگلستان کودکتان ویزای همراه هم دریافت کنید و با او راهی این کشور شوید. البته، برای دریافت این ویزا باید شرایط مختلفی همچون ثبت نام در مدارس غیرانتفاعی و خصوصی را فراهم کنید. از شرایط دیگر دریافت این ویزا می‎ توان به سن کودک اشاره کرد. اگر کودک شما سنی بیش از ۱۲ سال داشته باشد، شما نمی‎ توانید این ویزا را دریافت کنید. هزینه دریافت این ویزا ۵۱۶ پوند است و مدت زمان این ویزا حداکثر یک سال است. شما می‎ توانید این ویزا را از طریق سفارت انگلیس دریافت کنید.

اما برای اخذ ویزای کودکتان، باید مدارک تحصیلی و شخصی او همچون شناسنامه، کارت‎ ملی، پاسپورت، چند قطعه عکس و مدارک دوره‎ ها و مقاطع تحصیلی سپری شده توسط کودکتان را به سفارت ارائه دهید. علاوه‎ بر‎این، فرزند شما باید توانایی گفتگو و نوشتن به زبان انگلیسی را داشته باشد. و مبلغ ۳۴۸ پوند را برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور به اداره مربوطه واریز کنید. البته فراموش نکنید، شما بدون دریافت نامه پذیرش از مدرسه مدنظرتان نمی‎ توانید ویزای این کشور را برای کودکتان یا خودتان دریافت کنید. و مورد آخر که باید در نظر داشته باشید، نامه تمکن مالی است. تمامی مدارک ذکر شده را ترجمه شده به سفارت انگلیس ارائه دهید و منتظر دریافت ویزای خود بمانید.

هزینه تحصیل در مدارس انگلستان

همان طور که می‎ دانید، کشور انگلیس جز کشورهای گران دنیا محسوب می‎ شود. به همین خاطر، هزینه تحصیل در مدارس انگلستان نیز زیاد است. البته، باید ذکر کرد کشور انگلیس خدمات عمومی و رایگان زیادی به مهاجرانش ارائه نمی‎ دهد. به همین خاطر، اگر خواهان مهاجرت به این کشور هستید حتما باید هزینه‎ ای بابت تحصیل فرزند خود کنار بگذارید. این هزینه‎ ها باتوجه به سطح مدرسه، مزایا و منطقه ‎ای که مدرسه در آن قرار دارد، متغیر است. اما معمولا هزینه سالانه تحصیل در مدارس انگلیس از شش هزار پوند در سال شروع شده و افزایش می ‎یابد. البته، دانش ‎آموزان کوشا و فعال می‎ توانند از طریق مطالعه بیشتر و دستیابی به نمرات بهتر بورسیه تحصیلی هم دریافت کنند.

همچنین، قبل از سفر به انگلستان باید هزینه زندگی در این کشور را در نظر بگیرید. هزینه زندگی شما متناسب با درآمدها و محلی که برای زندگی در نظر دارید، متفاوت است. اما به طور کلی، کشور انگلستان در دسته کشورهای گران قیمت برای زندگی قرار دارد. پس قبل از انجام هر اقدامی میزان درآمد و هزینه‎ های پرداختی خود را بررسی کنید تا در درازمدت متحمل ضرر و زیان نشوید. برای آگاهی از هزینه زندگی در انگلستان مطلب مرتبط را ببینید.

آیا انگلیس بورسیه تحصیلی برای مدارس خود در نظر گرفته است؟

کشور انگلستان نیز همچون کشور ما مزایا و امتیازات خاصی برای دانش‎ آموزان و دانشجویان کوشا که در حال تحصیل در مدارس انگلستان هستند، در نظر گرفته است. یکی از این امتیازات بورسیه تحصیلی برای دوره‎ های کالج یا دبیرستان است. اگر دانش‎ آموزی در دوره ‎های قبلی تحصیلی به مدارج علمی بالا و نمرات عالی دست یافته است، می‎ تواند از بورسیه تحصیلی مخصوص مدارس بهره‎ مند شود. این بورسیه‎ های تحصیلی کمکی به دانش‎ آموزان برای تحصیل راحتتر و بی‎ دغدغه‎ تر در دوره‎ های دبیرستان و کالج هستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در کالج بلربیز مطلب مرتبط را ببینید.

تحصیل در مدارس انگلستان

چه زمانی برای مدارس انگلیس اپلای کنم؟

در ابتدا، سن فرزندتان اهمیت دارد. اینکه فرزند شما چند سال دارد، تعیین کننده دوره تحصیلی او در مدارس است. پس از آن، تاریخ دوره‎ های ثبت نام اهمیت دارد. ثبت نام در مدارس از سپتامبر آغاز شده و تاریخ اتمام آن ۱۵ ژانویه است. برای کودکانی که سن آنها کم است، شما می ‎توانید از ۳ یا ۴ سالگی آنها را در لیست ثبت نام مدارس قرار دهید. هرچند شروع سن تحصیلات در دوره ابتدایی کودکان ۶ و یا  ۷ سالگی است.

جمع‎ بندی تحصیل در مدارس انگلستان

در آخر، حتما نکات ذکر شده را قبل از ثبت نام کودک خود در مدارس انگلستان در نظر بگیرید. شما با استفاده از این نکات می ‎توانید آسانتر به اپلای در مدارس انگلیس بپردازید. وب سایت کالج ملل  نکات مهم و کاربردی دیگری درباره مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان را ارائه می ‎دهد. به‎ همین‎ منظور، حتما قبل از دریافت ویزای تحصیل در مدارس انگلستان به سایت سری زده و مطالب متنوع و مختلف آن را مطالعه کنید. به یاد داشته باشید، انجام تحقیقات زیاد قبل از مهاجرت می‎ تواند کمک زیادی به شما در حین انجام پروسه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *