سوالی که اغلب برای متقاضیان تحصیل در انگلیس مطرح می‌شود این است که آیا تحصیل در انگلستان بدون مدرک آیلتس امکان پذیر است یا خیر ؟ برای یافتن پاسخ این سوال در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

تحصیل در انگلستان بدون آیلتس

سامانه ارزیابی جهانی زبان انگلیسی (IELTS) رایج ترین آزمون بین المللی است که دانشجویان برای اثبات سطح زبان خود به منظور قبولی در دوره های انگلستان و درخواست ویزای دانشجویی در انگلستان انجام می دهند. با این حال ، این تنها آزمونی نیست که برای تحصیل در خارج از کشور میتوانید در آن شرکت کنید.

وقتی برای اولین بار برای مطالعه A-level به انگلستان آمدم ، مدرک IELTS را نداشتم. من حدود پنج سال در دبیرستان زبان خوانده بودم ، اما هیچ وقت در امتحانات این چنینی شرکت نکردم. بنابراین نمی دانستم سطح انگلیسی من چقدر است یا اینکه برای تحصیل در A-level در انگلیس کافی است یا نه. خوشبختانه کالج بلربیز توانست به من کمک کند.

قبل از ورود به بلربیز، شما در تستی که کالج برایتان ارسال میکند شرکت میکنید، این ازمون سطح دانش زبان انگلیسی شما را می سنجد. اگر مورد قبول و در سطح استاندارد های کالج بود شما میتوانید در دوره ی انتخابی خود شرکت کرده و در امتحان ایلتس حین تحصیل در بلربیز شرکت کرده و مدرک خود را دریافت کنید. اما اگر زبان انگلیسی شما مورد تایید کالج نبود هم جای نگرانی نیست، تحصیل در انگلستان بدون مدرک آیلتس هنوز هم برای شما مقدور است. شما هنوز هم میتوانید به انگلستان سفر کنید با این تفاوت که قبل از شروع دوره اصلی یک دوره زبان انگلیسی در آنجا میگذرانید.

می خواهم در دانشگاه انگلستان تحصیل کنم اما بدون مدرک آیلتس – چه گزینه هایی پیش روی من است ؟

موارد انتحابی شما به میزان اشنایی شما با زبان انگلیسی بستگی دارد. موسسات انگلستان خواهان آنند که ثابت کنید از دانش انگلیسی خوبی برخوردارید. و این تنها با ارایه مدارک ازمون های معتبری چون IELTS امکان پذیر است. حتی نمرات درس زبان انگلیسی دبیرستان نیز قابل قبول نیست. مگر در کشورهایی که زبان انگلیسی زبان دوم انهاست و بخش بیشتری از مکالمات مردم به این زبان انجام میشود یا تحصیلات شمابه زبان انگلیسی باشد.

اگر این مسئله در مورد شما صدق نکند ، قبل از درخواست ویزای تحصیلی در انگلستان برای رفتن به دانشگاهای انگلیس ، باید مدرک زبان ارایه دهید اما نگران نباشید ، چرا که مجبور نیستید این کار رو قبل از دانشگاهتون انجام بدید. با توجه به نمرات زبان انگلیسی شما تصمیمات لازم گرفته میشه.

به عنوان مثال ، اگر سطح انگلیسی شما خیلی بالا نباشد ، بسیاری از دوره ها در انگلستان طراحی شده اند تا به شما در پیشرفت در زبان انگلیسی کمک کنند. و هیچ نیازی برای شرکت در تست های استاندارد قبل از حضور در آنها وجود ندارد و شما میتوانید گزینه تحصیل در انگلستان بدون آیلتس را انتخاب کنید.

همچنین، در صورت قبولی در آزمون انگلیسی قبل از ورود که قبلاً به آن اشاره کردیم ، تحصیل در کالج بلربیز انگلستان بدون مدرک آیلتس همچنان برای شما مقدور است . معلمان دوستانه بلربیز شما را راهنمایی می کنند و این اطلاعات را در اختیارتان میگذراند که توجه به سوابق تحصیلی و تجربیات نیازی به مدرک IELTS دارید یا خیر.
بطور کلی:
• دانشجویان اتحادیه اروپا از SELT معاف هستند و می توانند در آزمون انگلیسی قبل از ورود کالج بلربیز شرکت کنند.
• دانش آموزان زیر ۱۸ سال از داخل یا خارج از اتحادیه اروپا فقط در ازمون انگلیسی ورودی بلربیز شرکت میکنند.
• دانشجویان بالای ۱۸ سال از خارج از اتحادیه اروپا به مدرک IELTS نیاز دارند.
به طور خلاصه ، شما این فرصت را دارید که زبان انگلیسی را بدون اینکه درIELTS یا هر مدرک معتبر دیگر در دست داشته باشید ، در انگلستان یاد بگیرید.
با این وجود ، اگر در کشوری “غیر انگلیسی زبان” بزرگ شده اید یا تحصیلاتتان به زبانی غیر انگلیسی بوده است و اگر متقاضی تحصیل در دانشگاه های انگلستان هستید دیر یا زود به این مدرک نیاز دارید.

منبع : وبلاگ کالج بلربیز

3 دیدگاه برای “آیا تحصیل در انگلستان بدون آیلتس امکان پذیر است ؟

    • blank
      berimukadmin گفته:

      بله میشه بدون آیلتس هم در انگلستان تحصیل کرد برای اطلاع بیشتر مشاورین موسسه کالج ملل تماس بگیرید و یا فرم مشاوره رو پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *