تحصیل خارج از کشور : چرا باید خارج از کشور تحصیل کنیم ؟

تحصیل خارج از کشور

چرا در خارج از کشور تحصیل کنیم ؟

نلسون ماندلا یکبار گفت ، “آموزش قدرتمندترین سلاحی است که می توانید از آن برای تغییر جهان استفاده کنید.”  اخیرا تحصیل در خارج از کشوربه شدت مورد توجه دانش اموزان و دانشجویان قرار گرفته است.  در این مقاله ده دلیل برتر برای تحصیل در خارج از کشور را با شما در میان میگذاریم :

تحصیل خارج از کشور

 

  1. این یک تجربه کاملاً متفاوت است

جایی که شما برای تحصیل انتخاب می کنید تأثیر بسزایی در کل فرآیند یادگیری دارد. تحصیل در خارج از کشور این امکان را به شما می دهد تا با افراد جدیدی آشنا شوید با دوستانی از فرهنگ های مختلف دوست شوید و سبک های جدید یادگیری را در محیط های جدید تجربه کنید. با حضور در مکانی جدید و کسب تجربه کاملا متفاوت شاهد رشد فکری خود نیز خواهید بود.

 

  1. جهان را ببینید و رشد کنید

تحصیل در خارج از کشور این امکان را به شما می دهد که دنیا را ببینید و به شکلی رشد کنید که اگر در زادگاه خود می ماندید نمی توانستید انجام دهید. انگیزه و اعتماد به نفس شما  افزانیش میباید  و در یک فرهنگ متفاوت زندگی جدیدی را تجربه می کنید. این مسئله می تواند درهایی را که منجر به بسیاری از فرصت های جدید و شگفت انگیز می شود برای شما بگشاید و شما را ترغیب می کند که از مرزهای خود فراتر رفته و قدرت تخیل و تجسم خود را گسترش دهید.

 

  1. یاد بگیرید که برای آنچه می خواهید سخت تلاش کنید

در تجربه خودم ، تحصیل در خارج از کشور من را جوری بار اورده که اگر به کشور خودم برگردم ، سخت تر از آنچه کار می کردم ، کار خواهم کرد. این حجم از سخت کوشی بدان دلیل است که شما می دانید که افرادی در خانه و کشور خودتان هستند که به شما فکر می کنند و امیدوار هستند که روزی بزرگ و به نام شوید.

  1. قدردانی

دور بودن از کشور وطن باعث می شود از چیزهایی که قبلاً داشته اید قدردانی کنید. زندگی در یک کشور جدید به شما امکان می دهد تا از دیدگاه شخص دیگری چیزهایی را درباره کشور خود ببینید. شما شروع به قدردانی از همه چیزهای خوبی خواهید کرد که پشت سر گذاشته اید.

 

  1. دیدگاه های جدید

تحصیل در خارج از کشور فرصتی برای دیدار و تعامل با افراد مختلف از ملیت ها ، مذاهب و فرهنگ های مختلف فراهم می آورد و باعث میشود دیدگاه های مختلفی را درک کنید. اگر در خارج از کشور هستید در معرض افراد جدید ، فرهنگ های جدید ، محیط جدید و رفتارهای جدید قرار می گیرید. همه این تجربیات شما را به طریقی تغییر می دهد ، این تغییر اغلب مثبت و تغییری رو به جلوست که باعث پیشرفت فردی و درنهایت جامعه میشود.

 

  1. با افراد جدید آشنا شوید

این یکی از دلایل بارز تحصیل در خارج از کشور است. فرصت های زیادی برای ملاقات با افراد جدید خواهید داشت که با گذشت زمان می توانند به بهترین دوستانی تبدیل شوند که در تمام طول زندگی خود در ارتباط باشید.

 

  1. یک زبان جدید بیاموزید

مهارت بسیار با ارزشیست که به زبانی غیر از زبان مادری خود مسلط باشید. زندگی و تحصیل در خارج از کشور این امر را رقم خواهد زد. فراگیری دو زبان یا حتی بیشتر که باعث اعتبار رزومه  شما نیز می شود یک مزیت مادام العمر است.

 

  1. فرصتهای شغلی

تجربه تحصیل در خارج از کشور علاوه تاثیر فوق العاده ای که بر رزومه شما خواهد داشت باعث میشود کارفرمایان خارجی دید خیلی بهتری به شما نسبت به سایر متقاضیان جویای کار داشته باشند و حتی در صورت نیاز به مسافرت برای شغل خود ، پس از تحصیل در خارج از کشور ، مسافرت یا جابجایی برای شما بسیار آسان خواهد بود.

 

  1. نگرش

حضور در کشوری غیر از زادگاه خود دید شما را باز تر خواهد کرد . دیگر فقط به رسانه ها و تبلیغات موجود در کشور خود درباره مابقی کشورها قضاوت نمیکنید . شخصا مردم و دیدگاه و زندگی آنها را دیده و تجربه میکنید.

  1. استقلال

زندگی به دور از خانواده و بودن در مکانی کاملاً جدید ، کار آسانی نیست ، خصوصاً برای یک نوجوان. شهامت زیادی می طلبد. اما استقلال شما به طور طبیعی از تحصیل در خارج از کشورافزایش خواهد یافت. این استقلال شخصیتی یکی از مهم ترین مهارت های زندگی و بسیار سودمند است.

شما از تحصیل در خارج پشیمان نخواهید شد ، به ما اعتماد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *